آشنایی با اتصالات جوشی پلی اتیلن

به گزارش آسمان تو، اتصالات جوشی پلی اتیلن دارای تنوع گسترده ای بوده که از طریق دستگاه های تزریق و قالب های مخصوص طراحی و فراوری می شوند. به طوری که تمامی این اتصالات پلی اتیلنی از طریق دستگاه بات فیوژن و دستگاه جوش پلی اتیلن به صورت جوش لب به لب انجام می گردد.

آشنایی با اتصالات جوشی پلی اتیلن

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام شرکت محصولات بازرگانی سداب، در واقع این اتصالات جوشی از مواد اولیه پلی اتیلن PE100 فراوری می شوند که شامل سه راهی مساوی، سه راهی تبدیل، زانو 90 درجه ، زانو 45 درجه، کپ یا درپوش و فلنج می باشند که در ادامه مطلب به شرح هرکدام می پردازیم.

مشخصات اتصالات جوشی پلی اتیلن

این دسته از محصولات دارای انواع مختلفی هستند به طوری که اتصالات پلی اتیلنی در دو رده فشار قوی 16 و 25 اتمسفر و فشار ضعیف 6 و 10 اتمسفر با بهترین کیفیت فراوری می گردند. به طور معمول اتصالات جوشی پلی اتیلن در ابعاد 32 میلیمتری تا 400 میلیمتری مطابق با خواسته مشتری فراوری می شوند. باید به این مورد توجه داشت که اتصالات پلی اتیلنی ارتباط مستقیمی با حرفه ای بودن و کیفیت مواد و تجهیزات مورد استفاده و نیز استاندارد های مربوطه دارند. که در مجموعه بازرگانی سداب از فراوری کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن سعی بر آن شده که تمامی این موارد با دقت رعایت گردد.

انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن

سه راهی پلی اتیلن مساوی

این محصول به طور معمول با زاویه 90 درجه فراوری می گردد و برای دریافت انشعاب مورد استفاده قرار می گیرد. و همچنین این اتصالات از سایز 32 الی 400 میلیمتر فراوری می شوند و دارای فشارهای 6، 10 و 16 بار می باشند.

سه راهی تبدیل

این اتصال نیز با زاویه 90 درجه ساخته می گردد به طوری که دو سر اصلی آن دارای سایز یکسان بوده و قسمت دیگر با سایز کوچکتر می باشد. از این سه راه برای دریافت انشعاب با سایز کوچکتر نسبت به لوله اصلی استفاده می گردد.

زانو 90 درجه

این محصول از سایز 32 الی 400 میلیمتر فراوری می گردد و سایز بزرگتر آن به صورت سفارشی نیز قابل ساخت می باشد. این اتصال با فشار های 6 الی 25 بار فراوری می گردد و برای تغییر جهت لوله با زاویه 90 درجه مورد استفاده قرار می گیرد.

زانو 45 درجه

این محصول مانند زانو 90 درجه از سایز 32 الی 400 میلیمتر ساخته می گردد و دارای فشارهای 6 الی 25 بار است. این نوع از اتصال با دستگاه جوش پلی اتیلن متصل می گردد و برای تغییر جهت لوله با زاویه 45 درجه استفاده می گردد.

کپ جوشی

کپ جوشی یا درپوش جوشی از طریق دستگاه جوش پلی اتیلن متصل می گردد و برای بستن انتهای خط لوله بکار می رود. این محصول از سایز 32 الی 400 میلیمتر و با فشار 6 الی 25 بار فراوری می گردد.

فلنج جوشی پلی اتیلن

این اتصال در دو تیپ پایه بلند و پایه کوتاه و درسایزهای 63 الی 400 میلیمتر به صورتی که در فراوریات تا سایز 1000 میلیمتر به صورت سفارشی برای مشتری قابل ساخت می باشد. بیشتر برای اتصال لوله به انواع شیرآلات فلنج دار چدنی و دیگ اتصالات فلنج دار مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه اتصال لوله های پلی اتیلن به اتصالات پلی اتیلن

لوله ها و اتصالات پلی اتیلن دارای نقطه جوش معینی می باشند که درصورت خلوص مواد پلی اتیلن مصرفی در آن دما به یکدیگر جوش می خورند. نحوه اتصال به این صورت است که دو سر لوله را با استفاده از دستگاه جوش پلی اتیلن در دمای 210 الی 240 درجه سانتیگراد قرار می دهند این امر باعث ذوب شدن لایه های داخلی و خارجی لوله ه پلی اتیلن می گردد و همچنین اتصال مربوطه نیز پس از حرارت دیدن ذوب شده و به راحتی با لوله پلی اتیلن اتصال برقرار نموده و آمیخته می گردد. به این روش اصطلاحاً جوش لب به لب یا بات فیوژن می گویند که روشی قابل اعتماد می باشد .

مزایا

· مقاوم در برابر خوردگی های شیمیایی و الکتریکی

· ماندگاری بالا به طوری که بیش از 50 سال طول عمر مفید دارد.

· مقاوم در برابر ارتعاشات زمین لرزه

· قابلیت بازیافت در واقع دوست دار محیط زیست

· مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی و فشارهای داخلی و خارجی

· صدای عبور جریان این اتصالات بسیار پایین است.

· هیچ گونه فلز سنگینی در این اتصالات نیست.

· قیمت نصب اتصالات پلی اتیلنی تقریبا 50 درصد پایین تر از لوله کشی فلزی می باشد.

کاربردها

اتصالات جوشی پلی­ اتیلن به دلیل کیفیت بالایی که از آن برخوردار هستند در کلیه پروژه­ ها و تمامی خطوط لوله پلی ­اتیلن مورد استفاده قرار می گیرند. همانگونه که ذکر شد لوله و اتصالات پلی اتیلن انواع مختلفی به جهت سایز و نوع فشار کاری دارند که این تنوع لوله ها و اتصالات برای مصارف مختلفی قابل استفاده می باشد. البته دامنه استفاده از این اتصالات بسیار گسترده می باشدکه در قسمت زیر به بخشی از این مصارف اشاره شده است.

· لوله کشی های آبرسانی شهری

· استفاده درشبکه آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی

· انتقال آب های کشاورزی

· استفاده در شبکه فاضلابی

· استفاده در موارد سیستم های آتش نشانی

· استفاده در مواردی چون تهویه هوا و انتقال بوی نامطبوع

· استفاده برای مواردی که احتیاج به زهکشی با لوله های پلی اتیلن دارند.

قیمت اتصالات جوشی پلی اتیلن

قیمت اتصالات پلی اتیلن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به طور کلی سایز، نوع و برند فراوری کننده اتصالات پلی اتیلن از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت هستند. شما می توانید برای تهیه انواع اتصالات پلی اتیلن با کیفیت و همچنین مقرون به صرفه از محصولات بازرگانی سداب دیدن فرمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1781

به "آشنایی با اتصالات جوشی پلی اتیلن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با اتصالات جوشی پلی اتیلن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید