یافته جدید: 30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا

به گزارش آسمان تو، نتایج یک آنالیز راه حلی آسان برای در امان ماندن از بستری در بیمارستان، بخش مراقبت های ویژه و درنهایت مرگ در اثر کرونا یافته است.

یافته جدید: 30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، تحقیقات مدتهاست که نشان می دهد ورزش منظم دارای فواید سلامتی مانند یاری به جلوگیری از فشار خون بالا و دیابت نوع 2 است.

اکنون محققان میگ ویند فعالیت منظم می تواند به محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان یاری کند. در یک مطالعه جدید که در مجله پزشکی ورزشی انگلیس منتشر شده است، محققان و پزشکان مرکز پزشکی Kaiser Permanente Fontana در جنوب کالیفرنیا، دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو و دیگر موسسات دریافتند که بیماران کووید 19 که به طور منظم قبل از بیمار شدن ورزش می کردند، با کمترین احتمال برای بستری در بیمارستان روبرو هستند؛ به همین ترتیب آنها از بخش مراقبت های ویژه و درنهایت مرگ در امانند.

در این مطالعه داده های تقریباً 50 هزار بیمار بزرگسال در کالیفرنیا که از ژانویه 2020 (اوایل سال میلادی) تا انتها اکتبر 2020 (انتها سال میلادی) با کووید 19 تشخیص داده شده اند، آنالیز شده است.

برای اندازه گیری سطح فعالیت، محققان ارائه گزارش از میزان فعالیت هر بیمار را خواهان شدند؛ محققان پس از تجزیه و تحلیل فعالیت بدنی هفتگی آنها، دریافتند در بیمارانی که به طور مداوم غیرفعال هستند (کمتر از 10 دقیقه در هفته) خطر بستری شدن، پذیرش در ICU و مرگ بیشتر از افرادی است که در هفته حدود 150 دقیقه فعالیت ورزشی دارند.

محقق این مطالعه یادآور شد: حتی پس از کنترل متغیرهایی مانند چاقی و سیگار کشیدن در تجزیه و تحلیل داده ها، باز هم مشاهده کردیم که عدم تحرک به شدت با شانس بستری در بیمارستان، بستری در بخش ICU و مرگ در مقایسه با فعالیت بدنی متوسط یا هرگونه فعالیت مرتبط است.

نویسنده ارشد این تحقیق تأکید می نماید: بزرگسالان باید حداقل 150 دقیقه و حداکثر 300 دقیقه در هفته فعالیت بدنی با شدت متوسط یا 75 دقیقه تا 150 دقیقه در هفته با فعالیت شدید هوازی داشته باشند.

وی اضافه نمود که حتی یک سطح توصیه شده برای انجام ورزش، مانند 30 دقیقه پیاده روی در روز، پنج روز در هفته برای یاری به بدن در مبارزه با انواع بیماری ها، از جمله کووید 19 کافی است.

محققان گفتند که مطالعه دیگری که توسط موسسه ملی بهداشت در ماه ژوئن منتشر شد، ورزش منظم را به افزایش پاسخ سیستم ایمنی بدن مرتبط می نماید که می تواند به عنوان ابزاری برای یاری به مبارزه با کووید 19 باشد.

به گفته کارشناسان، یکی از بهترین راه های مبارزه با این ویروس، تقویت سیستم ایمنی است و تردیدی وجود ندارد که هر چه فرد از نظر جسمی در شرایط مناسب تری قرار داشته باشد، سیستم های دفاعی بدن وی نیز موثرتر عمل می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1795

به "یافته جدید: 30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یافته جدید: 30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید