پالایش لیست بیمه تاکسیرانان و حذف اسامی غیر راننده

مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اعلام وعده سازمان تامین اجتماعی برای فراهم کردن امکان دسترسی وزارت کشور به سامانه بیمه ای این سازمان گفت: این امر در راستای پالایش اطلاعات بیمه ای رانندگان است اما علی رغم وعده داده گردیده، هنوز این دسترسی فراهم نگردیده است.

پالایش لیست بیمه تاکسیرانان و حذف اسامی غیر راننده

مرضیه حصاری در گفت وگو با خبرنگاران، آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاکسی و اتوبوس را تشریح کرد وگفت: به تامین اجتماعی پیشنهاد کردیم وظیفه حذف و اضافه رانندگانی که بیمه گردیده اند و کسانی که می خواهند بیمه شوند، بر عهده سازمان شهرداری ها باشد که پیش بینی می گردد با این اقدام حدود 20درصد از رانندگان پالایش شوند.

وی با بیان اینکه در همین راستا سامانه ای تهیه شد که در آن تعیینات رانندگان به تفکیک شهر، راننده اصلی و یا راننده کمکی در آن تعیین شدند، گفت: قرار است سامانه مذکور با سازمان تامین اجتماعی به تبادل اطلاعات بپردازد بنابراین از تامین اجتماعی درخواست کردیم این دسترسی را به سازمان شهرداری ها بدهد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: اگر این دسترسی برای اتحادیه تاکسیرانی فراهم گردد، اطلاعات سامانه مذکور در سامانه بیمه تامین اجتماعی ثبت می گردد ، البته سازمان تامین اجتماعی قول هایی در این زمینه داده اما هنوز این امکان فراهم نگردیده و دسترسی نداریم.

حصاری با اشاره به اینکه با این اقدام رانندگانی که در این شغل (رانندگی) فعالیتی ندارند اما در لیست بیمه ای اسامی آنها رد می گردد، از این چرخه حذف خواهند شد گفت: در صورت تحقق وعده داده گردیده، افرادی که محق دریافت بیمه تامین اجتماعی نیستند از پوشش خارج و رانندگان متقاضی جایگزین آنها می شوند.

وی تاکید نمود: البته با پیگیری های وزیر و دستور رییس جمهور مبنی بر تداوم بیمه افرادی که رانندگی شغل آنها هست، بیمه آنها تا سرانجام سال قطع نخواهد شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های ادامه داد: عل رغم هماهنگی بین سازمان شهرداری ها و سازمان تامین اجتماعی در خصوص اصلاح فهرست رانندگان بیمه گردیده مورد تایید وزارت کشور، گزارشاتی مبنی بر پذیرش فهرست بیمه ای افرادی که شغل آنها رانندگی نیست در شعب تامین اجتماعی وجود دارد که می تواند باعث ضایع شدن حق بخشی از رانندگان واقعی گردد.

حصاری توضیح داد: امیدواریم سال آینده سقف اعتبار بیمه ای رانندگان افزایش یابد تا بتوانیم رانندگان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم و همچنین برای ناوگان باری مانند وانت بار و کامیون هایی که پروانه فعالیت از شهرداری دارند نیز چتر بیمه تامین اجتماعی را گسترش دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 9 دی 1397 شناسه مطلب: 44

به "پالایش لیست بیمه تاکسیرانان و حذف اسامی غیر راننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایش لیست بیمه تاکسیرانان و حذف اسامی غیر راننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید