ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله تعداد گردشگران را افزایش خواهد داد

به گزارش آسمان تو، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان، مسعود حلاج پور روز شنبه 24 آبان در جلسه مشترک با نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار رشت و نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی، اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان و جامعه هتلداران، بیان نمود: امور مربوط به حوزه فعالیت های این اداره کل فرابخشی است و ما باید نقش سیاست گذاری داشته باشیم.

ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله تعداد گردشگران را افزایش خواهد داد

او با اشاره به مسائل پیش آمده برای تأسیسات گردشگری استان به دلیل شیوع ویروس کرونا، اضافه نمود: حوزه گردشگری بیشترین آسیب را در دوران کرونا دیده است و فعالان این حوزه نیازمند مساعدت هر چه بیشتر در خصوص امور اقتصادیاتی، بانکی، بیمه و انرژی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ضمن اشاره به نبود تابلوهای اختصاصی گردشگری برای هدایت مسافران در سطح استان مخصوصا شهر رشت، خاطر نشان کرد:با توجه به وجود آثار و بافت تاریخی در چند شهرستان و بزرگ ترین بافت تاریخی کشور در رشت، نصب این تابلو ها می تواند به هدایت گردشگران و خواناتر شدن راستا گردشگری کمک کند.

او با تأکید بر تأسیس بازارچه های دائمی عرضه تولیدات صنایع دستی در شهرستان های گیلان، گفت:تنها در رشت حدود هشت هزار هنرمند صنایع دستی در حال فعالیت هستند که تأسیس و راه اندازی بازارچه های صنایع دستی موجب رونق اقتصادی و ایجاد انگیزه برای فعالیت بیشتر هنرمندان در این عرصه، خواهد شد.

حلاج پور به تأثیر ثبت جهانی ماسوله در توسعه گردشگری استان و منطقه اشاره کرد و اضافه نمود: با توجه تجربه پیروز ثبت روستای جهانی چادرشب بافی قاسم آباد و افزایش 300 درصدی صادرات صنایع دستی استان و همچنین جنگل های هیرکانی، ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله نیز می تواند موجب رونق صنعت گردشگری استان و منطقه شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1485

به "ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله تعداد گردشگران را افزایش خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله تعداد گردشگران را افزایش خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید