ایران جزو 5 کشور برتر نیروگاه ساز جهان شد

به گزارش آسمان تو، مدیرعامل شرکت مپنا با بیان اینکه در ساخت نیروگاه، ایران در میان پنج کشور نخست جهان است گفت: ما تنوعی از ماشین ها، انواع توربین، ژنراتور و سیستم کنترل را می سازیم و هیچ تجهیز نیروگاهی نیست که امروز نیازمند به آن باشیم

ایران جزو 5 کشور برتر نیروگاه ساز جهان شد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، عباس علی آبادی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه احداث فاز دوم نیروگاه برق خرم آباد در بنیاد مستضعفان در جمع آسمان تو افزود: به لطف خدا کشور ما از حیث صنعت برق در شرایط بسیار خوبی هم در تولید تجهیزات و هم در تولید برق واقع شده است.

وی با بیان اینکه استان لرستان از جمله استان هایی بود که نیروگاه برق نداشت و گیرنده برق بود گفت: از این پس به عنوان یک استان مولد، سهم قابل توجهی از نیاز برق خود را تامین می کند و در بعضی مواقع می تواند صادر کند.

علی آبادی افزود: با احداث واحد های جدید در استان لرستان، این استان به صادر کننده برق به شبکه سراسری تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر منابع مالی تامین شود بخش دوم فاز نخست نیروگاه خرم آباد، به پیک تابستان سال آینده می رسد گفت: این یک اقدام جهادی است و امسال که سال جهش تولید است، ان شاءالله محقق خواهد شد.

علی آبادی با اشاره به اینکه باید از هم اکنون تا تابستان سال آینده، سه واحد جدید را در خرم آباد راه اندازی کنیم افزود: اقتصاد برق در کشور ما شرایط خوشی ندارد، ما در کشور برق را به قیمت واقعی عرضه نمی کنیم چرا که سیاست کشور تامین برق برای مردم است و باید از سایر محل ها جبران شود.

وی با بیان اینکه واحد های بخار و گاز فاز دوم، در سال 1401 قابل بهره برداری خواهد بود گفت: لرستان هم اکنون تامین برق خود را تا 320 مگاوات انجام می دهد و این عدد بزرگی است.

علی آبادی ادامه داد: لرستان هم اکنون در بسیاری از ایام، برق خود را تولید می کند و در بعضی روز ها نیز می تواند صادر کند ضمن اینکه در بعضی ساعات اوج مصرف، ممکن است گیرنده باشد و با احداث فاز دوم، صادر کننده هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه صنعت برق مقدمه و مبداُ همه توسعه هاست گفت: با صنعت برق می شود توسعه های بعدی را در استان لرستان رقم زد.

علی آبادی با اشاره به منابع آبی خوب استان لرستان، افزود: این موضوع، این فرصت را به مردم این استان می دهد که در موقعیتی بهتر نسبت به گذشته برای ورود به یک شرایط صنعتی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در صنعت برق سرمایه گذاری بسیار بزرگی اجرا شده است گفت: سازمانی تشکیل شده که امروز با بزرگان این صنعت در جهان رقابت می کند.

مدیرعامل مپنا با بیان اینکه تلاش می کنیم که در تعامل با جهان عمل کنیم افزود: در اقتصاد این صنعت اگر مانعی وجود نداشته باشد، در بخش فنی آن مانعی نیست.

علی آبادی گفت: بیش از 60 درصد نیروگاه های کشور را مپنا ساخته است و این نیروگاه ها امروز در مدار تولید هستند.

وی با بیان اینکه مپنا در کشور های دیگر نیز نیروگاه ساخته است افزود: در عمان، عراق، سوریه، اندونزی، پاکستان و نقاط مختلف جهان، نیروگاه ساخته ایم.

مدیرعامل مپنا افزود: این نیروگاه ها ایرانی هستند و پرچم جمهوری اسلامی بر فراز آن ها به اهتزاز درآمده است.

وی با بیان اینکه در ساخت نیروگاه، ایران در میان پنج کشور نخست جهان است گفت: ما تنوعی از ماشین ها، انواع توربین، ژنراتور و سیستم کنترل را می سازیم و هیچ تجهیز نیروگاهی نیست که امروز نیازمند به آن باشیم و برای تامین آن با مشکل روبرو شویم ضمن اینکه تحریم هم هیچ مانعی به وجود نخواهد آورد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 مرداد 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1243

به "ایران جزو 5 کشور برتر نیروگاه ساز جهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران جزو 5 کشور برتر نیروگاه ساز جهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید