خودروهای پیش فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده گردد

به گزارش آسمان تو، عباس تابش ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از افتتاح چهار طرح صنعتی در لرستان با اعتبار 140 میلیارد ریال و اشتغالزایی 400 نفر اطلاع داد.

خودروهای پیش فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده گردد

وی در ادامه با اشاره به نوسانات قیمت خودرو در کشور و اقدامات اجرا شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه، عنوان نمود: وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان حمایت، وظیفه خود را به نحو احسن در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان انجام می دهد.

معاون وزیر صمت، بیان داشت: در این راستا تاکید و ابلاغ نموده ایم که تمام خودروهای پیش فروشی با قراردادهای قطعی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده گردد و بابت تاخیرهایی که وجود دارد به طور حتم سود مشارکت به مردم تعلق گیرد و جریمه تاخیر نیز به مردم و کسانی که خودرو خریداری نموده اند پرداخت گردد.

تابش با بیان اینکه به طور قطع تمام خودروهای غیر مشمولی که در ماه تحویل و سررسید حواله آنها قیمت بر روی سایت داشته اند باید بر اساس آن خودرو را به مردم را تحویل بدهند، گفت: امیدواریم با تدابیر سازمان حمایت بتوانیم حقوق مصرف کنندگان را ایفا کنیم.

وی، بیان داشت: خودروسازان باید 80 درصد فراوری خود را برای تعهداتشان تخصیص بدهند، امروز افزایش فراوری را در هر دو خودروساز کشور داریم و نزدیک به یک هزار و 500 دستگاه در روز فراوری این خودروسازها افزایش پیدا نموده است، بازرسین ما در هر دو خودروسازی کشور مستقر هستند تا این تعهد عملیاتی گردد، ما سعی خواهیم کرد در حداقل زمان ممکن حقوق مردم را پرداخت کنیم و خودروسازان نیز مکلف هستند در این رابطه همکاری داشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه پیش فروش های اجرا شده از شهریور سال آینده بوده و هیچ تداخلی با ایفای تعهدات خودروسازان ندارد و حجم آن بسیار کم است، اضافه کرد: ما این امر را رصد می کنیم و قاعدتا این فراوری و عرضه چون بعد از شهریور ماه سال 98 است مردم دغدغه ای در رابطه با تعهدات خودروسازان نداشته باشند.

تابش در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع قیمت مرغ در کشور، بیان داشت: سازمان حمایت در این رابطه به عنوان ناظر اجرای تصمیمات ستاد تنظیم بازار و مدافع حقوق مصرف کنندگان 25 قلم کالایی که مشمول قیمت گذاری هستند را از مبداء تا مقصد نظارت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 211

به "خودروهای پیش فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای پیش فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید