هوش مصنوعی

آنالیز سامانه هوش مصنوعی برای تشخیص کرونا، فعالیت شبانه روزی رادیولوژیست ها جهت تشخیص به موقع کرونا

دبیر انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به اینکه اجرای طرح هوش مصنوعی جهت تشخیص کرونا احتیاج به طرح پیشنهادی دقیق با ملاحظات علمی و اخلاقی دارد، گفت: هوش مصنوعی یک ابزار یاری کننده برای متخصص رادیولوژی محسوب می گردد.

7 خرداد 1399

درخشش بازی سیستماتیک ، جعبه ابزار بازی سازان (65)

چند سالی می گردد که کانال یوتیوب جعبه ابزار بازی سازان (Game Makers Toolkit) در ویدئوهایی کوتاه و آموزنده به آنالیز و توصیف جنبه های مختلف بازی های ویدئویی و مفاهیم مربوط به این حوزه می پردازد. من تصمیم گرفتم محتوای این ویدئوها را با کمی تصرف و منطبق کردن آن با...

4 خرداد 1399

مرکز توسعه نوآوری هوش مصنوعی هفته آینده راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی در توئیتر اظهار داشت: هوش مصنوعی، محرک پرقدرت پیشرفت در آینده است. دانشمندان هوش مصنوعی پرتوانی در ایران داریم، اما عدم وجود توان پردازشی و داده ها- به ویژه داده های دولتی- دو چالش اساسی توسعه این صنعت در کشور...

7 فروردین 1399

نقشه راه اقتصاد هوشمند در آستانه نهایی شدن است

به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند در رویداد تخصصی تعامل با شرکای صنعتی دانشگاه صنعتی شریف که امروز در این دانشگاه برگزار گردید، گفت: امروز دو رقمی بودن بیکاری، ناموزون بودن قیمت ها و نامطلوب بودن رشد مالی را به خوبی حس می کنیم. امروز همه برای منفی بودن...

24 بهمن 1398

دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پیشرو در تدوین برنامه ارشد هوش مصنوعی است

رئیس مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اولین برنامه درسی مقطع کارشناسی ارشد در حوزه هوش مصنوعی کشور در این دانشکده تدوین شده است.

1 بهمن 1398

الگوریتمی جدید که رنگهای اقیانوس را واقعی تر نمایش می دهد

گروهی از اقیانوس شناسان الگوریتمی را ایجاد نموده اند که عکسهای زیر آب را دگرگون می نماید و رنگهای واقعی شگفت انگیز آنها را نشان می دهد.

23 دی 1398

هنگ کنگ در یک نگاه

هنگ کنگ به شهر آسمان خراش ها مشهور شده است و موزه ها و پارک های متعدد، دیزنی لند، مرتفع ترین آسمان خراش های جهان و هزاران جاذبه دیگر، آن را به یک مقصد گردشگری تبدیل نموده است.

20 آذر 1398

راه اندازی اولین اتوبوس 5G در چین

یک اتوبوس مجهز به اینترنت5G در چین سرویس دهی خود را شروع کرد. این اتوبوس قابلیت های مختلف مانند یک عینک واقعیت مجازی دارد که با اینترنت نسل پنجم فعال می گردد.

20 آبان 1398

هوش مصنوعی سایز مناسب کفش را انتخاب می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، خرید کفش به طور آنلاین کار راحتی نیست و همچنین نمی توان مطمئن بود کفشی که به دست مشتری می رسد واقعاً اندازه پای او باشد.

31 تیر 1398

روبات چمن زن هوشمند به بازار رسید

روبات چمن زن Landroid M با کسب دستورات لازم از تلفن همراه کاربر، به طور اتوماتیک و بدون نظارت نیروی انسانی، چمن یک هکتار از زمین را در کوتاه ترین زمان ممکن کوتاه می نماید.

25 تیر 1398

دستاوردی جدید از هوش مصنوعی؛ موزه ای مخصوص ربات ها ساخته می گردد

در طرحی منحصربه فرد و استثنایی این بار به جای انسان ها، ربات ها موزه ای درباره دانش علم رباتیک را می سازند.

29 خرداد 1398

آزمایش خودروهای خودران فورد در واشنگتن کلید می خورد

شرکت خودروسازی فورد اعلام نموده است که قصد دارد در سه ماه نخست سال آینده میلادی به آزمایش خودروهای خودران در سطح شهر واشنگتن بپردازد.

12 اسفند 1397

عرضه گوشی قدرتمند و ارزان لنوو

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسین ایج، این گوشی دارای نمایشگر بزرگ 6.18 اینچی فوق دقیق با نسبت بصری 18.7 به 9 است.

9 اسفند 1397