خسارت اقتصادی انفجار بیروت سقف را شکست

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران : بانک جهانی امروز، دوشنبه اعلام نمود، انفجار بندر بیروت در چهارم اوت که هزاران کشته و زخمی برجای گذاشت منجر به خسارات اقتصادی شد که به 4.6 میلیارد دلار می رسد.

خسارت اقتصادی انفجار بیروت سقف را شکست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا: براساس گزارش منتشر شده از سوی بانک جهانی با همکاری سازمان ملل و اتحادیه اروپا، این فاجعه در شرایطی سخت رخ داد زیرا لبنان با بحران های مالی و اجتماعی عمیقی به دلیل ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کرد.

در گزارش بانک جهانی آمده است: خسارات کلی که لبنان در نتیجه انفجار متحمل شده بین 3.8 میلیارد دلار تا 4.6 میلیارد دلار است.

طبق این گزارش، در بخش های اجتماعی بخش مسکن و فرهنگ بیشترین خسارات را دیده و خساراتی بین 1.9 میلیارد دلار تا 2.3 میلیارد دلار را متحمل شده اند.

بانک جهانی همچنین میزان خسارات بخش مالی را بین 2.9 میلیارد دلار تا 3.5 میلیارد دلار برآورد نموده است. احتیاجها برای جبران و بازسازی بخش دولتی برای برهه زمانی 2020 تا 2021 بین 1.8 میلیارد دلار تا 2.2 میلیارد دلار است، در حالی که تا قبل از انتها امسال میلادی به 760 میلیون دلار احتیاج است.

این گزارش به یاری های بین المللی و سرمایه گذاری های ویژه اشاره نموده که برای بهبود شرایط، جبران و بازسازی فراگیر ضروری هستند.

به گزارش شبکه ای بی سی نیوز آمریکا اشاره شده که انفجار بندر بیروت ناشی از حدود 3000 تن ماده نیترات آمونیوم بوده که از سال 2014 در بندر بیروت ذخیره شده بود که منجر به مرگ 190 تن و زخمی شدن بیش از 6500 تن و نیز آوارگی حدود 300 هزار تن و نابودی بخش اعظم بندر بیروت و محله های این شهر به طور کامل شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1361

به "خسارت اقتصادی انفجار بیروت سقف را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت اقتصادی انفجار بیروت سقف را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید