سلطانی فر: بر روند آماده سازی استادیوم آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم، تماس با فدراسیون های جهانی اثری بر اجرای قانون ندارد

به گزارش آسمان تو، وزیر ورزش و جوانان گفت: قانونی که توسط نهادهای قانونگذار کشورها به تصویب می رسد، لازم الاجرا است و تمامی فدراسیون های جهانی و محافل بین المللی اجرای این قوانین را محترم می شمارند.

سلطانی فر: بر روند آماده سازی استادیوم آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم، تماس با فدراسیون های جهانی اثری بر اجرای قانون ندارد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر ضمن تشکر از رسانه های ورزشی برای همراهی و همکاری در بوجود آوردن آرامش فعلی ورزش کشور گفت: موفقیت های بدست آمده در سال 97 نتیجه همکاری گروهی وزارتخانه، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها، رسانه ها و همه دلسوزان ورزش بوده و سیاست های کلی نظام و به خصوص بخش ورزش کشورو کمیته ملی المپیک را با جدیت دنبال کردند. همچنین باید کوشش کنیم که با همکاری یکدیگر مسائل موجود را حل کنیم و برای رشد و توسعه و پیشرفت کشور کوشش کنیم.

وی با اشاره به نحوه عملکرد تمامی فدراسیون ها و ارزیابی عملکرد آنها گفت: در خصوص فدراسیون های ورزشی و عملکرد مدیران، ما با هیچ کسی رودربایستی و تعارف نداریم، هرچند ملاحظاتی با برخی از فدراسیون ها خواهیم داشت، مخصوصا مدیریت هایی که تازه بر سرکار آمده اند ، اینکه انتظار داشته باشیم آنها رکود دو، سه دهه گذشته را در این چند ماه برطرف نمایند، خیلی فنی و نگاه حرفه ای نیست.

وزیر ورزش وجوانان در خصوص اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان بر رعایت قانون تاکید و مطرح کرد: دراین خصوص هیج مسئله ای در وزارت ورزش وجوانان وجود ندارد. وزات ورزش وجوانان یک دستگاه اجرایی و ملزم به اجرای قانون است و موظف هستیم تمامی قوانین مصوب عالی ترین نهادهای قانون گذاری کشور را اجرا کنیم.

سلطانی فر با تاکید براینکه تماس های برخی از فدراسیون ها با فدراسیون های بین المللی تاثیری در اجرای قانون مجلس در کشور ندارد، گفت: فدراسیون های جهانی احترام ویژه برای قوانین داخلی کشورها قائل هستند و این نکته را خط قرمز خود می دانندو معتقدند. قانونی که توسط نهادهای قانونگذار کشورها به تصویب می رسد لازم الاجراست و تمامی فدراسیون های جهانی و محافل بین المللی اجرای این قوانین را محترم می شمارند.

وی به نشست های رضا صالحی امیری در حاشیه بازی های المپیک جوانان در آرژانتین اشاره نمود و گفت: رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز شرحات لازم را دراین خصوص به مقامات جهانی و المپیکی داده اند.

وزیر ورزش وجوانان درباره دیدارش با سفرای بلاروس و جمهوری آذربایجان گفت: من فکر می کنم بازی های تدارکاتی فرصت مغتنمی برای تیم ملی ما است و هر دو سفیر از پیشنهاد ما استقبال کردند. به هر حال تا زمان باقی مانده به این مسابقه برنامه هایی را برای بازی های تدارکاتی از جمله بازی با قطر پیش بینی نموده ایم.

سلطانی فر در مورد بازسازی استادیوم آزادی شرح داد: با وجود عدم رسیدگی در سال های گذشته ، مسئله بازسازی این استادیوم ملی از چند ماه گذشته شروع شد و مدیر عامل شرکت توسعه مامور اجرای آن است. ضمن اینکه شخصا روند بازسازی و اقدامات اجرا شده را پیگیری می کنم.

وی تاکید نمود که استادیوم آزادی سرمایه ملی ما است و بخش های مختلف آن در دست مرمت و بازسازی است و انشاالله برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا آماده می گردد.

وزیر ورزش و جوانان بااشاره به توانمندی بانوان در عرصه های مدیریتی ، از انتصاب بانوان در بخش های مدیریتی مجموعه ورزش ابراز رضایت کرد و گفت: دو معاونین خانم ما انصافا دلسوز و پیگیر هستند و برای اولین بار با انتصاب مدیرکل زن در گیلان، یک وزارتخانه یک خانم را برای مسئولیت دو بخش ورزش وجوانان منصوب کرد.

سلطانی فر همچنین توصیه های حسن روحانی رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از مدیران جوان را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: هم اکنون 9 مدیر از مدیران کل ورزش و جوانان زیر 40 سال هستند.

وی تاکید نمود: نسل مدیران در ورزش در حال تغییر هستند و این موضوع در دستور کار وزارتخانه واقع شده است و تا سرانجام هفته آینده مدیران ورزشی که موضوع بازنشستگی شامل حال شان می گردد، مورد تکریم قرار می گیرند و مدیران جوانان جایگزین آنها خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان با مهم خواندن بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: ستاد عالی بازی ها تشکیل شده است و با همگرایی که با کمیته ملی المپیک داریم، پیگیر رشته ها ورزشی هستیم که می توانند در این رویداد مهم حضور و مدال آوری داشته باشند.

سلطانی فر ادامه داد : بر روی رشته ها ورزشکاران وتیمهای مدال اور که شانس کسب سهیمه المپیک را دارند متمرکز شده ایم.

وی ادامه داد : در المپیک های قبلی تنها در چند رشته می توانستیم کسب مدال کنیم. با آنالیز هایی که انجام دادیم، می توانیم در رشته ای مثل صخره نوردی ، شمشیربازی، دوومیدانی و ... شانس ایستادن بر روی سکوی را داشته باشیم.

وزیر ورزش وجوانان با اشاره به اهمیت موضوع کانون طرفداری وساماندهی این مهم شرح داد: ان شاالله با یاری سفارت ایران در ژاپن این موضوع را برای بازی های المپیک 2020 پیگیری می کنیم.

سلطانی فر گفت: امیدواریم با گسترده تر کردن روابط مان بتوانیم در کنار ورزشکاران مان در توکیو گروهی طرفدار و مشوق هم داشته باشیم.

وزیر ورزش همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره نمود و گفت: ایشان در شرایطی که خیلی ها فکر می کردند کشور به مشکل برخورده است، با هوشمندی الگوی ایرانی اسلامی و چشم اندازه 50 ساله را بیان کردند و فرمودند ما این را به بحث خواهیم گذاشت و این تدبیر یک خردمندی وبینش سیاسی بود.

سلطانی فر مطرح کرد: این بیانات بسیار معنادار بود و پاسخ محکم و قاطع به دشمنانی است که مدعی وجود بن بست در فضای کشور هستند و معتقدم فرمایشات رهبر انقلاب بیانگر استحکام انقلاب است.

سلطانی فر گفت: کشور ما همدلی وهماهنگی می خواهد. من فکر می کنم برای اینکه به سمت ثبات و آرامش حرکت کنیم، باید از تمامی ظرفیت ها استفاده کنیم و کوشش کنیم مفاهیم امید بخش بخصوص در ورزش را بیشتر برجسته کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 140

به "سلطانی فر: بر روند آماده سازی استادیوم آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم، تماس با فدراسیون های جهانی اثری بر اجرای قانون ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: بر روند آماده سازی استادیوم آزادی برای فینال لیگ قهرمانان نظارت دارم، تماس با فدراسیون های جهانی اثری بر اجرای قانون ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید