در کاتای انفرادی شانس مدال داریم، جام‬ ایران زمین برگزار می گردد

به گزارش آسمان تو، احمد صافی سرمربی ایرانی تیم ملی کره جنوبی با بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: چهارشنبه هفته جاری برای حضور در رقابتهای قهرمانی دنیا با هشت کاراته کا در دو بخش کاتا و کومیته راهی امارات خواهیم شد. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم ولی نکته اصلی اینجاست که بعد از المپیک بازنگری در ترکیب تیم داشتیم و تقریباً با تیمی جوان و نفرات جدیدی در مسابقات دنیای شرکت می کنیم.

در کاتای انفرادی شانس مدال داریم، جام‬ ایران زمین برگزار می گردد

وی ادامه داد: در ترکیب تیم اعزامی به امارات دو نماینده در کومیته انفرادی زنان، 5 کاراته کا در کومیته انفرادی مردان و یک کاتارو داریم؛ کاتارویی که در المپیک توکیو پنجم شد و خیلی امیدواریم روی تاتامی دبی با ارائه نمایشی درخور توجه به مدال برسد.

صافی افزود: هدف اصلی ما بازی های آسیایی است و جوانگرایی نیز با این هدف و نگاه به آینده اجرا شده است. بدون شک این تیم جوان احتیاج به تجربیات زیادی دارد. به همین علت تاتامی دبی تجربه بسیار گرانبهایی است. ضمن اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی قزاقستان به علت فاصله اندک تا رقابتهای دنیای و شرایط پروتکل بهداشتی و قرنطینه دو هفته ای در بازگشت به کره جنوبی، تنها با سه کاراته کا شرکت خواهیم کرد.

صافی که سرمربی تیم باشگاهی دانشگاه آزاد هم هست، در خصوص سرنوشت برگزاری جام ایران زمین با وجود شرایط کرونا هم گفت: سال گذشته که پیروز شدیم با حضور خوب کاراته کاهای داخلی و خارجی رقابتها را به صورت مجازی برگزار کنیم. ولی برای این دوره پس از مکاتبات اجرا شده با فدراسیون مجوز برگزاری رقابتها صادر شده و به امید خدا هفدهمین دوره رقابتهای کاراته بین المللی جام ایران زمین بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد. البته که این اتفاق خوبی است که این جام معتبر به فرایند پیشرفتی که شروع نموده بوده ادامه دهد و سعی می کنیم با استانداردهای مورد تایید وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی مسابقات خوبی را برگزار کنیم.

این کارشناس کاراته در خصوص شرایط کاراته ایران تاکید نمود: علاقه ای به اظهار نظر در خصوص شرایط فعلی کاراته ایران و اتفاقات اخیر ندارم. به عنوان یکی از علاقمندان کاراته ایران و کسی که سال ها در کشورهای مختلف به عنوان یک ایرانی برای اعتلای کاراته کوشش کردم، آرزوی پیروزیت برای تیم ملی کاراته در رقابتهای پیش رو دارم.

به گزارش خبرنگاران، رقابتهای کاراته قهرمانی دنیا 25 تا 30 آبان ماه در امارات برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2055

به "در کاتای انفرادی شانس مدال داریم، جام‬ ایران زمین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کاتای انفرادی شانس مدال داریم، جام‬ ایران زمین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید