مالکی: بیان اولین تماس از سوی ایران؛ تاکتیک تبلیغاتی ترامپ ، بعضی مسئولان به سمت خود تحریمی می فرایند

به گزارش آسمان تو، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ترامپ یک آدم غیر قابل پیش بینی است و تا زمان انتخابات هم هر اقدامی که بخواهد انجام می دهد این موردی که ...

مالکی: بیان اولین تماس از سوی ایران؛ تاکتیک تبلیغاتی ترامپ ، بعضی مسئولان به سمت خود تحریمی می فرایند

جهت دریافت مشاوره خدمات محاسبه هزینه چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، گفت: ترامپ یک آدم غیر قابل پیش بینی است و تا زمان انتخابات هم هر اقدامی که بخواهد انجام می دهد این موردی که گفته بعد از انتخابات اولین تماسی که به من گرفته می گردد از سوی ایران است این حرف یک تاکتیک تبلیغاتی برای مصرف در داخل آمریکا است.

وی با بیان اینکه این اقدام ترامپ آخرین اقدام آن تا انتخابات آمریکا نخواهد بود، گفت: مواردی که درباره تحریم ها مطرح نموده است در طول این چند سال تقریبا همه گزینه های تحریمی روی میز بوده و اجرایی شده است و دیگر تحریمی باقی نمانده است که بر ایران اعمال نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس توضیح داد: پس تحریم های جدید آمریکا چیز تازه و جدیدی نیست، اما چرا دوباره چنین اقداماتی از سوی رژیم آمریکا مطرح می گردد به خاطر این است که ترامپ از رقیب انتخاباتی خود پایین تر است از این رو دست به هرکاری می زند تا برای خود اعتباری کسب کند.

مالکی گفت: شاید چنین حرکات ترامپ باعث گردد اختلاف وی با بایدن کاهش یابد، اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ترامپ صحبت هایی که قبل از انتخابات می زند بعد از انتخابات اصلا بیان نمی کند مثلا خروج نیرو های خود از خاورمیانه که قبل از انتخابات سال 2016 برای کسب آرا مطرح نمود، اما بعد از انتخابات به وعده خود عمل نکرد.

وی با اشاره به فشار حداکثری آمریکا، بیان داشت: سالیان متمادی است که سران رژیم آمریکا درصدد هستند تا مسئولان ایران را به خود مشغول نمایند یعنی یک موجی ایجاد می نمایند تا ارکان نظام به هم مشغول شوند و مسائل داخل کشور فراموش گردد.

این نماینده مجلس اضافه نمود: متاسفانه این یک رویه شده یعنی تمام مسئولین منتظر هستند آمریکا چکاری انجام می دهد، اما نیامده ایم بگوییم ما چکاری نموده ایم سوالی که هست چرا ما به سمت خودتحریمی می رویم تا حرف از تحریم جدید است از این سو تصمیماتی گرفته می گردد که این خود مشکل زاست.

مالکی توضیح داد: چرا از کشور های هم مرز خود همانند چین و روسیه استفاده نمی کنیم یعنی کشور های چین و روسیه توانسته اند با کشور های هم مرز خود ارتباطاتی برقرار نمایند و توسعه مالی خودشان را بالا ببرند، اما متاسفانه ایران با 15 کشور هم مرز است، اما از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سوال که اگر شرایط به نوعی گردد که ایران باید از انرژی هسته ای و موشکی دست بکشد آیا این اقدام را انجام خواهد داد؟، گفت: به هیچ وجه ایران از مولفه های قدرت خود دست نخواهد کشید هر زمانی از حیثیت نظام و ارزش های انقلاب دست بکشیم قطعا نابود خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1431

به "مالکی: بیان اولین تماس از سوی ایران؛ تاکتیک تبلیغاتی ترامپ ، بعضی مسئولان به سمت خود تحریمی می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکی: بیان اولین تماس از سوی ایران؛ تاکتیک تبلیغاتی ترامپ ، بعضی مسئولان به سمت خود تحریمی می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید