معرفی چند تا از زیباترین راه های آبی جهان!

به گزارش آسمان تو، استفاده از این شاه راه های باستانی برای جستجوی مقصد آسایش بخش تر از حمل و نقل عادی با هواپیماها، قطارها و اتومبیل ها می باشد. در این نوشتار بعضی از بهترین آبراه های جهان جهت قایقرانی را به شما معرفی می کنیم.

معرفی چند تا از زیباترین راه های آبی جهان!

1. پارو زدن در آبراه رام نشده، آمریکا | Everglades, USA

اورگلدز فلوریدا (Everglades) یک مارپیچ آبی زیبا است و خدایی که آن را آفریده مشخصاً از قایق رانی در این نقطه لذت می برده است. پاروزنی در هر پیچ و خم اورگلدز می تواند یک تجربه تکرار نشدنی باشد. این راستا پاروزنی 159 کیلومتری در امتداد لبه غربی اورگلیدز کشیده شده و دور 10,000 جزیره تاب می خورد و در نهایت به خلیج مکزیکو می ریزد. منطقه کمپ و سکوهای کمپ زدن بیش از 15 کیلومتر دور نیستند و شما سفر خود را با تمساح ها، دلفین ها و گاوهای دریایی به اشتراک خواهید گذاشت. اگر احتیاج به یک کانو یا کایاک دارید، می توانید آن ها را در شهر اورگلیدز اجاره کنید. در اینجا انتظار پارو زدن به مدت حدود 9 روز را داشته باشید.

2. فلوقه بر رودخانه نیل، مصر | Nile, Egypt

کلاسیک ترینِ کلاسیک ها! فلوقه کوچک بر طولانی ترین رود جهان شناور می شوند و شهر اسوان را پشت سر گذاشته و بر امواج به سوی کوم اومبو، ادفو یا اسنا پیش می فرایند. فلوقه ها با قایق های بادبانی سه گوشه که عموماً بین شش تا هشت نفر را حمل می نماید، می توانند به مسافران خود یک نیل اختصاصی ارائه دهند. شما می توانید شب ها را بر فلوقه سپری کنید (یک کیسه خواب با خود بیاورید) یا بر یک جزیره در نیل چادر بزنید: سفر با فلوقه به کوم اومبو یک شب طول می کشد در حالی که برای سفر به اسنا به طور متوسط چهار روز و سه شب بر روی نیل را طلب می نماید. فلوقه ها تجارت عظیمی در اسوان هستند و شما هیچ مسئله ای در یافتن کاپیتان و قایق نخواهید داشت.

3. رفتینگ بر روی فرانکلین، استرالیا | Franklin, Australia

علیرغم آنکه رودخانه تازمانیای فرانکلین از شهر هوبارت خیلی دور نیست اما در بین دورافتاده ترین و تازه ترین آبراه های رفتینگ جهان قرار گرفته است. هنگامی که شما از عظیمراه لایل راه افتادید باید هشت روز (100 کیلومتر) سفر رودخانه ای ساده را طی کنید تا زمانی که فرانکلین نهایتاً قایق بادی شما را به رودخانه گوردون بیندازد. راستا سفر که پوشیده از جنگل غیرقابل نفوذ و وحشی تازمانیان که جزو لیست میراث جهانی یونسکو است، می گذرد، از آرامش ایرنابیس (Irenabyss) تا خشم راوین عظیم (Great Ravine)؛ جایی که آب بسیار خروشان است و مانند تندر ریزش می نماید.

4. قایقرانی با جت روی رودخانه شات اور، نیوزیلند | Shotover River, New Zealand

برای لرزش های با اکتان بالا در یک شهر با اکتان بالا، راهی کویینزتاون (Queenstown) در جزیره جنوبی نیوزیلند می شویم که یکی از فعالیت های مشخصه آن (در میان کل فعالیت های ماجراجویانه) قایقرانی با جت روی رودخانه شات اور (Shotover) است. قایق های تندرو به وسیله دره های دارای دیواره ی شیبدار رودخانه از دیوارهای صخره ای میگذرد، سرعت خود را کاسته و خود را در چرخش های 360 درجه می اندازند. حدود 30 دقیقه مانند پایکوبی خرامانه ای بر روی آب می چرخند و در عمق منظره عظیم میانه زمین آلپ جنوبی (Southern Alps) پیش می فرایند.

5. قایقرانی بر روی جریان دریاچه باورون، کانادا | Bowron Lake, Canada

پارک استانی دریاچه باورون که در زیر محدوده های مودیش (Mowdish) و کاریبو (Cariboo) واقع شده یکی از بهترین سفرهای قایقرانی را ارائه می نماید. جریان آبی مشهور قایق رانی در بریتیش کلمبیا (British Columbia) از 10 دریاچه می گذرد و در امتداد سه رودخانه به مسافت 116 کیلومتر ادامه می یابد. این جریان آبی بین 6 تا 10 روز طول می کشد. یک گزینه کوتاه تر (سه تا چهار روز) راستا بازگشتی سوی غربی از دریاچه باورون تا دریاچه اونا (Unna) می باشد. برای قایق رانی در این جریان، می توان از میانه ماه می تا میانه اکتبر پارو زده گردد؛ سپتامبر بهترین ماه درنظر گرفته شده است زیرا نمایش های زنده ای از رنگ پاییز را ارائه می دهد.

6. قایقرانی با قایق باریک، انگلیس | Narrowboating, England

انگلیس با بیش از 3000 کیلومتر کانال و رودخانه قابل راستایابی، مکانی ایده آل برای قایق سواری لذت بخش در آب راه ها می باشد. شما می توانید یک قایق باریک اجاره کنید و کاپیتان آن باشید یا می توانید شخص دیگری را داشته باشید که تمام کارهایتان را بر روی یک قایق هتل وار انجام دهد. کانال های دارای قایق باریک مرسوم شامل کانال کنت (Kennet) و آون (Avon) که بین رودخانه های تیمز و آون قرار گرفته است و کانال شلوغ لینگولن (Llangollen) که از انگلیس به ولز می گذرد و به عنوان زیباترین کانال در بریتانیا شناخته می گردد، هستند. در امتداد کانال، در فرانسه، کانال دو میدی به عنوان میراث جهانی وجود دارد که بین تولوس جریان دارد و ست یک کانال کلاسیک دیگر در این لیست است.

7. قایق دست ساز بر رودخانه اسپیک، پاپوآ گینه نو | Sepik, Papua New Guinea

رودخانه قدرتمند سپیک که بیش از 1000 کیلومتر از منبع خود در ارتفاعات PNG تا دریای بیسمارک جریان دارد، در بیشتر طول خود قابلیت راستایابی دارد. قایق های موتوری در بیشتر راستاهای تجاری خود در امتداد رودخانه در حال رفت و آمد هستند اما برای بازدیدنمایندگان، محبوب ترین و بیادماندنی ترین حالت سفر رودخانه ای به وسیله قایق موتوری دست سازی است که در میان دریاچه ها و شاخه های فرعی اش در حال گشت و گذار است. بهترین مکان برای ترتیب دادن سفر بر روی سپیک ویواک (Wewak) است، درحالی که برروی خود رودخانه شما قادر به یافتن قایق های موتوری برای اجاره کردن در آمبانتی (Ambunti)، پاگوی (Pagwi) و آنگورام (Angoram) خواهید بود.

8. گشت زدن در ولگا، روسیه | Volga, Russia

کشتی های به سبک اقیانوسی، طولانی ترین رودخانه اروپا که مقصد بسیاری از گردشگران است را می پیمایند. گشت ها معمولاً بین سنت پترزبورگ و مسکو (اگرچه شهر در واقع بر روی ولگا قرار گرفته است) اجرا شده یا بر پایین دست تا ولگوراد (Volgograd)، شهری که قبلاً به عنوان استالینگراد شناخته می شد ادامه می یابد. بندرهای واقع در راستا معمولاً شامل اوگلیچ (Uglich) -شهری که مانند یک افسانه با گنبد پیازی بر روی رودخانه واقع شده است- و جزیره کیژی (Kizhi) با میراث جهانی خود و ساختمان های چوبی خود هستند.

9. سفر دریایی بر روی رودخانه نیجر تا تیمباکتو، اقتصادی | Niger River, Mali

این یک عظیمراه آبی غیرمعمول در بیابان است و رودخانه نیجر را تا نزدیکی تیمباکتوی افسانه ای که یکی از دروازه های جهنم است می رساند. قایق های مسافری بر روی رودخانه در فصلی که آب بالا است بین آگوست تا میانه دسامبر کار می نمایند و شما می توانید پنج روز بسیار شلوغ از بین کولیکورو (Koulikoro) تا کوریومی (Korioumé) را انتظار داشته باشید. برای آسایش نسبی نیز قایق های پیناس (قایق های موتوردار) وجود دارند. این قایق ها که بار یا گردشگر را جابجا می نمایند از شهر ماپتی جدا شده و سه روز راستا را طی می نمایند تا به کوریومی برسند. برای شبهای سردی که روی قایق یا در کناره رودخانه سپری می کنید کیسه خواب با خود حمل کنید.

10. تیوپ سواری در رودخانه نام سانگ، لائوس | Nam Song, Laos

شهر لائوسی ونگ وینگ در میان یک چشم انداز اثرگذار واقع شده و بهترین دید را از موقعیت خمیده و شناور بر روی یک تایر تراکتور به دست می دهد. سفرهای بر روی تیوپ شامل یک شناوری خوش منظره 3 کیلومتری می باشد که با حضور بارهای متعدد بر روی جزیره ها و سواحل در راستا لذت بخش تر هم می گردد. با اینکه روستایی به نظر می رسد اما شما سر خود را مستقیم نگه دارید زیرا داستان وحشتناک اتفاقی نیز وجود دارند؛ گاهی که آب بالا باشد جریان های سریع در امتداد نام سانگ می توانند بسیار دلهره آور باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1576

به "معرفی چند تا از زیباترین راه های آبی جهان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی چند تا از زیباترین راه های آبی جهان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید