183 متقاضی حضور در خیابان تئاتر ایران

به گزارش آسمان تو، تهران (پانا) - 183 اثر از سوی صاحبانشان متقاضی حضور در برنامه خیابان تئاتر ایران شدند.

183 متقاضی حضور در خیابان تئاتر ایران

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، عبیدالله رستمی ضمن اعلام خبر ارسال 183 اثر از سوی هنرمندان تئاتر خیابانی کشور به دبیرخانه برنامه خیابان تئاتر ایران، اضافه کرد: این آثار از 20 استان کشور ارسال شده است و استان های کردستان و اصفهان هر کدام با 22 اثر بیشترین تقاضای شرکت را داشته اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر مرکزیت مریوان به عنوان پایتخت تئاتر خیابانی کشور در این رویداد هنری، اضافه کرد: 92 اثر متقاضی شرکت در بخش آزاد، 24 اثر متقاضی شرکت در بخش آیینی- سنتی، 19 اثر متقاضی شرکت در بخش کودک و نوجوان و 48 طرح و ایده متقاضی حضور در مسابقه طرح و ایده شده اند.

عبیدالله رستمی با بیان این که بنابر پروتکل های بهداشتی، آثار نهایی پس از انتخاب در شهر محل سکونت گروه های نمایشی اجرا خواهد شد، توضیح داد: مقرر است وبینارهای آموزشی و نشست های برخط با موضوع تئاتر خیابانی با حضور مدیران جشنواره های تئاتر و صاحب نظران این حوزه نیز برگزار گردد.

با توجه به برگزار نشدن جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به شکل مرسوم در امسال به جهت تبعات شیوع ویروس کرونا، اداره کل هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان، برنامه خیابان تئاتر ایران را برگزار می نمایند.

این برنامه در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر کشور با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به ویژه نمایش های خارج از صحنه های مرسوم در سه بخشِ اجرا با زیرمجموعه های آزاد، نمایش های آیینی و سنتی و نمایش های کودک و نوجوان و همچنین مسابقه طرح و ایده و کارگاه های آموزشی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1476

به "183 متقاضی حضور در خیابان تئاتر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "183 متقاضی حضور در خیابان تئاتر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید