به زودی سند امنیت غذایی تصویب می شود

به گزارش آسمان تو، تهران (پانا) - رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت وزارت جهاد کشاورزی برای رسیدن به اهداف خود به سازمان تات به عنوان یک پشتوانه مستحکم نیازمند است.

به زودی سند امنیت غذایی تصویب می شود

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، سیدمجتبی خیام نکویی در مراسم معارفه خود که امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار گشت، گفت: تغییر رویکرد از محقق محوری به برنامه محوری، اصلاح، تصویب و عملیاتی سازی شیوه نامه سازمان و ایجاد فرصت مطالعاتی برای محققین در مزرعه، جهت دهی تخصیص اعتبارات به پروژه های هدفمند و ماموریت گرا در راستای ارتقای فناورانه بخش کشاورزی، راه اندازی پلتفرم تجاری سازی فناوری های کشاورزی، ایجاد و ارتقای شرکت های دانش بنیان، مهندسی ساختار تشکیلاتی سازمان تحقیقات، برون سپاری پروژه های تحقیقاتی در بخش هایی که ظرفیت های شرکت های دانش بنیان وجود دارد، ارتقای سیستم یکپارچه داده های کشاورزی و متناسب سازی دریافتی هیات علمی سازمان تحقیقات با اعضای هیئت علمی وزارت علوم از برنامه های سازمان تات است.

بزودی سند امنیت غذایی تصویب می شود

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ابراز امیدواری کرد: سند امنیت غذایی هم بزودی تصویب و ابلاغ شود.

معرفی 50 رقم نو گیاهی در سال از طریق سازمان تحقیقات

در این مراسم، کامبیز بازرگان رئیس سابق سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: منطقه بندی تحقیقات را به اتمام رسانده ایم و آماده ابلاغ است.

وی با بیان اینکه ما سازمان تحقیقات را با رویکرد توسعه ای و با استفاده از تجارب به روز دنیا پیش برده ایم اضافه نمود: زنجیره نوآوری، یک زنجیره طولانی با حلقه های متعدد بوده که بخش بزرگی از آن در سازمان تحقیقات است و اگر بخش بالایی از یافته ها به مزرعه نفوذ نمی کند به دلیل عدم حمایت و توجه بخش های بیرون از سازمان است.

وی اظهارداشت: تا سال 92، هر سال 20 رقم نو گیاهی معرفی می شد که در حال حاضر این رقم به 50 رقم نو گیاهی در سال افزایش یافته است اما هنوز جای کار زیادی وجود دارد.

امروز در حکمی از سوی سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، سیدمجتبی خیام نکویی به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2081

به "به زودی سند امنیت غذایی تصویب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی سند امنیت غذایی تصویب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید