معترضان هنگ کنگی با تجمع در فرودگاه، پروازها را مختل کردند

تجمع معترضان هنگ کنگی در فرودگاه موجب شد ترمینال اصلی این ساختمان بسته شده و شماری از پروازهای روز دوشنبه لغو شوند.

معترضان هنگ کنگی با تجمع در فرودگاه، پروازها را مختل کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معترضان هنگ کنگی با ادامه تجمع در فرودگاه، ترمینال اصلی این ساختمان را مسدود نموده و موجب لغو پروازهای باقی گردد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، در چهارمین روز از حضور معترضان هنگ کنگی در فرودگاه و مختل کردن روند عادی کار این مجموعه، به شهروندان توصیه شد از رفتن به ترمینال اصلی اجتناب نمایند.

یکی از مقامات این فرودگاه روز دوشنبه خاطرنشان کرد: علاوه بر لغو پروازهایی که قصد ترک هنگ کنگ را داشتند، پروازهایی را که قصد عزیمت به هنگ کنگ داشتند نیز در زمان باقی مانده روز لغو شدند.

شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک نیز طی بیانیه ای خاطرنشان کرد: به مشتریان توصیه می گردد از سفرهای غیرضروری خودداری نمایند و به فرودگاه نزدیک نشوند.

این در حالی است که روزنامه های هنگ کنگی عکسی از یک دیپلمات آمریکایی با نام جولی ایدی منتشر کردند که در یک هتل با رهبران دانشجویی هنک کنگ دیدار نموده است.

بلومبرگ گزارش داد که پس از انتشار این تصاویر، چین نماینده کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ را احضار کرد و درباره ارتباط این دیپلمات آمریکایی با رهبران اعتراضات هنگ کنگ شرح خواست.

چین بارها به واشنگتن و لندن اخطار داد در امور داخلی هنگ کنگ دخالت ننمایند. اما افراشته شدن پرچم این کشورها در اعتراضات نشان داد این نا آرامی ها همانطور که وزیر امور خارجه چین اعلام نموده بود منشاء خارجی دارد.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره انگلیس بود اما در سال 1997 و پس از انتها یافتن پیمان پیشین با لندن به جمهوری خلق چین پیوست. هنگ کنگ دارای بیش از 7 میلیون نفر جمعیت است و یکی از مراکز مهم اقتصادی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

شهروندان هنگ کنگی نهم خرداد ماه در اعتراض به تصویب لایحه ای در مجلس این کشور اعتراض کردند. این لایحه اجازه استرداد مجرمان به چین را میسر می کرد. اما به گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ کنگ می شد. فرماندار هنگ کنگ خاطرنشان کرد در واکنش به نارضایتی عمومی گسترده مردم، لایحه پیشنهادی مجلس را به مدت نامحدود به حالت تعلیق در خواهد آورد، اما این اقدام او موجب فروکش کردن اعتراضاتی که چین معتقد است ریشه در تحریکات غربی ها دارد، نشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 17 شهریور 1398 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 326

به "معترضان هنگ کنگی با تجمع در فرودگاه، پروازها را مختل کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان هنگ کنگی با تجمع در فرودگاه، پروازها را مختل کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید