پلیس انگلیس در مرز فرانسه به جان رانندگان کامیون افتاد

به گزارش آسمان تو، اعتراض کامیون داران انگلیسی به بسته شدن مرزهای این کشور با فرانسه به درگیری با نیروهای پلیس ختم شد.

پلیس انگلیس در مرز فرانسه به جان رانندگان کامیون افتاد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روز چهارشنبه شمار زیادی از رانندگان کامیون در انگلیس به بسته شدن گذرگاه آبی این کشور با فرانسه اعتراض کردند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه اسکای نیوز، شیوع نوع جهش یافته ای از ویروس کرونا در انگلیس موجب شده دولت فرانسه گذرگاه مرزی خود با این کشور را بسته و فقط به کسانی که نتیجه تست کرونای منفی باشد اجازه ورود دهد.

این تصمیم دولت فرانسه که روز یکشنبه عملی شد، موجب ازدحام بیش از پنج هزار کامیون باری در بندر دووِر انگلیس شده است.

کامیون داران انگلیسی که صبرشان در این صف های طولانی لبریز شده، روز چهارشنبه به اعتراض و هو کردن نیروهای پلیس پرداخته و کوشش کردند با عقب راندن پلیس، این راه خود را باز نمایند.

در نتیجه این اعتراضات، نیروهای پلیس با رانندگان کامیون درگیر شده و در نهایت یک نفر طی این درگیری ها بازداشت شد.

وزارت حمل و نقل انگلیس اعلام نموده دریافت تست کرونا از رانندگان را شروع نموده ولی آن ها روز چهارشنبه به اسکای نیوز گفتند هیچ نشانه ای از دریافت تست کرونا ندیده اند.

همچنین دولت انگلیس اعلام نموده پنج هزار کامیون در این گذرگاه گرفتار شده اند اما انجمن حمل و نقل جاده ای می گوید در مجموع چیزی بین هشت تا ده هزار کامیون در کل منطقه کنت و نواحی مجاور گیر افتاده اند.

در نتیجه تماس تلفنی روز سه شنبه بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، دو طرف در مورد باز شدن مسیرهای دریایی، زمینی و هوایی توافق کردند اما هرگونه تردد بین دو کشور در صورتی مجاز است نتیجه تست کرونای مسافران منفی باشد.

از روز شنبه که دولت انگلیس بیان کرد نوع جدیدی از ویروس کرونا با قدرت انتقال بالاتر را شناسایی نموده است، ده ها کشور دنیا پروازهای خود به مقصد این کشور را لغو نموده اند.

مقامات دولت انگلیس ضمن تأکید بر اینکه قدرت انتقال سویه جدید ویروس کرونا 70 درصد بیشتر از نوع قبلی آن است از شهروندان درخواست نموده اند در خانه بمانند و محدودیت ها را رعایت نمایند.

مت هنکاک وزیر بهداشت بریتانیا نیز ضمن اعتراف به خارج از کنترل بودن اوضاع شیوع نوع جدید ویروس کرونا گفت، ممکن است محدودیت های کرونایی تا ماه ها در این کشور باقی بمانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1504

به "پلیس انگلیس در مرز فرانسه به جان رانندگان کامیون افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس انگلیس در مرز فرانسه به جان رانندگان کامیون افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید