واکنش نانسی پلوسی به انتخاب بایدن

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که بارها رفتار دونالد ترامپ را نوعی دیکتاتوری خوانده بود، با اعلام پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب گفت: جمهوری را حفظ کردیم.

واکنش نانسی پلوسی به انتخاب بایدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا: به دنبال روشن شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ریخته شدن حداقل 290 رای الکترال در سبد جو بایدن نامزد دموکرات، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان گفت: جمهوری را حفظ کردیم!

وی اضافه نمود: به جو بایدن به خاطر این پیروزی برای روح کشور ما تبریک می گویم. به کامالا هریس برای تاریخ سازی تبریک می گویم.اکنون زمانی برای التیام و افزایش با هم بودن است.

علاوه بر رئیس مجلس نمایندگان، وندی شرمن معاون سیاسی وزیر خارجه دولت باراک اوباما هم اظهار کرد: یک رئیس جمهوری واقعی. یک زن و رنگین پوست برای معاون رئیس جمهوری. تاریخ، دموکراسی. سرانجام هرج و مرج. کار سختی در پیش است اما امروز روز مسرت کامل است. آمریکا از تو سپاسگزارم.

با گذشت پنج روز از 13 آبان ماه، سرانجام آرای ایالت های سرنوشت ساز پنسیلوانیا، نوادا و آریزونا هم به سبد بایدن ریخته شد و نامزد حزب دموکرات با کسب 290 رای الکترال به عنوان رئیس جمهوری منتخب برگزیده شده است.

حال باید دید فرایند حقوقی و کشاندن پرونده انتخاباتی به دادگاه توسط ترامپ و تیم حقوقی وی، می تواند رئیس جمهوری استیضاح شده و بازنده انتخابات را نجات دهد یا خیر.

هرچند به نظر می رسد ارکان آمریکا بر این باورند که انتخابات سال جاری، انتخاب بین یک حزب نبود بلکه انتخاباتی برای نجات آمریکا بوده است و از این رو، بعید است شکایت ترامپ در راستا پیچ در پیچ دادگاه ها بر خلاف تصور وی، فرجامی داشته باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1465

به "واکنش نانسی پلوسی به انتخاب بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نانسی پلوسی به انتخاب بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید