احتمال درگیری نظامی چین و آمریکا چقدر است؟

به گزارش آسمان تو، وی دونگ شو تحلیلگر مسایل نظامی چین می گوید کشورش در صورت تهدید های آمریکا و اقدامات خطرساز آن کشور، توان رویارویی نظامی با واشنگتن را دارد.

احتمال درگیری نظامی چین و آمریکا چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، وی دونگ روز پنجشنبه در گفت و گو با روزنامه گلوبال تایمز اضافه کرد: اگر ارتش آمریکا از بمب افکن هایی از پایگاه های خود در اقیانوس آرام برای بازدارندگی چین و تهدید مستقیم استفاده کند ، این کشور هم از بمب افکن های اچ 6 خود برای مقابله بهره خواهد گرفت و قادر به انجام ضد حمله هایی به پایگاه های آمریکا خواهد بود.

این تحلیلگر درباره اینکه چرا اخیرا بسیاری از رسانه های غربی گزارش هایی مبنی بر احتمال هدف قرار دریافت پایگاه آمریکا در جزیره گوام واقع در اقیانوس آرام منتشر نموده اند ، خاطر نشان کرد : اخیرا تصاویری از این بمب افکن چینی در حین عملیات منتشر شده است و غربی ها خیلی زود حدس و گمان هایی را در این باره داشته اند که هدف چین جزیره گوام و پایگاه آمریکا در این منطقه است زیرا نگران توانایی های نظامی چین هستند.

در این مطلب آمده است: به طور کلی عملیات ها و تمرینات نظامی چین ماهیت دفاعی دارد و فقط استراتژی های ضد حمله دفاعی را دنبال می نماید ، اما اگر چین تحریک یا تهدید نگردد ، دست به کاری نخواهد زد ولی اگر کسی امنیت ملی و راهبردی چین را بشدت به خطر بیندازد و یا اقدامات مستقیمی علیه این کشور انجام دهد، قطعاً با اقدامات مقابله جویانه و واکنش فوق العاده سریع چین روبرو خواهد شد.

تحلیلگر مسایل نظامی چین در پکن تاکید نمود که آمریکا اخیرا بارها دست به تحرکاتی علیه چین زده است اما جرات درگیری و آتش افروزی ندارد هنوز جو آنقدر که باعث رویارویی نظامی گردد، متشنج نشده است.

انتشار تصاویر بمب افکن های H-6K چین در بحبوحه تنش ها با آمریکا که می توانند دامنه عملیات را گسترش دهند و موشک های کروز با برد بیش از 1000 کیلومتر حمل نمایند، بنه وعی هشدار به واشنگتن محسوب می گردد.

وی دونگ شو می افزاید : اگرچه قدرت کلی نیروی دریایی و هوایی چین قابل رقابت با آمریکا نیست و بین دو کشور فاصله هست، اما اگر واشنگتن امنیت دفاعی چین را تهدید کند ، چین کاملاً توانایی مقابله دارد و لازم است که پکن بر قابلیت های نظامی و جنگی خود بیفزاید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1391

به "احتمال درگیری نظامی چین و آمریکا چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال درگیری نظامی چین و آمریکا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید