فضای شهر تبریز در محرم حسینی خواهد بود

به گزارش آسمان تو، فرماندار تبریز گفت: عزاداری سال جاری طبق دستورالعمل ابلاغی و با رعایت کامل پروتکل ها همراه بوده و فضای شهر حسینی خواهد بود.

فضای شهر تبریز در محرم حسینی خواهد بود

به گزارش خبرنگار از،مهدوی فرماندار تبریز در جلسه ستاد کرونای شهرستان که با موضوع ماه محرم تشکیل شد، با تاکید بر این که همه ما مسئولیت اجتماعی داریم، گفت: سال جاری با رویکرد خاصی به محرم نگاه می کنیم و شاید در طول عمرمان برای اولین بار باشد که مجبوریم به شکلی متفاوت عزاداری کنیم.

او گفت: ما عاشق امام حسین (ع) هستیم و باید تمام شهر رنگ و بوی عزاداری به خود بگیرد، به نحوی که تا جای ممکن اماکن عمومی، دولتی، تمامی خیابان ها و حتی کوچه ها و درب منازل مزین به پرچم های سیاه شوند.

او با اشاره به این که دین راهگشا و روشنگر است و نباید از دین برای رفتار های غلط بعضی افراد هزینه کرد، اضافه کرد: دین و مذهب ما الگوساز بوده و با توجه به این که پخش نذورات در محرم سال جاری ممنوع است، عزاداران می توانند محرم را تبدیل به ماه احسان نموده و هر مسجد و هر هیات به جای پخش نذورات، برنامه یاری مومنانه فراهم کند.

مهدوی گفت: دستورالعمل ابلاغی برای محرم سال جاری، مصوب ستاد ملی کرونا و شورای عالی امنیت ملی است و مسئولیت اجرای دستورالعمل با سازمان تبلیغات اسلامی بوده و ادارات مندرج در دستورالعمل در اجرای آن کنار سازمان تبلیغات اسلامی خواهند بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 13 شهریور 1402 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1336

به "فضای شهر تبریز در محرم حسینی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای شهر تبریز در محرم حسینی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید