علم و تکنولوژی

چه رنگ لنزی بیشتر به من می آید؟

یک سری قوانین و فرمول های کلی برای انتخاب رنگ لنز وجود دارد. یعنی اگر بر اساس این اصول، لنز رنگی بخرید، بدون شک انتخاب درست و مناسبی خواهید داشت و حتما لنز به شما خواهد آمد.

1 آبان 1399

معرفی رستوران ویکولو گریل تهران همراه با آدرس و تلفن

در این مطلب با رستوران ویکولو گریل تهران + آدرس و تلفن آشنا می شویم .

30 مهر 1399

روشی نوین برای مقابله با سرطان پستان منفی سه گانه پیشنهاد شد

پژوهشگران روش درمانی جدیدی مبتنی بر فناوری نانو برای مقابله با سرطان پستان منفی سه گانه (TNBC) پیشنهاد کردند.

29 مهر 1399

مخالفت شدید پکن با تحریم دوباره شرکت هوآوی توسط کاخ سفید

در حالی که شب گذشته کاخ سفید از اعمال تحریم های جدید علیه هوآوی اطلاع داد، مقامات پکن امروز نسبت به این مسئله به شدت واکنش نشان دادند.

18 مهر 1399

نمک زدایی از نفت با فناوری بومی جهاد دانشگاهی

دکتر حمیدرضا طیبی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: اکنون محققان جهاددانشگاهی پیروز به ساخت دستگاهی برای اولین بار در کشور شده اند که می تواند نمک زدایی از نفت را انجام دهد.

16 مهر 1399

موافقت دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده، انتصاب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

در جلسه امروز هیات دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده موافقت شد.

8 مهر 1399

ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در 4 مقطع

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش بدون کنکور این دانشگاه را در چهار مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای سال تحصیلی 1400-1399 گفت.

7 مهر 1399

ردیابی خانه های خالی به وسیله موبایل

به گزارش خبرنگاران، چگونگی شناسایی خانه های خالی، مسئله مهمی است که در مورد این خانه ها وجود داشته و دارد. شورای نگهبان نیز یکی از ایرادات وارد به طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی را تعریف نشدن عنوان خانه های خالی دانسته است. با این حال، مدیرکل دفتر...

4 مهر 1399

مخالف انتصاب رئیس جدید دانشگاه آزاد خراسان شمالی بودیم

نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: گزینه مجمع نمایندگان استان برای ریاست دانشگاه آزاد در استان از افراد بومی، توانمند و هیئت علمی دانشگاه بوده و از ابتدا نسبت به انتصاب جدید اعلام مخالفت کردند.

24 شهریور 1399

رشته علم سنجی در دانشگاه رازی کرمانشاه ایجاد شد

رشته علم سنجی از گرایش های رشته علم اطلاعات و دانش شناسی است و مقطع کارشناسی ارشد این رشته در دانشگاه رازی راه اندازی شد.

21 شهریور 1399

اجرای پروژه های مشترک بین معاونت علمی و سازمان راهداری

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،همکاری ها برای تحول حمل ونقل جاده ای کشور با اجرای 10 پروژه همکاری آغاز شد.

21 شهریور 1399

معروف ترین فیلم ها با موضوع شیوع یک ویروس مرموز

روزنامه فرهیختگان - میلاد جلیل زاده: اپیدمی و گسترش یک بیماری خطرناک، یکی از موضوعات پرتکرار در داستان ها و فیلم های سینمایی است و خیلی از اوقات همین موضوع دستمایه بیان مضامین دیگر می گردد و بیماری، جنبه نمادین پیدا می نماید. عموما در این نوع فیلم ها و...

15 شهریور 1399

محققان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه تب سنج غیرتماسی طراحی کردند

محققان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه در سال جهش فراوری و به منظور مبارزه با شیوع بیماری کرونا، پیروز به طراحی و ساخت تب سنج غیر تماسی شدند.

12 شهریور 1399

رشد 40 درصدی زیرساخت های هوشمندسازی مدارس

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی گفت: زیرساخت های اینترنتی هوشمندسازی مدارس روستایی در این استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تا به امروز رشدی 40درصدی داشته است.

10 شهریور 1399

رشته زبان شناسی شناختی در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد شد

رشته زبان شناسی شناختی در مقطع کارشناسی ارشد با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین شد.

6 شهریور 1399

آزمایش جالبی که اهمیت شستن دست ها را نشان می دهد

خبرنگاران: گاهی یک مثال عملی موثرتر از هزاران کلمه است، به خصوص هنگام شرح دادن به بچه ها. همان کاری که جارلی متکالف معلم اهل ایالت آیداهو انجام داد. او تصمیم گرفت اهمیت شستن دست ها را به بچه ها به صورت عملی نشان دهد و ما آنقدر تحت تاثیر آزمایش ساده او قرار...

2 شهریور 1399

گاف بزرگ ذوب آهن در ماجرای انتقال مطهری به استقلال، پایکوبی به ساز ارسلان

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن مدعی شده بندی در قرارداد ارسلان مطهری وجود داشته که به او اجازه می داد هر زمان که خواست قراردادش را فسخ کند، اما ظاهراً چنین چیزی در قرارداد او وجود نداشته است.

31 مرداد 1399

انتشار گسترده یک باج افزار در کشور، قشر دانشجو هدف نهاده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، ‫باج افزار STOP برای نخستین بار در تاریخ 25 دسامبر 2017 میلادی مشاهده شده است.

31 مرداد 1399

خبرنگاران رییس مجمع نمایندگان یزد: مطالبات معلمان بازنشسته پیگیری می گردد

یزد- خبرنگاران- رییس مجمع نمایندگان یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبات معلمان بازنشسته استان برای رسیدن به حق و حقوق خود از جمله موضوع های مهمی است که با جدیت با همکاری سایر بخش ها از سوی برگزیدگان آنها پیگیری می گردد.

26 مرداد 1399

ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی الزامی شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: از تاریخ 25 خردادماه امسال اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی مؤدی در تمامی ادارات الزامی شد.

25 مرداد 1399
تعداد: (205)