اختلاف 15 میلیونی نرخ پراید در فضای مجازی ، خودرو ارزان می شود

به گزارش آسمان تو، به گزارش خبرنگاران، نعمت الله کاشانی نسب در مورد آخرین شرایط بازار خودرو گفت: در حال حاضر بازر در رکود به سر می برد و معالمه ای انجام نمی شود، با این حال قیمت ها اندکی افزایش داشته است. البته نه خریداری است و نه فروشنده ای؛ چون قیمت ها به گونه ای است که همه به انتظار کاهش قیمت دست نگه داشته اند.

اختلاف 15 میلیونی نرخ پراید در فضای مجازی ، خودرو ارزان می شود

وی ادامه داد: بازار خودرو به کل راکد است و خرید و فروش انجام نمی شود. از همین روی پیش بینی ما این است که قیمت ها به این منوال نماند چون غیر واقعی و کاذب است.

کاشانی نسب شرح داد: دو شرکت عمده خودروساز تولیدات خود را نسبت به سال گذشته 19 درصد افزایش داده اند اما به دلیل تقاضای کاذب تنها 20 درصد خریداران مصرف کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می شود.

کاشانی نسب با انتقاد از تاثیر فضای مجازی برای قیمت های غیرواقعی گفت: قرار بر آن بود که سایت ها درج قیمت نداشته باشند اما بسیاری از سایت ها و کانال های تلگرامی قیمت ها را درج می کنند و بر این آشفته بازار دامن می زنند. در واقع با اشتراک گذاری قیمت های عجیب و غریب بازار را ملتهب می کنند و مردم با توجه به این قیمت ها گمان می کنند قیمت خودرو بسیار گران شده است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت که تولیدات نسبت به سال گذشته افزایش داشته که 60 درصد تولید برای ایفای تعهدات و 40 درصد برای فروش فوری مربوط می شود. بنابراین با تداوم این رویه، قیمت ها به این شکل نمی ماند و کاهش قیمت را پیش رو خواهیم داشت البته در مورد درصد کاهش نمی توان اظهار نظر کرد چون به تولید بستگی دارد که در صورت افزایش، تب و تاب مردم و تقاضای غیرواقعی کاهش پیدا می کند.

کاشانی نسب افزود: البته امکان تدوام این قیمت ها وجود ندارد، در حال حاضر ارزان ترین خودرو پراید است اما بدلیل قیمت های کاذب متقاضی ندارد و بنوعی معاملات قفل شده است از همین روی نمی توان قیمت مشخصی برای پراید مطرح نمود زیرا امکان اختلاف قیمت 10 تا 15 میلیون تومانی برای سایت ها و کانال های مختلف وجود دارد.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1400

به "اختلاف 15 میلیونی نرخ پراید در فضای مجازی ، خودرو ارزان می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف 15 میلیونی نرخ پراید در فضای مجازی ، خودرو ارزان می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید