پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد

به گزارش آسمان تو، وزیر خارجه آمریکا در ملاقات با همتای روس خود گفت که اگر صحت گزارش های پاداش مسکو برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان ثابت گردد برای روسیه هزینه سنگینی خواهد داشت.

پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که به سرگئی لاوروف همتای روس خود هشدار داد که اگر گزارش های پرداخت پاداش روسیه به مخالفان مسلح دولت افغانستان برای کشتن نیروهای آمریکایی و غربی تایید گردد مسکو هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

نیویورک تایمز در ماه ژوئن به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا گزارش داده بود که روسیه بطور مخفیانه به شبه نظامیان وابسته به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان پاداش داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که در جریان این گزارش قرار نگرفته زیرا مقامات به صحت آن شک داشتند، اگرچه چندین منبع آمریکایی و اروپایی این اظهارات را رد می نمایند.

به گزارش رویترز، پامپئو ضمن خودداری از اظهار نظر درباره موثق بودن این گزارش تاکید نمود که واشنگتن چنین رفتاری را تحمل نمی کند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر روس ها برای کشتن آمریکایی ها یا دیگر غربی ها پول می دهند هزینه سنگینی را پرداخت خواهند کرد؛ این چیزی است که با وزیر خارجه لاوروف در میان گذاشته ام.

وی اضافه نمود: مقامات نظامی ما نیز با سران ارشد آن ها گفت گو نموده اند، ما اجازه چنین کاری را نمی دهیم و آنرا تحمل نمی کنیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1338

به "پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید