امکان دسترسی آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران

به گزارش آسمان تو، معاون توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران گفت: دسترسی آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران فراهم شد.

امکان دسترسی آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران

محمدرضا صادقی مقدم، معاون توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: دانشگاه تهران برای اولین بار در کشور برنامه ارائه دروس از برنامه های درسی مصوب در قالب آموزش های آزاد دانشگاه را به صورت آنلاین از طریق اساتید دانشگاه تهران اجرایی می کند.

صادقی مقدم ادامه داد: این دروس در سامانه mooc.ut.ac.ir دانشگاه تهران ارائه می شود و افراد مختلف می توانند در آن برای گذراندن این دروس ثبت نام کنند، همچنین گفتنی است که افراد در این دوره ها می توانند به دو صورت استفاده از محتوی آموزشی و اخذ مدرک در آن شرکت کنند.

او افزود: به همین علت اقدام به ارائه دروس رسمی مصوب دانشگاهی با تدریس اساتید دانشگاه تهران کرده تا تمام علاقه مندان و دانشجویان در سراسر کشور قادر باشند از کلاس های ضبط شده در دانشگاه تهران به صورت مجازی استفاده کنند که این موضوع دسترسی آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران را فراهم کرده است.

معاون توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران گفت: بعد از گذراندن این دوره ها از افراد آزمون گرفته می شود و از طریق اداره کل آموزش دانشگاه تهران برای آن ها کارنامه درس مربوطه صادر می شود و از همین رو مدرک شرکت کنندگان در دانشگاه های تهران یا شاید دانشگاه های دیگر پذیرفته شود.

صادقی مقدم شرح داد: شروع این دوره آموزشی، اول خرداد 1400 و مهلت ثبت نام هم تا همین تاریخ است. همچنین گفتنی است که 11 درس از این دوره آموزشی آماده شده و در ادامه تعداد دروس بیشتری تنظیم و ارائه خواهد شد. تمامی دروس هم به صورت کوهورت و با ارزیابی مستمر استاد ارائه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1934

به "امکان دسترسی آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان دسترسی آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید