علم و تکنولوژی

نخستین کارگاه هزار سال مدرسه شیعی در آلمان انتها یافت

به گزارش خبرنگاران، نخستین کارگاه مطالعات شیعه پژوهی با عنوان هزار سال مدرسه شیعی، که به همت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان و با همکاری مرکز مطالعات فرهنگی - بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برلین برگزار شده بود، 15 مهرماه به کار خود انتها...

16 آذر 1398

شناور کاتاماران کنترل از راه دور در دانشگاه مازندران اختراع و آزمایش شد

پروژه طراحی و ساخت یک شناور کاتاماران با کنترل از دور و بدون سرنشین با عنوان کاتاماران به نوید توسط تیم تحقیقاتی با حمایت مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه مازندران در قالب جشنواره اتکا انجام شد.

5 آذر 1398

احتیاجمند راه اندازی رشته های جدید متناسب با احتیاج جامعه هستیم

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تاکید نمود که رشته های این دانشگاه باید بازنگری شده و رشته هایی متناسب با احتیاج جامعه راه اندازی گردد.

24 آبان 1398

امضای تفاهم نامه توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی استان گلستان

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با شرکت آب منطقه ای استان برای توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کرد.

22 آبان 1398

راهنما سفر به رم ایتالیا

راهنمای مسافرتی به رم | Travel Guide To Romeشهر رم در ایتالیا یکی از دیدنی ترین مناطق تاریخی است که قدمت چند هزار ساله ای را بر خود دارد. این شهر در بخش مرکزی و غربی کشور ایتالیا واقع شده و تقریبا می تواند هر گردشگری و غیر گردشگری دوست دارد تا برای یکبار هم که در...

22 آبان 1398

راه اندازی اولین اتوبوس 5G در چین

یک اتوبوس مجهز به اینترنت5G در چین سرویس دهی خود را شروع کرد. این اتوبوس قابلیت های مختلف مانند یک عینک واقعیت مجازی دارد که با اینترنت نسل پنجم فعال می گردد.

20 آبان 1398

برای سافاری چه لباسی مناسب است؟

لباس مناسب سافاریخیلی از افراد، کشورهایی مثل آفریقای جنوبی و یا کشورهای جنوب شرقی آسیا مثل تایلند را به دلیل تجربه سافاری اش انتخاب می کنند. در واقع سافاری در حیات وحش و در پارک های ملی این کشورها به اندازه ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی است که خود می تواند...

19 آبان 1398

جاده های اروپا با پنل های خورشیدی فرش می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، شرکت کولاس ، زیر مجموعه گروه بویگو در فرانسه، مشغول ساخت پنل های خورشیدی قدرتمندی است که بتوانند وزن یک تریلی 18 چرخ را تحمل نمایند. این شرکت هم اکنون مشغول نصب این پنل ها در بعضی جاده های فرانسه است و تصمیم دارد فناوری...

17 آبان 1398

هواپیمای اندونزی در دریا سقوط کرد

یک هواپیمای شرکت هوایی لایون با 189 نفر خدمه و مسافر، که صبح دوشنبه از جاکارتای اندونزی .برخاسته بود، در دریا سقوط کرد.

17 آبان 1398

راهنمای خرید در بانکوک (قسمت دوم)

در این قسمت از راهنمای خرید بانکوک، انواع مرکز خرید در این شهر توریستی را آنالیز می کنیم و تعدادی از مشهورترین آنها را معرفی می کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

13 آبان 1398

آنچه پذیرفته شدگان کاردانی علمی کاربردی باید برای ثبت نام بدانند

پذیرفته شدگان دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ثبت نام باید از 31 شهریورماه تا دوم مهرماه به مؤسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

5 آبان 1398

اطلاعات کاربران چینی در iCloud روی سرورهای یک شرکت دولتی ذخیره می شوند

یک شرکت مخابرات چینی دولتی، اطلاعات کاربران چینی روی سرویس آی کلاود اپل را در داخل خود خاک چین ذخیره می نماید. این حرکت می تواند برای منتقدان دولت و کاربرانی که مخالف سیاست های این کشور هستند؛ خبری بد باشد.

30 مهر 1398

ظریف: همه وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم، مردم ما مبنای قدرت ما هستند

وزیر خارجه کشورمان در کنگره ملی الماسهای درخشان تاکید نمود، آنچه کشور ما را حفظ نموده و در برابر سختی ها و فشارها باعث شده این کشور به پیش برود و در برابر زورگوها و قلدرها تسلیم نشود فرهنگ ایثار و شهادت است.

27 مهر 1398

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یا کشور چکمه ای در جنوب قاره اروپا و در دریای مدیترانه واقع شده است. ایتالیا از اولین کشورهایی است که به حوزه شنگن و اتحادیه اروپا پیوسته است و در حال حاضر به عنوان هشتمین اقتصاد برتر دنیا شناخته می گردد.

25 مهر 1398

تبلیغات پنهان برای اثرگذاری بر ضمیرناخودآگاه مردم در اروپا ممنوع شد

کارگاه علمی تخصصی علوم شناختی و جذب مخاطب از مجموعه کارگاه های نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه برگزار گردید که در این کارگاه چگونگی تبلیغات پنهان برای اثرگذاری بر ضمیرناخودآگاه مردم مورد آنالیز نهاده شد.

24 مهر 1398

سرقت 9 هزار دلاری منشی و کارمندان اخراجی

منشی شرکت تجاری که با همدستی دو کارمند اخراجی پس از بیهوش کردن رئیس شرکت 9 هزار دلار سرقت نموده بودند از سوی پلیس دستگیر شدند.

24 مهر 1398

حفره امنیتی جدید سیستم عامل تازه اپل

محققان امنیتی از شناسایی آسیب پذیری خطرناکی در سیستم عامل جدید آی او اس 13 شرکت اپل خبر داده اند که دورزدن قفل نمایشگر گوشی آیفون را ممکن می کند.

21 مهر 1398

رانندگانی که وارد محدوده طرح ترافیک پایتخت می شوندحتما بخوانند

خبرنگاران: سامانه اتوماتیک پرداخت عوارض تردد در شهرداری تهران نیازمند عملیات دستی برای تسویه حساب شهروندان شده است.

21 مهر 1398

انعقاد قرارداد دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری و دانشگاه صنعتی کلن آلمان

در پی اعزام هیات عالی دانشگاه آزاد به دانشگاه صنعتی کلن و دانشگاه دولتی کلن آلمان، قرارداد تحصیلات آکادمیک بین این دو دانشگاه منعقد شد.

19 مهر 1398

کسب مقام نخست خریدهای اینترنتی توسط چین

دستاورد مردم و دولت چین، مقام نخست خریدهای اینترنتیآنالیز های اخیر در کشور چین حاکی از آن است که تقریبا 85 درصد از مردم این کشور به وسیله تلفن های همراه خود و اینترنت و بدون پول نقد اقدام به خرید می نمایند که موجب شد تا چین مقام نخست خریدهای اینترنتی را...

18 مهر 1398
تعداد: (100)