روحانی: همه علامت ها نشان می دهد دوران فشار حداکثری رو به سرانجام است

به گزارش آسمان تو، رئیس جمهور گفت: همه علامت ها از آمریکا و جا های دیگر جهان نشان دهنده این است که جهان فهمیده فشار حداکثری جواب نمی دهد و فشار حداکثری دوران انتها خودش را طی می نماید و مردم با مقاومت خودشان طعم شیرین کوشش های خود را شاهد خواهند بود.

روحانی: همه علامت ها نشان می دهد دوران فشار حداکثری رو به سرانجام است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی، رئیس جمهور، صبح امروز (پنجشنبه 22 آبان) در آیین بهره برداری از طرح های ملّی وزارت های آموزش و پرورش و بهداشت، گفت: پیشرفت و امنیت کشور در سایه آموزش فرزندان ماست. فرزندان ما باید به فرهنگ ملی و دینی خودشان آشنا بشوند و این مدرسه است که انسان فعالِ مسئولِ آینده کشور ما را می سازد و مدرسه صندلی بسیار با اهمیتی دارد.

وی ادامه داد: اینکه در یک روز 1550 پروژه آموزشی و تربیتی افتاح شد به معنای اهتمام دولت به آموزش و پرورش است. اینکه وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت که روزانه هشت و نیم میلیارد تومان برای زیربنای آموزشی دولت خرج می نماید و به معنای این است که دولت اهمیت خاصی برای آموزش و پرورش قائل است.

رئیس جمهور گفت: اینکه مدرسه خشتی و گلی تمام شده و روزانه 27 کلاس درس آغاز به کار می نماید به این معناست که آموزش و پرورش و علم و فرهنگ برای ما مهم است.

روحانی با بیان اینکه مراکز رفاهی از 180 مرکز به 404 مرکز رسیده، گفت: این یعنی ما به روحیه و نشانط عزیزان در آموزش و پرورش اهمیت می دهیم.

وی توضیح داد: اینکه حقوق معلمان بیش از 4 برابر افزایش یافته، نشان می دهد به این مسئله واقف هستیم که آموزش و پرورش چقدر مهم است. البته معلمان عزیز ما با عشق کار نموده اند نه به خاطر پول.

*باید از آموزش حافظه محور به آموزش تحقیق محور و پژوهش محور برگردیم

روحانی با بیان اینکه در آموزش و پروش عدالت برای ما بسیار مهم است، گفت: در سراسر کشور، چه روستایی چه شهری، اقوام مختلف، چه پسر و چه دختر همه باید از آموزش یکسان عمومی مجانی باید استفاده نمایند و این وظیفه دولت است.

وی در ادامه گفت: مسئله آموزش و پرورش از این دیدگاه مهم است که فرهنگ یکپارچه را می سازد. اگر آموزش و پرورش عمومی نبود و فرزندان ما در جا های مختلف در کلاس درس حاضر نمی شدند، توحید فرهنگی نداشتیم. وحدت فرهنگی چه از لحاظ فرهنگ دینی و چه از لحاظ فرهنگ ملی، ایجادنماینده آن معلمین عزیز و مدرسه ماست و این برای امنیت و انسجام ملی بسیار اهمیت دارد.

روحانی با تأکید بر ضرورت پژوهش محور بودن آموزش و پرورش در کشور گفت: تحولی که از اول دولت بر او اهتمام و تأکید می کردم و قاعدتاً باید امروز شاهد این تحول در مدارس باشیم این است که ما مدرسه، دبیرستان و دانشگاه ما باید از آموزش حافظه محور به آموزش تحقیق محور و پژوهش محور برگردد.

وی اضافه کرد: فرزندانی که سر کلاس می آیند از کلاس سوم و چهارم به بعد باید کتابخوان و محقق بار بیایند. مخصوصاً فضای جدید دیجیتالی که مهم است و باید سواد دیجیتالی را به دانش آموزان یاد بدهیم.

روحانی گفت: با امکانت دیجیتالی آسان به راحتی معلم می تواند راهنمایی کند که چطور نسبت به موضوعی خاص دانش آموزان آنالیز و تحقیق و نگارش نمایند. این تحول هم بسیار مهم است که ما ان شاءالله باید شاهد آن باشیم.

وی در ادامه با اشاره به بخش دوم افتتاح های امروز که در حوزه بهداشت و سلامت، رقم خورد، گفت: مسئله سلامت، جزو افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم است. تحولی که دولت در سلامت ایجاد نموده در سراسر کشور، چه روستا ها و شهر های کوچک و چه شهر های عظیم از تخت بیمارستان و تجهیزات گرفته تا موضوعات دیگر حائز اهمیت است.

روحانی ادامه داد: اینکه متخصصین از مرکز به بخش های مختلف کشور رفتند و مردم دسترسی آسان تری به پزشک و متخصص پیدا کردند آن هم با قیمت مناسب تر و پول کم تر یکی از افتخارت دولت است.

وی اضافه کرد: از سال 93 طرح تحول سلامت آغاز شد و قدم به قدم پیش آمدیم تا امروز و اینکه در یک روز 716 تخت بیمارستانی را افتتاح می کنیم و در مجموع اینکه 11 هزار تخت بیمارستانی تا اردبیهشت سال آینده افتتاح می گردد نشان می دهد که دولت با توجه به بازسازی های اصلی که در بعضی مراکز پزشکی داریم بیش از دو برابر کل تخت های بیمارستانی تاریخ ایران تخت ساخته است. یعنی اگر کل تاریخ را حساب کنیم تا سال 92 و از آن موقع به بعد تخت های ساخته شده و بازسازی شده را حساب کنیم دوبرابر است.

*یکی از افتخارات ما این است که در دانش پزشکی جزو کشور های پیشرفته جهان هستیم

روحانی با تشکر از پزشکان و کادر درمان گفت: هرچه امکانات هم بیاوریم، تا زمانی که پزشک دلسوز و عاشق وجود نداشته باشد ما به نتیجه نمی رسیم. امروز یکی از افتخارات ما این است که در دانش پزشکی جزو کشور های پیشرفته جهان هستیم. بسیاری از افراد برای عمل جراحی از کشور های پیشرفته به ایران می آیند، آن هم نه به خاطر ارزانی که البته بسیار ارزان تر از خارج است بلکه به خاطر اعتمادی که دارند.

وی اضافه کرد: در داستان کرونا که روز های سختی بر پرستاران، پزشکان و کادر سلامت گذشت کار بسیار عظیمی از مدیریت وزارت گرفته تا تک تک بیمارستان های کشور صورت گرفت و بسیاری از عزیزانی که شفا پیدا کردند، بخش عظیمی از این موضوع در سایه ایثار پرستاران و پزشکان است که در برابر آن ها تواضع می کنیم و به شهدای این راه درود می فروستم.

روحانی در سرانجام گفت: ان شاءالله هم از ویروس کوید 19 عبور خواهیم کرد و هم با همت مردم و راهنمایی های رهبری از تحریم عبور خواهیم کرد.

وی توضیح داد: همه علامت ها از آمریکا و اروپا و نقاط دیگر جهان نشان دهنده این است که جهان فهمیده فشار حداکثری جواب نمی دهد و فشار حداکثری دوران سرانجام خودش را طی می نماید و مردم با مقاومت خودشان طعم شیرین کوشش های خود را شاهد خواهند بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1477

به "روحانی: همه علامت ها نشان می دهد دوران فشار حداکثری رو به سرانجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: همه علامت ها نشان می دهد دوران فشار حداکثری رو به سرانجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید