پایگاه اورژانس هوایی نیشابور به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگاران، سید حسن قاضی زاده هاشمی ظهر جمعه در دومین روز سفر خود به خراسان رضوی پایگاه اورژانس هوایی نیشابور و چند طرح بهداشتی و خدماتی را در این شهر افتتاح کرد.

پایگاه اورژانس هوایی نیشابور به بهره برداری رسید

این پایگاه اورژانس در زمینی به مساحت 17 هزار و 500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 540 میلیون تومان و در مدت زمان دو ماه ساخته گردیده و دارای یک واحد پانسیون برای استقرار کادر پروازی با متراژ 150 مترمربع است.

همچنین بالگرد این پایگاه اورژانس هوایی، متعلق به هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و از نوع Bell 214 است و ظرفیت انتقال 6 بیمار را دارد.

همچنین وزیر بهداشت در سفر به نیشابور دانشکده پرستاری این شهر را افتتاح کرد.عملیات ساخت این دانشکده از سال 93 در زمینی با مساحت 6274 متر مربع در 5 طبقه با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد و 700 میلیون تومان ساخته و تجهیز گردیده است.

این دانشکده شامل بخش های مختلفی از جمله پراتیک زایمان، فوریت های پزشکی و پرستاری، آزمایشگاه های بیوشیمی، میکروب شناسی، فیزیک نور، اپتک، فیزیولوژی، بررسی راه رفتن و فیزیوتراپی است. سالن مطالعه، کتابخانه، سالن جلسات، کلاس های درس، لابراتوار، اتاق اساتید و اعضای هیات علمی و معاونت های آموزشی، پژوهشی و اداری از بخش های دیگر این دانشکده است.

5 مرکز جامع خدمات سلامت کاریزک، سالاری، شهدای دهنو خالصه و حمیدآباد نیشابور و اقبالیه شهرستان فیروزه در فضایی با متراژ 20 هزار متر مربع نیز با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 14 آذر 1397 شناسه مطلب: 36

به "پایگاه اورژانس هوایی نیشابور به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه اورژانس هوایی نیشابور به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید