کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش مرگ های سرطانی در آلمان تا لغو سفر جانسون به هند

به گزارش آسمان تو، کارشناسان آلمانی بر این عقیده اند که بر اثر فشار بالای کرونا بر سیستم بهداشت و درمان و تأخیر در فرایند تشخیص بیماران سرطانی در آینده تعداد بیشتری از این بیماران می میرند و نخست وزیر انگلیس هم سفر خود را به هند لغو کرد.

کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش مرگ های سرطانی در آلمان تا لغو سفر جانسون به هند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان بحرانی حل نشده در اتحادیه اروپا باقی مانده است.

بیش از 22میلیون نفر در آلمان اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند

جدیدترین اخبار کرونا در اتحادیه اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی در آلمان از هر 5 نفر در این کشور حداقل یک نفر یک بار واکسن کرونا را دریافت نموده است. بر اساس جدیدترین آمارهای انستیتو رابرت کخ آلمان حدود 16.8 میلیون نفر تا روز دوشنبه اولین دوز از واکسن را دریافت کردند که معادل 20.2 درصد شهفرایندان این کشور است. حدود 5.6 میلیون نفر هم هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند، در مجموع در آلمان تا به حال حدود 22.4 میلیون دوز واکسن تزریق شده است.

کاهش محدودیت های گسترده در دستور کار دولت اتریش

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش هم اعلام نموده است که برای اواسط ماه می کاهش محدودیت های گسترده ای شکل خواهد گرفت. وی تأکید کرد که اواخر هفته جاری درباره طرح بازگشایی ها تصمیم گیری خواهد شد.

کورتس توضیح داد که همه زمینه ها از جمله توریسم تا فرهنگ و ورزش به یک گام در راستا نرمال شدن احتیاج دارند.

کاهش چشمگیر هزینه های مصرف نمایندگان در آلمان

بر اساس محاسبات انستیتو اقتصاد آلمان مصرف نمایندگان آلمانی به طور میانگین حداقل 1250 یورو کمتر برای مصرف خصوصی در سال کرونایی 2020 نسبت به سال قبل از آن هزینه نموده اند. در مجموع هزینه های مصرف نمایندگان در آلمان حدود 116 میلیارد یورو کاهش پیدا نموده است،

بر این اساس در مقایسه با سال 2019 مصرف حدود 6.1 درصد کاهش پیدا نموده که در 70 سال اخیر بی سابقه بوده است.

بیش از 9هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 9609 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که نشان می دهد نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 10 هزار نفر به 162.4 رسیده است، 297 نفر دیگر هم در این مدت بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

بالاترین رکورد مرگ روزانه کرونایی در ترکیه

ترکیه هم بیشترین آمار مرگ روزانه کرونایی از شروع بحران کرونا را ثبت نموده است و نهادهای بهداشتی این کشور روز دوشنبه اطلاع دادند که 341 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند، همچنین نهادهای بهداشتی این کشور در روز دوشنبه از ابتلای حدود 55 هزار نفر دیگر به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند.

دولت ترکیه اوایل ماه مارس فرایند کاهش محدودیت های کرونایی را در پیش گرفت. در آن موقع شمار مبتلایان جدید روزانه حدود 10 هزار نفر بود. در هفته های اخیر در پی افزایش چشمگیر مبتلایان محدودیت هایی سختگیرانه در این کشور اعمال شده است.

تعویق تزریق جانسون اند جانسون در یونان

یونان هم استفاده از واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون را به تعویق انداخته است و رئیس کمیسیون ملی واکسیناسیون این کشور اعلام نموده است که می خواهد منتظر بیانیه آژانس دارویی اروپا بماند.

این کشور پیش از این اعلام نموده بود که تزریق این واکسن را از روز دوشنبه شروع می نماید اما در پی انتشار گزارش هایی درباره عوارض جانبی این واکسن یونان این تصمیم را به تأخیر انداخت. آژانس دارویی اروپا قرار است امروز بعد از ظهر درباره این واکسن بیانیه ای را صادر کند.

پیش بینی افزایش مرگ های بیماران سرطانی در آلمان

کارشناسان آلمانی با توجه به شرایط کنونی سیستم درمانی بر اثر کرونا نسبت به تشخیص دیرهنگام سرطان هشدار داده اند و درمان این بیماران را در خطر می بینند.

مرکز پژوهش های سرطان در آلمان، انجمن سرطان آلمان و یک سازمان مرتبط دیگر در این کشور با توجه به شمار مبتلایان به کرونا و شرایط حاکم بر بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان ها، نسبت به فروپاشی سیستم تشخیص، مراقبت و تأمین احتیاجهای بیماران سخت هشدار می دهند.

به گفته این سازمان ها، پیامدهای طولانی مدت این شرایط برای بیمارانی که اکنون امکان درمان بموقع آنها فراهم نیست، هنوز قابل پیش بینی نیست.

بنا بر برآورد کارشناسان سازمان ها، در آینده کشور با بیماران بسیاری روبه رو خواهد بود که بیماری سرطان در آنها خیلی دیر تشخیص داده شده و به همین خاطر شانس بهبودی آنها هم کاهش یافته است.

پیش بینی این سازمان ها افزایش شمار مرگ ومیر بیماران سرطانی در سال های پیشِ رو است.

آنها از سیاستمداران خواسته اند که از ظرفیت های مراقبتی و درمانی در بیمارستان ها در خصوص بیماران سرطانی اطمینان حاصل نمایند و دسترسی بدون محدودیت همانند دوران پیش از کرونا به منابع مورد احتیاج را فراهم نمایند.

پاندمی کرونا و عظیمترین تهدید برای تحقیقات سرطان

پژوهشگران بریتانیایی هم از احتمال تأخیر و وقفه در پژوهش های مربوط به سرطان می گویند. به گفته محققان بریتانیایی ممکن است بر اثر پاندمی کنونی تحقیقات مربوط به روش های درمانی جدید برای تشخیص و درمان سرطان، سال ها به تأخیر بیفتد.

دلیل این مسئله را مؤسسه پژوهش های سرطان در لندن، مقررات های سختگیرانه برای ورود به آزمایشگاه های تحقیقاتی به خاطر پروتکل های جدید بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در این اماکن ذکر نموده است.

این مؤسسه اعلام نموده است شمار پژوهشگرانی که با اعمال دور جدیدی از محدودیت ها برای مقابله با کرونا اجازه ورود به این آزمایشگا ه ها را دارند، افزون بر مقررات هایی که تا به امروز اعمال می شد، تا سی درصد دیگر کاهش یافته است.

پاول وورکمن، مدیر این انستیتو می گوید، همه گیری کرونا عظیمترین تهدیدی بوده است که حوزه تحقیقات سرطان تا به امروز به خود دیده است. این پژوهشگر همچنین از سیاست های اقتصادی و تأمین بودجه دولت بریتانیا در این حوزه به شدت انتقاد نموده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان: باید برای زندگی درازمدت با کرونا آماده شویم

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در اظهاراتی گفت که انسان ها باید خود را برای یک زندگی درازمدت با کرونا آماده نمایند.

وی تأکید کرد: ویروسی که می تواند بعضی گونه های جانوری را هم آلوده کند ریشه کن نمی گردد.

به گفته وی به طور کلی باید دامداری و تجارت دام تحت کنترل قرار گیرد. تجارت غیرقانونی حیوانات یک مشکل خاص است.

دانش آموزان آلمانی وقت کمی را در خانه برای یادگیری صرف می نمایند

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که دانش آموزان در آلمان در قرنطینه اخیر زمان بسیار کمتری از آنچه را مرسوم است در خانه برای یادگیری صرف کردند،

بر این اساس آن ها به طور میانگین 4.3 ساعت در روز را به انجام فعالیت های مدرسه ای اختصاص دادند که 3 ساعت کم تر از روزمره عادی در مدرسه بوده است.

این نظرسنجی از طرف انستیتو ایفو و از بین حدود 2100 نفر از والدین صورت گرفته است. به گفته کارشناسان آموزش حدود 23 درصد دانش آموزان بیشتر از دو ساعت در روز را برای فعالیت های مدرسه ای اختصاص نمی دهند. 56 درصد از والدین هم معتقد بودند که فرزندان آن ها در خانه کمتر از مدرسه یاد می گیرند، تنها 22 درصد با این دیدگاه مخالف بودند.

کرونا عامل اختلال در فرایند هماهنگی پناهندگان در آلمان

محدودیت ها برای مهار کرونا همچنین فرایند هماهنگی و ادغام مهاجران در آلمان را به شدت با اختلال روبه رو نموده است. کارشناسان این بخش در این باره هشدار داده اند که اگر اقدامات مقابله ای مناسب انجام نگیرد دستاوردهایی که در عرض 6 تا 7 سال گذشته به دست آمده است در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

آلمان حدود 1.6میلیارد یورو در زمینه تحقیقات کرونایی هزینه نموده است

وزارت تحقیقات آلمان در سال 2020 و 2021 حدود 1.6 میلیارد یورو در زمینه تحقیقات درباره بیماری کووید19 هزینه نموده است که از آن 627 میلیون یورو در زمینه فراوری واکسن هزینه شده است.

کارل لایترباخ، از سیاستمداران بهداشتی حزب سوسیال دموکرات و مشاور دولت آلمان بر این عقیده است که تنها محدودیت های تردد شبانه برای مهار کرونا کافی نیست، وی تعطیلی مدارس را هم برای پایین آوردن شمار مبتلایان لازم دانست.

هشدار آلمان درباره ویروس جهش یافته هندی

وی همچنین در پیامی توئیتری درباره نوع جدید ویروس جهش یافته هندی هشدار داده است.

لغو سفر جانسون به هند

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم با توجه به افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در هند سفر برنامه ریزی شده خود به این کشور را لغو کرد. دولت های هر دو کشور روز گذشته این خبر را گفتند. جانسون همچنین ابراز امیدواری کرد که در اجلاس هفت کشور عظیم صنعتی که قرار است در ماه ژوئن در انگلیس برگزار گردد با نخست وزیر این کشور ملاقات کند.

موارد ابتلا به کرونا در کشور هند به شدت در حال افزایش است و وزارت بهداشت این کشور از ابتلای 259170 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده است. این ششمین روز متوالی است که آمار مبتلایان جدید روزانه در این کشور از مرز 200 هزار نفر عبور نموده است.

در مجموع بیش از 15 میلیون نفر در این کشور تا به حال به کرونا مبتلا شده اند، 1761 نفر هم در عرض 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند، در مجموع تا به حال بیش از 180 هزار نفر در این کشور که 1.4 میلیارد نفر جمعیت دارد بر اثر کرونا فوت نموده اند.

محدودیت تزریق آسترازنکا در بلغارستان

بلغارستان هم واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا را برای زنان زیر 60 سال متوقف نموده است. وزارت بهداشت بلغارستان در عین حال اعلام نموده است که کسانی که بعد از دریافت اولین دوز از واکسن کرونا هیچ گونه عوارض جانبی نداشتند می توانند دوز دوم این واکسن را هم دریافت نمایند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم در سخنانی در برابر شورای اروپایی در بحث های شکل گرفته درباره آزادی های بیشتر برای افراد واکسینه شده و تصویب گذرنامه سبز برای آن ها تأکید کرد که باید به این مسئله توجه گردد که در این تصمیم گیری انواع جهش یافته این ویروس هم در نظر گرفته گردد.

وی تأکید کرد که این احتمال وجود دارد که افراد واکسینه شده در مقابل جهش های جدید ویروس کرونا ایمن نباشند.

تمدید محدودیت های سفر دانمارک برای مسافران آلمانی

دانمارک هم محدودیت های ورود مسافران به این کشور برای مهار کرونا را تمدید می نماید، به این ترتیب آلمانی هایی که به این کشور سفر می نمایند همچنان باید حین سفر یک تست منفی کرونا بدهند و به قرنطینه بفرایند. دولت دانمارک اعلام نموده بود که از روز چهارشنبه محدودیت های سفر را کاهش می دهد که البته آلمانی ها فعلاً تحت تأثیر این کاهش محدودیت ها قرار نخواهند گرفت.

بیش از نیمی از عظیمسالان انگلیسی در برابر کرونا واکسینه شده اند

بیش از 10 میلیون شهفرایند انگلیسی دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند، این خبر را وزارت بهداشت انگلیس در پیامی توئیتری اعلام نموده است.

در مجموع در انگلیس تا به حال بیش از 32 میلیون نفر اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند که شامل بیش از نیمی از عظیمسالان در این کشور است.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 6,696 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 447 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,963 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 4 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 8,864 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 316 نفر بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در عرض 24 ساعت 6898 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 40 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند،

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,296,222 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 101,180 نفر بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,390,783 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,274 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3,878,994 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 117,243 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,428,354 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 77,102 هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,164,447 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 80,774 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1803

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش مرگ های سرطانی در آلمان تا لغو سفر جانسون به هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش مرگ های سرطانی در آلمان تا لغو سفر جانسون به هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید