ترفندی عالی برای آنکه سریع تر به خواب بروید

به گزارش آسمان تو، اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که اغلب اوقاب برای به خواب رفتن مشکل دارید، یک تکنیک تنفس وجود دارد که می تواند به شما یاری کند آرام شوید و راحت تر به خواب بروید. در ادامه تمام آنچه باید در خصوص تکنیک تنفس 8-7-4 بدانید، نحوه انجام آن و اینکه چطور به خواب رفتن شما یاری می نماید آورده شده است.

ترفندی عالی برای آنکه سریع تر به خواب بروید

به گزارش بهترین ها، خواب خوب شبانه بخش مهمی از حفظ سلامت کلی بدن را بر عهده دارد. اما بسیاری از افراد برای داشتن 7 ساعت خواب شبانه توصیه شده با مشکل روبرو هستند. یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد را در به خواب رفتن با مشکل روبه رو می نماید این است که زمانی که دراز می کشیم و آماده خوابیدن می شویم فکرمان مورد هجوم افکار متعددی قرار می گیرد. در این میان ترفندی موسوم به تکنیک تنفس 4-7-8 می تواند به آرام کردن فکر و دور شدن از این افکار و به خواب رفتن تدریجی شما یاری کند.

اگرچه ایده پشت این روش، درمان تمامی مسائل خواب نیست، اما راهی برای یافتن آرامش و کاهش اضطراب فراهم می نماید که به نوبه خود می تواند به شما یاری کند راحت تر به خواب بروید.

تکنیک تنفس 8-7-4 چیست؟

این تکنیک که به عنوان تنفس آرامش بخش نیز شناخته می گردد، برای آرام کردن فرد با ریشه های باستانی در تمرین یوگا پرانایاما طراحی شده است، اما از سوی دکتر اندرو ویل، متخصص طب تلفیقی ترویج پیدا نموده است و شامل تنفس به مدت 4 شمارش، حبس نفس برای 7 ثانیه و سپس بازدم به مدت 8 شمارش است.

چگونه تکنیک تنفس 8-7-4 را انجام دهیم؟

دکتر اندرو ویل چندین ویدیو برای تمرین انجام این روش دارد. این گام ها را دنبال کنید تا تکنیک 4-7-8 را به درستی انجام دهید.

پشت خود را صاف نموده و بنشینید.

نوک زبانتان را به برآمدگی بافت پشت دندان های جلویی بالایی چسبانده و در تمام طول مدت این تمرین همانجا نگه دارید.

نفس تان را به وسیله دهان به بیرون بدمید.

دهان را ببندید و تا چهار شماره به وسیله بینی نفس بکشید.

نفستان را به مدت هفت شماره حبس کنید.

نفس را تا هشت شماره به وسیله دهان بیرون بدمید.

این چرخه را چهار بار تکرار کنید.

هرچه بیشتر تکنیک 4-7-8 را تمرین کنید در آن بهتر خوهید شد و بدنتان بیشتر به آن به عنوان روشی برای مدیریت استرس و اضطراب عادت خواهد نمود.

تکنیک تنفس 8-7-4 چگونه می تواند به خواب یاری کند؟

این روش می تواند به شما یاری کند تا سیستم عصبی پاراسمپاتیک را که مسئول استراحت و هضم است، فعال کنید. به این ترتیب فعالیت سمپاتیک کاهش پیدا نموده و بدن راحت تر به خواب فرو می رود. این تکنیک بعلاوه بر ضربان قلب و فشار خون نیز اثر می گذارد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2449

به "ترفندی عالی برای آنکه سریع تر به خواب بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندی عالی برای آنکه سریع تر به خواب بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید