دور کردن مردم از دغدغهها حتی برای یک ساعت ارزشمند است

به گزارش آسمان تو، کامران تفتی که اجرای مسابقه اتومبیلرانی دست فرمون را در شبکه نسیم عهده دار است، درباره این برنامه گفت: در این شرایط مالی با وجود شیوع ویروس کرونا برنامه های آمیخته با هیجان و چالش مردم را از فضایی که در آن هستند برای ساعتی دور می نماید. این ویژگی برای من ارزشمند است و فکر می کنم مسیری که با گروه حرفه ای دست فرمون طی می کنم با این نیت است که مردم را ساعتی از دغدغه ها فارغ کنیم.

دور کردن مردم از دغدغهها حتی برای یک ساعت ارزشمند است

تفتی درباره دلایل حضور خود در فصل دوم مسابقه دست فرمون به خبرنگاران گفت: دست فرمون یکی از سخت ترین، چالشی ترین و بزرگترین برنامه های تلویزیون است. کار کردن در 14 هزار متر دکور و چهار استودیوی متفاوت، خود به اندازه کافی چالش برانگیز و جذاب بود که من قبول کنم در این فضا حضور داشته باشم. ضمن اینکه عشق به ماشین و موتورسواری از کودکی در من بوده است. قرار دریافت در اتمسفر این برنامه، نوع کارگردانی مسعود صنم، دکور، تغییرات قابل توجهی که در فصل دوم مسابقه ایجاد شد، همگی دلیلی بود برای آنکه در دست فرمون حضور داشته باشم.

تفاوت اجرای وقتشه و دست فرمون در هیجان است

این بازیگر که پیش از این، سابقه اجرای برنامه وقتشه را در شبکه نسیم داشته است، درباره تفاوت های اجرای مسابقه با برنامه های گفت و گو محور، بیان نمود: از چالش های جدید استقبال می کنم و همیشه دوست دارم فضاهای متفاوت را تجربه کنم. به نظرم تفاوت اجرای وقتشه و دست فرمون در هیجان حاکم بر فضای برنامه است. برای خودم چالش برانگیز بود که برنامه ای را اجرا می کنم که متفاوت است. فضای مسابقه دست فرمون، غیر قابل پیش بینی بودن اتفاقات و همچنین اضافه شدن بخشی مثل موتور سواری در فصل دوم، به من گوشزد می کرد که در اجرا هیجان داشته باشم.

او اضافه نمود: در برنامه گفتگومحوری مثل وقتشه من سطحی از انرژی را حفظ می کردم تا مهمان در فضای راحتی قرار گیرد اما در دست فرمون باید رفتارم آمیخته با هیجان باشد. وسعت دکور و تمام اتفاقاتی که در مسابقه می افتد به من این اجازه را می دهد که متفاوت باشم.

دست فرمون فقط یک مسابقه نیست

کامران تفتی با تاکید بر این نکته که مسابقه دست فرمون فارغ از ایجاد سرگرمی، تاثیرگذاری اجتماعی دارد، در این زمینه گفت: دست فرمون فقط یک مسابقه صرف نیست و با هدف تاثیرگذاری اجتماعی ساخته شده است؛ در واقع باید بگویم دست فرمون برنامه ای چندوجهی است. مخاطب را سرگرم می نماید اما در عین حال رسالت آن فرهنگ سازی درست است و به یکی از مهمترین کارهای روزمره ما در زندگی متصل می گردد. بخشی از زندگی ما در خیابان و ماشین سواری می گذرد و چه چیزی بهتر از این که برنامه ای بتواند روی این بخش از زندگی ما تاثیر بگذارد.

او ادامه داد: مسابقه دست فرمون در جهت جذب استعدادهای ورزشی نیز قدم برمی دارد. پیش از این، نگاه مردم به موتور و موتورسوارهای حرفه ای، نگاه درستی نبود. مردم نسبت به موتورسوارها دید خوبی ندارند. در صورتی که آنها ورزشکاران بی نظیری هستند. این جنس مسابقات حتی می تواند به ماشین سواری شهری ما یاری کند و فرهنگ سازی کنیم که مثلاً نیازی نیست با موتورهایی با صدای بالا باعث آزار مردم شویم و چیزی که در دست فرمون اتفاق می افتد، فرهنگ سازی برای استفاده از این وسیله هاست.

قرار نیست در تکرار و روزمرگی متوقف شویم

مسابقه ها در سراسر جهان پس از سریال ها مخاطب بسیاری دارند؛ این بازیگر سینما و تلویزیون درباره اهمیت فراوری مسابقه و تداوم این کار گفت: باید به خاطر داشته باشیم که قرار نیست در تکرار و روزمرگی متوقف شویم و همین نکته مهم در برنامه سازی هم باید لحاظ گردد. اگر یک شکل از مسابقه را بارها تکرار کنیم، جذابیت اصلی خود را از دست می دهد. اختلاف فصل اول و دوم دست فرمون هم در همین تغییرات ایجاد شده در دکور، فرم و محتوای ارائه شده در مسابقه و غیره بوده و این دلیل استقبال و محبت مردم است. راستای که شبکه نسیم پیش گرفته، اتفاق خوبی است. چون دوست دارد خود را به روز کند و به حال و هوای بخش اعظمی از مردم، یعنی جوان ها نزدیک باشد تا آن ها خواسته ها، استعداد و تفریحاتشان را در این شبکه پیدا نمایند. خلاقیت و جذابیت، عواملی هستند که می تواند به برنامه مسابقه محور یاری کند تا در کلاکت های متعدد روی آنتن باشد.

ما در راستا استعدادیابی قدم برداشتیم

تفتی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه فصل دوم این مسابقه توانسته پیروز عمل کند و تاثیرگذار باشد؟ گفت: ماحصل 52 قسمت مسابقه دست فرمون و فهمیدن اینکه از میان 400 شرکت نماینده در بخش ماشین و 40 شرکت نماینده در بخش موتور و آرسی، چه کسانی به نیمه نهایی و فینال راه پیدا کردند، همین که آرام آرم راستای را طی چند ماه پشت سر گذاشتیم و حالا به افراد متبحری رسیدیم که برای کسب قهرمانی با یکدیگر رقابت می نمایند یعنی استعدادیابی. یعنی ما در راستا استعدادیابی قدم برداشتیم. طبیعتا زندگی برای استعدادهایی که تا مرحله آخر دست فرمون پیش آمدند بعد از این مسابقه شکل دیگری خواهد بود. آن ها در رسته خودشان افراد پیروزی هستند که بعد از این برای پیروزیت های بیشتر کوشش می نمایند.

فینال غیر قابل پیش بینی است

با توجه به نزدیک شدن به فینال مسابقه دست فرمون مجری این مسابقه در این زمینه گفت: فصل دوم مسابقه دست فرمون فینال متفاوت و غیرقابل پیش بینی دارد، حالا دیگر پس از پخش حدود 50 قسمت از برنامه، مخاطبان ما راننده ها را می شناسند و مطمئنا هر کدام در مورد برگزیده های این فصل حدسی دارند اما باید بگویم آنقدر فینال غیرقابل پیش بینی است که حدس خود ما به عنوان عوامل سازنده مسابقه هم درست از آب درنیامد. به نظرم مخاطب دست فرمون اوج شگفتی را در قسمت های پایانی و در مرحله نیمه نهایی و فینال تجربه می نماید. امیدوارم همان طور که در این 50 قسمت مخاطب نفس به نفس با ما همراه بود تا فینال مسابقه نیز این همراهی را داشته باشد و خروجی این فصل به دل مردم بنشیند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1542

به "دور کردن مردم از دغدغهها حتی برای یک ساعت ارزشمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور کردن مردم از دغدغهها حتی برای یک ساعت ارزشمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید