کشف اسکلت های 5 هزار ساله بلند قد در چین

به گزارش آسمان تو، کشف اسکلت های در شرق کشور چین با قدمت 5 هزار سال که به طور غیر معمولی بلندقد هستند، افق تازه ای را در برابر باستان شناسان قرار داد.

کشف اسکلت های 5 هزار ساله بلند قد در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

طول قد اسکلت های کشف شده استان شاندونگ با توجه به اندازه گیری استخوان های کشف شده از قبرها، حداکثر یک متر و 90 سانتی متر است و کوتاه قدترین این اسکلت ها چیزی حدود ا متر و 80 سانت است.

فنگ هوئی رئیس دانشکده تاریخ و فرهنگ دانشگاه شاندونگ گفت:

قد پیکرهای کشف شده فقط بر اساس طول استخوان است؛ اگر صاحب این اجساد زنده بودند، قد آنها قطعا از 2 متر بیشتر بود.

بر اساس یافته های این تحقیق، مردان بلندقدتر در مقبره های بزرگتر یافت شده بودند و احتمال می رود که این افراد وضعیت مالی خوبی داشتند و قادر به تهیه غذای بهتر بودند.

مردم محلی شاندونگ معتقدند بلندقدی یکی از ویژگی های تعریف آنهاست. آمار رسمی نیز این ادعا را تأیید می نماید؛ در سال 2015، متوسط قد مردان بالای 18 سال در شاندونگ، 1/75 متر است.

محل کشف پیکرها، 5 هزار سال پیش مرکز سیاسی، مالی و فرهنگی استان شاندونگ بوده است؛ این آثار از فرهنگ Longsha، تمدن نئولیتیک دیرین در میانه و پایین رود زرد است که به نام Mount Longshan در Zhangqiu نامگذاری شده است.

از سال 2016، باستان شناسان در حفاری های متعدد ویرانه های 104 خانه، 205 قبر و 20 چاه را در روستای Jiaojia واقع در منطقه Zhangqiu کشف نموده اند.

منبع: کجارو / خبرگزاری فارس
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 559

به "کشف اسکلت های 5 هزار ساله بلند قد در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اسکلت های 5 هزار ساله بلند قد در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید