ترامپ: تحریم های ترکیه را به دلیل آتش بس در شمال سوریه لغو کردیم

به گزارش آسمان تو، رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد با توجه به تصمیم ترکیه برای دائمی کردن آتش بس در شمال سوریه دستور لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را صادر نموده است.

ترامپ: تحریم های ترکیه را به دلیل آتش بس در شمال سوریه لغو کردیم

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری در کاخ سفید درباره سوریه گفت: امروز از کاخ سفید به شما سلام می گویم و می خواهم درباره پیشرفت های عمده برای دستیابی به آینده ای بهتر در سوریه صحبت کنم.

ترامپ در این نشست مدعی شد: مدت زمان خیلی زیادی از وضع کنونی گذشته است. در 5 روز گذشته شاهد بودید که آتش بسی که ما در طول مرز سوریه برقرار کردیم فراتر از انتظارات دوام داشته است.

رئیس جمهور آمریکا همچنینی مدعی شد: ما امنیت چاه های نفت شمال سوریه را تامین نموده ایم و در نتیجه، یک تعداد کمی از نظامیان آمریکایی در منطقه باقی خواهند ماند، جایی که آن ها نفت را در اختیار دارند و ما قصد داریم از آن حفاظت کنیم و ما تصمیم خواهیم گرفت که در آینده چه تصمیمی خواهیم گرفت.

رئیس جمهور آمریکا دستور لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را صادر نموده و گفت: با توجه به تصمیم ترکیه برای دائمی کردن آتش بس در شمال سوریه از وزیر خزانه داری آمریکا خواستم که تحریم ها علیه ترکیه را بردارد.

ترامپ ادعا کرد: موافقت ترکیه با دائمی کردن آتش بس در شمال سوریه در نتیجه اقدامات آمریکا صورت گرفت و ما جان بسیاری از کُرد ها را نجات دادیم.

پیش تر نیز ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر مدعی شد موفقیت بزرگی در مرز های ترکیه و سوریه حاصل شده است.

ترامپ در حساب توییتری خود نوشت: موفقیتی بزرگ در مرز ترکیه و سوریه. منطقه امن (در شمال سوریه) ایجاد شد. آتش بس برقرار شده و درگیری انتها یافته است.

وی در ادامه توییت خود نوشت: کُرد ها بسیار خوب با ما همکاری نموده و داعشی ها دستگیر و زندانی شده اند. من در ساعت 11 (به وقت محلی) از کاخ سفید بیانیه خواهم داد.

ادعای دونالد ترامپ در مورد ایجاد منطقه امن در حالی بیان می گردد که پیش تر هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفته بود همپیمانان کشورش از ایجاد منطقه امن در شمال سوریه ابراز ناراحتی نموده اند. اظهارات وزیر خارجه آلمان در پی سخنان آنگرت کرامپ وزیر دفاع آلمان بیان شد که گفته بود منطقه امن باید سوریه و ترکیه را نیز در بر بگیرد.

همچنین شایان ذکر است ترکیه عملیات نظامی خود در شمال سوریه را به ادعای مبارزه با تروریست ها از 9 اکتبر شروع و روز پنجشنبه گذشته طی توافقی با آمریکا آتش بس 120 ساعته اعلام نمود تا به ازای آن، نیرو های کُرد از منطقه خارج شوند. سوریه و روسیه عملیات نظامی ترکیه را محکوم نموده و آن را نقض حاکمیت دمشق خواندند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 638

به "ترامپ: تحریم های ترکیه را به دلیل آتش بس در شمال سوریه لغو کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تحریم های ترکیه را به دلیل آتش بس در شمال سوریه لغو کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید