اخبار سیاسی

سفر رئیس جمهور مصر به عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه الوطن، منابع دپیلماتیک مصری اعلام کردند که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر دعوت مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای سفر به بغداد را دریافت کرد.

27 دی 1399

برطرف تعلیق 321 واحد صنفی حوزه پتروشیمی برای جهش فراوری

تهران (پانا) - سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت بنابر پیشنهاد و پیگیری های مستمر مرکز اصناف و بازرگانان و معاونت بازرگانی داخلی، موضوع تعلیق 321 واحد صنفی تولیدی رفع شد.

19 دی 1399

برای بازگشت کاراته به المپیک رایزنی می کنیم

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در مورد حذف کاراته از بازی های المپیک 2024 پاریس گفت: در جلسه هیأت اجرایی IOC که در لوزان برگزار گردید، رشته های جدیدی برای پاریس 2024 انتخاب شدند که از جمله آنها موج سواری و حرکات موزون بود. تغییراتی...

18 دی 1399

ترامپ رئیس جمهور در سایه می&zwnjشود

خبرنگاران : یک سناتور جمهوریخواه ایالات متحده پیش بینی کرد که کنترل و سلطه دونالد ترامپ در عرصه سیاسی آمریکا در دوره رئیس جمهور بعدی این کشور به قوت خود باقی خواهد ماند.

18 دی 1399

آیا می توان به آمریکایِ جو بایدن اعتماد کرد؟

جوزف نای* استاد علوم سیاسی دانشگاه هاروارد و واضع نظریه قدرت نرم، در گزارشی برای پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت، به یک چالش اساسی دولت بایدن یعنی جلب اعتماد بین المللی برای آمریکا اشاره می نماید و معتقد است که دولت جدید آمریکا، با بحرانِ تضعیف قابل توجه...

14 دی 1399

فارس، خاستگاه ایدئولوژیک هنر هخامنشی

در ساختار شکل گیری حکومت هخامنشیان، شهر انشان (انزان) به عنوان نخستین پایگاه سیاسی مورد استفاده واقع شد و در پی آن پاسارگاد در محدوده شمالی استان فارس به صورت رسمی جایگزین آن شد، در پاسارگاد شهری با مصالح بسیار ماندگارتر ازآنچه در اَنشان (مَلیان) تجربه...

13 دی 1399

انتقاد سالاری از تغییرات عجیب و غریب در لایحه مالیات بر ارزش افزوده

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تصمیم دولت برای کاهش اختیارات شوراهای شهر کشور انتقاد کرد و گفت تصمیم امروز مجلس در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده، آزمونی عظیم در دفاع از صندلی مدیریت های شهری سراسر کشور است.

10 دی 1399

قرنطینه در سیلاب!، اعتبار شبکه فاضلاب اهواز کجاست؟

یا گرد و غبار نفسشان را تنگ می کند یا باید نگران آبگرفتگی باشند. زندگی روزمره مردم زیر آب رفته است و حالا نه تنها تردد در خیابان ها سخت شده که برخی از مردم مجبور به ترک خانه هایشان شدند. آن هم درست در بحبوحه بحران کرونا مردم اهواز و برخی از شهرهای دیگر خوزستان...

9 دی 1399

استخراجِ منابعِ طبیعی از فضا و آینده توسعه یافتگی

هفت کشور اظهار علاقه کرده و اقداماتی درجهتِ طراحی، فن آوری، مالی، سرمایه گذاری و حقوقی برای استخراجِ منابعِ طبیعی از فضای ماورای جو (Outer Space) را آغاز کرده اند: چین، آمریکا، روسیه، ژاپن، هند، کانادا و امارات.

9 دی 1399

فرا مرز؛ آزادی جعلی!

آزادی بیان ابزاری برای بیان عقیده و نقد و اعتراض به سایر اندیشه ها و باورهاست؛ نه ابزاری برای اهانت و تمسخر عقاید و باور های دیگر انسان ها؛ و این دغدغه که تحدید و محدودیت آزادی بیان تبعات منفی خواهد داشت، دغدغه صحیح و بجایی است.

6 دی 1399

پلیس انگلیس در مرز فرانسه به جان رانندگان کامیون افتاد

اعتراض کامیون داران انگلیسی به بسته شدن مرزهای این کشور با فرانسه به درگیری با نیروهای پلیس ختم شد.

4 دی 1399

احیا و بهره برداری مدارس ماندگار تهران

این تفاهم نامه در راستا احیا و بهره برداری مدارس ماندگار تهران، به امضای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر آموزش و پرورش و شهردار تهران رسید.

30 آذر 1399

بهترین فیلم های مستند معرفی شدند

جوایز سالانه مستند انتخاب منتقدان، برندگان 2020 خود را معرفی کرد.

27 آذر 1399

راموس با خودداری از شرکت در نشست خبری تیم ملی اسپانیا به شایعات دامن زد

کاپیتان تیم ملی فوتبال اسپانیا با خودداری از شرکت در نشست خبری قبل از بازی بعدی این تیم، به شایعاتی که در روزهای اخیر درباره آینده او مطرح شده است، دامن زد.

27 آذر 1399

ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله تعداد گردشگران را افزایش خواهد داد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان، مسعود حلاج پور روز شنبه 24 آبان در جلسه مشترک با نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار رشت و نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی، اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان و جامعه...

26 آذر 1399

وندی شرمن: تعامل با ایران درباره برجام بسیار سخت خواهد بود، تحریم های ترامپ تکراری شده اند

معاون وزیر خارجه اسبق آمریکا و عضو ارشد تیم مذاکره کننده این کشور در مذاکرات منجر به توافق هسته ای موسوم به برجام گفت که حتی در صورت بازگشت احتمالی آمریکا به برجام، تعامل با ایران درباره این توافق بسیار سخت خواهد بود.

24 آذر 1399

اصلاح طلبان از جو ملک بایدن بهره ای می برند؟، بزک دمکرات ها بوسیله روزنامه های اصلاحات!

روزنامه های اصلاح طلبان در چند ماه اخیر به شدت برای بایدن و دمکرات ها ریپورتاژ رفته اند و به نظر می رسد که برنامه اصلی آنها استفاده از شرایط فعلی برای رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری 1400 است.

23 آذر 1399

سئول: پیونگ یانگ باید طی مرحله گذار در آمریکا با درایت عمل کند

وزیر وحدت کره جنوبی ابراز امیدواری کرد کره شمالی موضعی حکیمانه و منعطف تا زمان تدوین سیاست های دولت جدید آمریکا در قبال پیونگ یانگ لحاظ کند.

23 آذر 1399

روحانی: همه علامت ها نشان می دهد دوران فشار حداکثری رو به سرانجام است

رئیس جمهور گفت: همه علامت ها از آمریکا و جا های دیگر جهان نشان دهنده این است که جهان فهمیده فشار حداکثری جواب نمی دهد و فشار حداکثری دوران انتها خودش را طی می نماید و مردم با مقاومت خودشان طعم شیرین کوشش های خود را شاهد خواهند بود.

21 آذر 1399

نتیجه 2 نوبت تست کرونای رئیس مجلس منفی شد

پزشک معالج دکتر قالیباف با اشاره به نتیجه منفی 2 نوبت تست PCR رئیس مجلس، گفت: دوره درمان به انتها رسیده و در حال حاضر منعی برای حضور ایشان در جلسات و مجامع عمومی وجود ندارد.

19 آذر 1399
تعداد: (375)