ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در 4 مقطع

به گزارش آسمان تو، رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش بدون کنکور این دانشگاه را در چهار مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای سال تحصیلی 1400-1399 گفت.

ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در 4 مقطع

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) برای سال تحصیلی 1400-1399 در همه زیر نظام ها از پنجم مردادماه شروع شده است، اظهار کرد: در حال حاضر دو سامانه در کشور برای ثبت نام داوطلبان فعال شده که یکی از آنها سامانه سازمان سنجش آموزش کشور است که داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی در آن ثبت نام می نمایند و سامانه دیگر مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی است.

لزوم درج نوع و معدل دیپلم در فرم ثبت نام

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد ضمن بیان اینکه داوطلبان متقاضی تحصیل در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه آزاد (بدون کنکور) تا دوم شهریور فرصت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه https://azmoon.org اقدام نمایند، اضافه نمود: ضروری است داوطلبان نوع دیپلم و معدل کتبی دیپلم خود را به صورت صحیح در فرم ثبت نام ذکر نمایند.

وی در ادامه توضیح داد: داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی بوده و یا فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در فرم ثبت نام ذکر نمایند.

زمان اعلام نتایج دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی / شروع کلاس ها از 15 شهریور

کاظمی ادامه داد: قرار بر این است که قبل از اعلام نتیجه کنکور سراسری، نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی اعلام گردد و از 15 شهریور افراد در سر کلاس ها حاضر شوند. دانشجویان در صورت پذیرش در دوره های روزانه در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ هزینه ای می توانند نسبت به تسویه با دانشگاه اقدام نموده و برای ثبت نام در دوره روزانه اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در 4 مقطع

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد همچنین به ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مجموع حدود 980 هزار نفر ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارد که در مقطع کاردانی ناپیوسته 195 هزار، مقطع کاردانی پیوسته 210 هزار کارشناسی پیوسته 370 هزار، کارشناسی ناپیوسته 220 هزار جایگاه وجود دارد. این بدین معنی است که شبکه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تا اقصی نقاط کشور گسترده شده و اقدام به تربیت نیروی متخصص هر منطقه در کشور و متناسب با نیازها و اقتضائات ملی و منطقه ای می نماید.

وی اعلام کرد: این ظرفیت به پایداری جمعیت در مناطق مختلف کشور، پیشرفت متوازن و عادلانه آموزش عالی و به تبع آن پیشرفت درون زا و متوازن هر منطقه متناسب با شرایط هر منطقه در کشور یاری خواهد نمود.

داوطلبان از امکانات واحدهای دانشگاهی محل سکونت خود آگاه شوند

کاظمی با بیان این مطلب که ظرفیت پذیرش بدون آزمون نسبت به سال های گذشته تغییر چندانی ننموده است، گفت: به داوطلبان توصیه می گردد از امکانات، زیرساخت ها، اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی منطقه خود آگاه شده و در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهترین دانشگاه منطقه خود را انتخاب نمایند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ضمن بیان این مطلب که در صورت آنالیز دقیق ظرفیت ها، امکانات، زیرساخت ها و سوابق اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی در هر منطقه، داوطلبان قطعاً دانشگاه آزاد اسلامی را برای تحصیل انتخاب خواهند کرد، اظهار کرد: چرا که این دانشگاه در بیشتر مناطق دارای شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر دانشگاه ها حتی دانشگاه های دولتی است و درس خواندن در این محیط ها و تحولاتی که در نظام تربیت دانشجو در این دانشگاه در حال رخ دادن است قطعاً اتفاقات بهتری را برای فارغ التحصیلان خود رقم خواهد زد.

هشدار درباره بعضی مراکز مشاوره / مراقب مشاوره های غلط باشید

کاظمی اضافه نمود: بسیاری از خانواده ها علاقه مند هستند، فرزندانشان در شهر محل سکونت خود تحصیل نمایند و به همین دلیل توصیه ما این است که داوطلبان با رعایت پروتکل های بهداشتی حتماً به مراکز راهنمایی تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند. ظرفیت گسترده ای که خوشبختانه در نظام آموزش عالی کشور به وجود آمده، باعث شده تا دفاتری با عنوان مشاوره در سطح شهرها شکل گرفته و در مواردی مشاهده شده در روابطی ناسالم اقدام به دادن مشاوره های غلط به داوطلبان و خانواده های آنها می نمایند.

5 فاکتور برای انتخاب رشته صحیح

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام نمود: از آنجایی که تحصیل در دانشگاه منجر به کسب یک تخصص و زمینه ساز آینده شغلی داوطلبان است، ارزش آن را دارد که در این مدت والدین با شناختی که از استعدادها و علائق فرزندان خود دارند با فرصتی که پیش روی خود دارند، بهترین و متناسب ترین واحد دانشگاهی را برای فرزندان خویش انتخاب نمایند. این انتخاب ها معطوف به عنوان رشته، زیرساخت ها و امکانات واحدهای دانشگاهی، آینده شغلی فرد در محل زندگی افراد و هیأت علمی با سابقه و توانمند در واحدهای دانشگاهی است.

امکان ارتباط مجازی با مشاوران مراکز راهنمایی تحصیلی دانشگاه آزاد

وی با بیان این مطلب که امکان ارتباط مجازی با مشاوران مراکز راهنمایی تحصیلی نیز وجود دارد، گفت: از داوطلبان درخواست می کنیم که با اطلاعات کافی و با توجه به علاقه مندی و استعدادهای خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. به همین منظور ضروری است با مراجعه به واحدهای دانشگاهی با محیط تربیتی آموزشی که قرار است در آن تحصیل نمایند، آشنا شوند و زیرساخت های آموزشی آن را از نزدیک ببینند؛ این مشاهده باعث می گردد دانشجو در آینده از انتخاب خود رضایت بیشتری داشته باشد.

انتهای پیغام /

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1320

به "ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در 4 مقطع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در 4 مقطع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید