شروع بازسازی یکی از قدیمی ترین ساعت های شهری تهران

به گزارش آسمان تو، بازسازی قدیمی ترین ساعت شهری تهران در مسجد مشیر السلطنه که 121 سال پیش در دوران قاجار ساخته شد و 70 سال پیش از کار افتاده؛ ازسوی شهرداری منطقه 11 و با استفاده از خبره ترین افراد شروع شد.

شروع بازسازی یکی از قدیمی ترین ساعت های شهری تهران

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 در این باره گفت: اداره زیباسازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست در راستای انجام برنامه های حفظ و بازسازی بافت تاریخی که با هدف نگهداری اماکن واجد ارزش میراثی و تاریخی تدوین شده است؛ اقدام به بازسازی ساعت و جداره مسجد و مدرسه علمیه مشیرالسلطنه نموده است.

آبادیان اضافه کرد: بازسازی ساعت و جداره این مسجد که پس از انجام مکاتبات با اتحادیه ساعت سازان و نیز اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای معرفی خبره ترین افراد در ساخت و بازسازی مساجد قدیمی و تعمیرکاران ساعت از هفته گذشته شروع شده است؛ تا اسفند ماه به انتها خواهد رسید.

شهردار منطقه 11 بیان نمود: با توجه به فرسودگی ساعت این مسجد که بیش از 120 سال از عمر آن می گذرد؛ بازسازی آن از پیچیده ترین و سخت ترین کار بین ساعت های قدیمی موجود در کشور است.

بنابراعلام روابط عمومی منطقه11، به گفته آبادیان در فرایند بازسازی جداره این مسجد پاکسازی و حذف زوائد و آلودگی بصری ،شروع شده و پس از آن حذف باتیس ها ، آجر کاری و بند کشی ، بازسازی سقاخانه و بازسازی درب ورودی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1440

به "شروع بازسازی یکی از قدیمی ترین ساعت های شهری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بازسازی یکی از قدیمی ترین ساعت های شهری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید