خلاقیت ژاپنی ها برای محافظت از زمین های کشاورزی

وبسایت تابناک باتو: در چند ماه اخیر و از سال 2018 میلادی، زمین های کشاورزی و مزارع شهر کیسارازو ژاپن به محلی برای گرگ های رباتیک ترسناک تبدیل شده است؛ اما جای نگرانی نیست، این گرگ ها با وجود ظاهر ترسناکشان برای بومیان این منطقه خطری ندارند.

خلاقیت ژاپنی ها برای محافظت از زمین های کشاورزی

اسم این ربات گرگ ابر هیولا (Super Monster Wolf) است و مهندسان برای جلوگیری از خورده شدن محصولات کشاورزان توسط جانوران گیاه خوار وحشی، آن را طراحی نموده اند.

در واقع، پدیدآوردن این گرگ ترسناک در ورای خود داستان غم انگیزی دارد. گرگ های محلی ژاپن در اوایل قرن نوزدهم منقرض شدند، دلیل چنین امری، موج شکار و نسل کشی گرگ ها بود که با حمایت دولت انجام می شد.

امروزه بسیاری از مناطق ژاپن به خاستگاه تعداد چشمگیری از آهو، گوزن و گراز وحشی تبدیل شده است. گراز ها به خوردن محصولات زراعی کشاورزان علاقه زیادی دارند و باعث تخریب زمین های برنج و محصولات دیگر می شوند. پُر واضح است که کشاورزان از این موضوع ناراحت باشند. بعد از گذشت دویست سال، برای حل این مشکل گرگ مصنوعی ساخته اند تا جبران گرگ هایی باشد که موجب انقراضش شده اند.

این گرگ های مصنوعی عامل مؤثری برای برقراری توازن محیطی در منطقه به شمار می روند. گرگ رباتیک در مرحله آزمون و خطاست و تاکنون پیروزیت های زیادی از آن حاصل شده است. آنقدر پیروز بوده که بنا به گزارش شبکه تلویزیونی (آساهی) قرار است تعداد زیادی از آن فراوری گردد.

شیهیکو اومیزاوا، یکی از مسئولین تعاونی کشاورزی ژاپن، در تبادل نظر با شبکه خبری شیبا نیبو گفت تجارب نشان داده که محدوده کارآمدی این گرگ مصنوعی، حدود یک کیلومتر و از حصار الکتریکی اثربخش تر است و اگر کشاورزان می خواهند چهارچوب اثربخشی گرگ های مصنوعی را بیشتر نمایند، باید بر تعداد گرگ های مصنوعی مزرعه هایشان بیفزایند.

نمونه فعلی این گرگ ها ثابت و غیرقابل حرکت است و 4840 دلار قیمت دارد و از آنجا که قیمت گرگ ها بالاست، شرکت آن ها را با قیمت کم نیز اجاره می دهد. ارتفاع این حیوان وحشی رباتیک 65 سانتیمتر است و نصف گرگ واقعی است. دندان های تیز، بزرگ و سفید و مو های بلند از جمله ویژگی گرگ های مصنوعی است.

گرگ رباتیک از پنل های خورشیدی برای شارژ باتری خود استفاده می نماید و می تواند نفوذگران را با حسگر مادون قرمز نظارت کند.

بنا به گزارش بی بی سی، زمانی که گرگ احساس کند، جسم متحرک در آن گوشه و کنار وجود دارد، از طیف گسترده ای از صدا های بلند از جمله صدای گلوله، زوزه کشیدن و صدا های انسانی برای ترساندن و راندن موجود مورد نظر استفاده می نماید.

البته گرگ روباتیک با این صدا ها از جمله صدای شلیک گلوله همه مزاحمان از بشر تا حیوانات را از مزارع ژاپنی ها دور نگه می دارد.

منبع: برترین ها
انتشار: بروزرسانی: 11 مرداد 1398 شناسه مطلب: 290

به "خلاقیت ژاپنی ها برای محافظت از زمین های کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاقیت ژاپنی ها برای محافظت از زمین های کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید