واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد

به گزارش آسمان تو، به دنبال اعلام بعضی کشورها مبنی بر آزمایش واکسن کرونا روی داوطلبان، چین هم گفت واکسن ساخت داخل را روی چند داوطلب آزمایش نموده است.

واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد

واکسن ویروس کرونا چین

رادیو بین المللی چین، متخصصان آموزشگاه علوم نظامی چین و شرکت فنی بیولوژیک کانسینو هنگ کنگ این واکسن را روی 108 داوطلب 18 تا 60 ساله در شهر ووهان آزمایش نموده اند.

ووهان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا است و تا کنون در این شهر 50 هزار تن به کرونا مبتلا شده و 2 هزار و 500 تن هم جان باخته اند با این حال در سه روز گذشته هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این ویروس در ووهان و حتی سراسر چین گزارش نشده است.

شرکت داروسازی کانسینو در بیانیه ای با اشاره به اینکه آزمایشات از این ماه شروع می گردد و تا انتها سال ادامه می یابد بیان کرد: واکسن با موفقیت روی حیوانات آزمایش شده است به طوری در حیوانات در برابر ویروس کرونا ایمنی ایجاد نموده است.

پیش از این نیز بعضی کشورها از جمله آمریکا مدعی آزمایش واکسن کرونا روی افراد داوطلب شده بودند بعضی شرکت های داروسازی در استرالیا، فرانسه، ژاپن و چین نیز مدعی کشف درمان کویید 19 شده اند.

چن وی رییس پروژه، عضو آموزشگاه مهندسی و پژوهشگر پژوهشگاه علوم پزشکی نظامی چین در خصوص اصول علمی این واکسن گفت: ما پس از آموزش و تقلید رفتار ویروس، با نفوذ به درون آن، ویروس ناقل مورد احتیاج را می سازیم سپس آن را به بدن انسان تزریق می کنیم تا مصونیت انسان شکل گیرد.

او گفت که داوطلبان پس از معاینه، انتخاب می شوند و پس از تزریق واکسن آزمایشی، به مدت 14 روز تحت نظارت قرار می گیرند.

های فنگ یکی از داوطلبان شرکت کننده در تست این واکسن گفت: از اینکه می تواند با اقدام خود به کشور و جامعه در مبارزه با کرونا یاری کند و نقش ناچیز خود را ایفا نماید، هیچ گاه پشیمان نخواهد شد.

گزارش خاکی است تحقیقات واکسن های ضد کرونا توسط گروه های علمی در چین به دستاوردهایی رسیده و آزمایش بالینی بیشتر این واکسن ها در ماه آوریل انجام خواهد شد.

پیش از این نیز آموزشگاه علوم نظامی چین از اخذ مجوز آزمایش بالینی این واکسن خبر داده بود.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1040

به "واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید