مقاله: برج مرکز مالی جهانی شانگهای (چین)

به گزارش آسمان تو، هزینه ورودی سکوهای تماشای منظره در طبقات 94 و 97 برج، 110 یوان است. قیمت بلیت طبقه صدم 150 یوان است. قیمت بلیت برای بازدید از هر سه طبقه 180 یوان است. توصیه می کنیم طبقه صدم را ببینید؛ چرا که 55 متر پنجره برای تماشای منظره و پیاده روی شیشه ای در این طبقه قرار گرفته اند. با راه رفتن بر روی پیاده روی شیشه ای می توانید منظره زیر پایتان را ببینید.

مقاله: برج مرکز مالی جهانی شانگهای (چین)

مرکز مالی جهانی شانگهای، توسط شرکت معماری Kohn Pedersen Fox طراحی شد. ساخت این بنا توسط شرکت ساختمانی ژاپنی Mori مدیریت شد. هزینه های ساخت این بنا توسط شرکت های چند ملیتی تامین شده بود. اتمام ساختمان 11 سال به طول انجامید. این ساختمان به طور رسمی در سال 2008 افتتاح شد و بسیاری آن را بهترین آسمانخراش دنیا در آن سال دانستند. بخشی از تاخیر در اتمام پروژه، جنجالی بود که بر سر فضای خالی بالای برج پیش آمده بود. در طراحی اصلی، این فضای خالی دایره ای شکل بود. مردم چین اعتراض کردند، چرا که این دایره شبیه به نماد آفتاب تابان ژاپن که بر روی شهر احاطه دارد دیدن می شد. در نتیجه آن طراحی به شکل ذوزنقه ای حال حاضر تغییر یافت. به خاطر این ذوزنقه است که این برج نام کنایی دربازکن بطری را به دست آورده است.

مرکز مالی جهانی شانگهای 492 متر ارتفاع دارد. این برج 101 طبقه روی زمین و 3 طبقه زیر زمین دارد. ساخت این برج 1.2 میلیارد دلار هزینه داشت و ساختش در سال 2007 به پایان رسید. این برج تا سال 2014 بلندترین ساختمان شانگهای بود. هتل 174 اتاقی لوکس Hyatt Regency در این برج قرار دارد. در بازدید از این برج می توانید ساختمان 88 طبقه جین مائو و برج شانگهای را که 120 متر از این برج بلندتر است را ببینید. هر سه این ساختمان ها در کنار هم و نزدیک به رودخانه Pudong در منطقه تجاری Lujiazui شانگهای قرار گرفته اند.

منبع مقاله: برج مرکز مالی جهانی شانگهای (چین)

انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2076

به "مقاله: برج مرکز مالی جهانی شانگهای (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برج مرکز مالی جهانی شانگهای (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید