برنامه دانشگاه تهران برای توانمندسازی نودانشجویان مقطع کارشناسی

معاون آموزشی دانشگاه تهران از اجرای برنامه درسی دو وجهی دوره کارشناسی، ویژه دانشجویان ورودی 98-99 دانشگاه تهران اطلاع داد و گفت: آئین نامه اجرای این برنامه در سایت دانشگاه تهران موجود است.

برنامه دانشگاه تهران برای توانمندسازی نودانشجویان مقطع کارشناسی

دکتر سید حسین حسینی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری دوره کهاددر دانشگاه تهران در ادامه اظهار کرد: بر اساس این طرح دانشجو باید علاوه بر گذراندن واحدهای آموزشی خود، بین 18 تا حداکثر 24 واحد از رشته دیگر را نیز بگذراند. در واقع این دوره آموزشی توسط یکی از گروهها یا دانشکدهها برای آشنایی دانشجویان سایر رشته ها با رشته های دانشکده میزبان ارائه می گردد.

وی ادامه داد: اما در برنامه درسی دو وجهی دوره کارشناسی به عنوان مثال دانشجوی رشته زراعت با 140 واحد دروس عمومی و تخصصی می تواند 20 واحد دروس اختیاری(مرتبط و یا غیر مرتبط با رشته اصلی) را با مدیریت و مشاوره گروه انتخاب نموده و بگذراند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران هدف از اجرای این برنامه را افزایش قابلیت ها و توانمندی های دانشجو پس از فارغ التحصیلی عنوان و اعلام کرد: اگر دانشجویی 140 واحد درسی شامل 20 واحد دروس عمومی و 120 واحد دروس تخصصی داشته باشد، این دانشجو موظف است دروس پایه و تخصصی خود را بگذراند و سپس واحدهای درسی مرتبط با رشته خود و یا حتی نامرتبط با آن را انتخاب کند و در این باره هیچ محدودیتی در انتخاب واحد ندارد.

دکتر حسینی اضافه کرد: براساس این برنامه دانشجویان علاوه بر تحصیل در رشته اصلی خود می توانند، بسته آموزشی فرعی را نیز فرا بگیرند که این امر موجب افزایش قابلیت های دانش آموختگان، رونق بازار کار داخلی و خارجی و افزایش امکان پژوهش و نوآوری بین رشته ای خواهد شد.

وی یادآور شد: استفاده دانشجویان ورودی های سال های گذشته از این برنامه به ایجاد زیرساختهای مناسب آموزشی منوط است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 9 آبان 1398 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 546

به "برنامه دانشگاه تهران برای توانمندسازی نودانشجویان مقطع کارشناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه دانشگاه تهران برای توانمندسازی نودانشجویان مقطع کارشناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید