علم و تکنولوژی

5 دانشکده دانشگاه امیرکبیر دارای مرکز نوآوری هستند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم را در دستور کار خود قرارداده است، گفت: در این راستا تاکنون 5 دانشکده این دانشگاه مرکز نوآوری راه اندازی نموده اند.

7 بهمن 1398

پژوهشگران دانشگاه تبریز تقدیر شدند

بیستمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه تبریز با تقدیر از 50 پژوهشگر برگزار گردید.

7 بهمن 1398

آخرین فرصت ارسال اطلاعات منتخبان جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اعلام شد

منتخبان بیست و هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران ضروری است فرم های اطلاعاتی خود را تا خاتمه ساعت اداری امروز، دوشنبه 18 آذرماه تکمیل نمایند.

4 بهمن 1398

درگیری خونین بر سر جای پارک خودرو

همسر مرد 41 ساله در حالی که به شدت نگران شرایط وخیم شوهرش بود و هنوز ترس در چهره اش موج می زد درباره این ماجرای تاسف بار به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری آبکوه مشهد توضیحاتی ارائه داد.

4 بهمن 1398

دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پیشرو در تدوین برنامه ارشد هوش مصنوعی است

رئیس مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اولین برنامه درسی مقطع کارشناسی ارشد در حوزه هوش مصنوعی کشور در این دانشکده تدوین شده است.

1 بهمن 1398

واکسن آنفلوآنزا، بالاخره بزنیم یا نزنیم؟، توضیحات استاد دانشگاه شهید بهشتی

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شیوع زودرس بیماری آنفلوانزا در پاییز سال جاری اشاره نمود و با اشاره به همه گیری بیماری آنفلوانزا در مناطق مختلف کشور، درباره عوارض احتمالی تزریق واکسن این بیماری شرح داد.

29 دی 1398

حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند، کروکی ها الکترونیکی می شوند

رئیس پلیس هدایت و رانندگی ناجا از حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفندماه اطلاع داد.

27 دی 1398

70 شرکت بین المللی غلات و دانه های روغنی در راه ایران

اولین کنفرانس بین المللی ایران گرِین (IranGrain) در زمینه غلات و دانه های روغنی برگزار می شود. شریف نظام مافی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس در نشست خبری که در اتاق ایران برگزار گشت، گفت: کنفرانس ایران گرین بزرگترین گردهمایی جامعه جهانی غلات و دانه های...

26 دی 1398

هرآنچه در خصوص گلکسی نوت 10 لایت می دانیم

برای اولین بار پس از گلکسی نوت 4، سامسونگ در سال 2019 از دو مدل گلکسی نوت رونمایی کرد و با این کار از استراتژی گوشی های گلکسی اس برای سری نوت استفاده کرد. پس از عرضه گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس، طبق گزارش های مختلف سامسونگ میخواهد گلکسی نوت 10 لایت را روانه بازار...

25 دی 1398

ضرورت تدوین نقشه راه برای تأمین غذای سالم

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، تهیه غذای سالم در کشور یکی از دغدغه های اصلی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با همین هدف هم اقدام به راه اندازی شبکه محصول سالم کرده است. شبکه ای که تامین غذای سالم از مزرعه...

24 دی 1398

الگوریتمی جدید که رنگهای اقیانوس را واقعی تر نمایش می دهد

گروهی از اقیانوس شناسان الگوریتمی را ایجاد نموده اند که عکسهای زیر آب را دگرگون می نماید و رنگهای واقعی شگفت انگیز آنها را نشان می دهد.

23 دی 1398

محصولات دانش بنیان حفظ نباتات تجاری سازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان حفظ نباتات امضاء شد. این تفاهم نامه به امضای پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری...

22 دی 1398

فناوری به یاری پناهندگان آفریقایی می آید

سیستم توزیع عادلانه مواد غذایی و کمک های نقدی برای بیش از 56 هزار پناهنده اهل مالی ساکن در اردوگاه مبرا واقع در منطقه ساحلی غرب آفریقا با کمک فناوری انجام می گیرد.

22 دی 1398

مراقب رواج کلاهبرداری های مالی در روزهای محدودیت اینترنت باشید

طی روزهای اخیر که اینترنت کشور با محدودیت هایی رو به رو است، بسیاری از کاربران که تا پیش از این عادت کرده بودند در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشند به دنبال راهی برای دسترسی به اینترنت فراملی هستند و همین موضوع نیز آسیب پذیری آنان برابر کلاهبرداران...

21 دی 1398

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس: تمام توان مان را روی ایکس باکس بعدی گذاشته ایم

مایکروسافت قصد ندارد اشتباهات خود با ایکس باکس وان را در نسل آینده تکرار کند. فیل اسپنسر - رئیس ایکس باکس - طی مصاحبه ای با نشریه ورج (Verge) چنین گفت: من می گویم، درسی که از نسل ایکس باکس وان می توان گرفت اینست که ما نباید در حوزه قدرت و قیمتِ [کنسول] بلغزیم....

20 دی 1398

خواص شگفت انگیز لبو؛ از لاغری تا پاکسازی کبد

لبو در واقع ریشه اصلی گیاه چغندر است که طبخ شده و یکی از انواع مختلف چغندر است که بیشتر آن ها به خاطر ریشه خوراکی شان پرورش داده می گردد. لبو گذشته از این که خوراکی دلپذیری است، یک داروی گیاهی و رنگ خوراکی نیز هست و یونانی ها در قدیم از آن بعنوان خنک کننده...

15 دی 1398

ساخت نخستین مم رایانه شبیه مغز انسان

خبرنگاران: تیمی از دانشمندان دانشگاه های کالیفرنیا و دانشگاه پلی تکنیک تورینو در ایتالیا برای نخستین بار نمونه اولیه یک رایانه memory-crunching کاربردی (مم رایانه) را ارائه داده اند.

13 دی 1398

مراکز خرید میلان، شهر مد ایتالیا

میلان، پایتخت مد و یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای خرید است. مراکز خرید میلان، هر آنچه که احتیاج دارید، از بهترین پوشاک و متعلقات مد تا جدیدترین محصولات تکنولوژی را عرضه می نمایند.

10 دی 1398

ریل ماشین دودی دوره قاجار در شهرری مرمت می گردد

اسفند ماه سال گذشته، شهرداری در زمان انجام عملیات عمرانی در خیابان فداییان اسلام و مقابل امامزاده عبدالله شهر ری، به حدود 40 متر از ریل ساده قطار برخورد کردند.

3 دی 1398

امضا 5 سند همکاری رهاورد سفر نخست وزیر قزاقستان به هلند

در سرانجام پنجمین دور همایش تجاری قزاقستان و هلند که با حضور نخست وزیران دو کشور برگزار گشت، 5 سند همکاری به امضا طرفین رسید.

29 آذر 1398
تعداد: (121)