هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز برگزار می گردد

به گزارش آسمان تو، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری برنامه ای با عنوان هفته فرهنگی تاجیکستان با حضور مقام های عالی فرهنگی آن کشور در شیراز اطلاع داد.

هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز برگزار می گردد

حمیدرضا قانعی گفت: روز های پنج شنبه چهاردهم و آدینه پانزدهم مهر برنامه هایی با حضور وزیر و اهالی فرهنگ، ادب و هنر تاجیکستان در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.

او با اشاره به اینکه هفته های فرهنگی یکی از برترین راه حل ها برای معرفی ظرفیت ها و اشتراکات فرهنگی ایران و سایر کشورهاست، گفت: استان فارس با داشتن ظرفیت های ارزشمند فرهنگی و ادبی همیشه پیشانی مرصع نشان تعاملات فرهنگی با کشور های مختلف به ویژه کشور های همسایه بوده است.

قانع گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برنامه ریزی هفته های فرهنگی شیراز را با کشور های همسایه داشته است و در اولین رویداد، وزیر فرهنگ و چهل هنرمند و شخصیت های فرهیخته کشور دوست و همسایه تاجیکستان به شیراز خواهند آمد و برای مردم شیراز، برنامه های مجذوب کننده موسیقی و هنر های نمایشی خود را معرفی خواهند کرد.

او از اکران دو فیلم از تولیدات سینمایی کشور تاجیکستان با نام های معلم و راه در سینما فرهنگ شیراز اطلاع داد و گفت: طی 2 روز 14 و 15 مهر، برنامه هایی شامل نمایشگاه لباس های محلی و اقوام تاجیکستان و نمایشگاه عکس از اماکن دیدنی آن کشور در محل تالار حافظ برپا خواهد بود.

قانعی گفت: افتتاحیه برنامه های هفته تاجیکستان ساعت 19 روز پنجشنبه 14 مهر با سخنرانی مقام های عالی آن کشور و اجرای موسیقی تاجیکستانی، برنامه ریزی شده است و روز دوم نیز علاوه بر موسیقی تاجیکستانی شاهد سخنرانی ادبی و اجرای نمایشی از آن کشور هستیم.

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2315

به "هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید