همه چیز درباره پنجره دوجداره

به گزارش آسمان تو، قیمت پنجره دوجداره چگونه محاسبه می گردد؟ عوامل تاثیرگذار بر این قیمت کدامند؟ پنجره دوجداره چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله جوابگوی سوالات شما در این زمینه خواهیم بود. این به شما یاری می نماید تا نوع مناسب و موردنظرتان را بر اساس بودجه و احتیاج خود انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

همه چیز درباره پنجره دوجداره

پنجره دوجداره چیست؟

در راستای آنالیز قیمت پنجره دوجداره، بهتر است ابتدا با ساختار و عملکرد این نوع پنجره آشنا شوید. باید اشاره کنیم که عایق بندی نامناسب درب و پنجره ها، سبب هدررفت گرما و سرمای منزل خواهد شد. بنابراین ارتقا پنجره های منزل به دو جداره، می تواند تا حد زیادی از بروز این عامل جلوگیری کند.

بدین معنی که نصب پنجره شما با دو شیشه همراه خواهد بود. این شیشهها در کنار هم و تزریق گاز آرگون یا کریپتون میان آنها، باعث شده که شما عایق مطلوبی داشته باشید. سیستم دوجداره، با صرفه جویی در انرژی به کاهش مبلغ قبوض انرژی یاری می نماید.

در واقع قیمت انرژی، روزبه روز در حال افزایش بوده، از همین رو سرمایه گذاری روی شیشه دوجداره، از هزینه هایی که برای قبوض خود پرداخت می کنید، به صرفه تر خواهد بود. علاوه بر آن، عایق بندی مناسب این پنجره ها از لحاظ صدا، آرامش شما را در محیط های شلوغ و پرسروصدا حفظ می نماید.

بنابراین تعویض پنجره ها، افزون بر ایجاد تغییر مثبت در دکوراسیون منزل، کاربردهای مفیدی برایتان ایفا خواهد نمود. در ادامه به مزایای دیگری از این محصولات که تاثیر فراوانی بر انتخاب و قیمت پنجره دوجداره دارد اشاره می کنیم.

 • ثبات رنگ و کیفیت با تغییر شرایط اقلیمی
 • کاهش دهنده آلودگی هوا
 • غیرقابل اشتعال
 • جلوگیری از گرمایش زمین
 • نصب سریع و آسان
 • تنوع در رنگ و طرح و اشکال هندسی
 • مقاوم در برابر زلزله
 • مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید
 • قابلیت نصب حفاظ، توری و پرده و …

قیمت پنجره دوجداره در سال 1402

تیم تخصصی درب و پنجره دوجداره تکویندوز با ارائه فهرست قیمت درب و پنجره دوجداره، شما را هدایت کرده تا متناسب با احتیاج و مقدار بودجه خود، محصول موردنظر را بخرید. البته توجه داشته باشید که قیمت ها تقریبی بوده و فقط جهت آشنایی شما با محدوده هزینه هاست.

نوع پنجرهابعاد و ویژگی ها

(میلی متر)

بازه قیمتی در برندهای مختلف
دوجداره ثابتدر ابعاد 1500×900 و

فاقد کتیبه است.

1,000,000 الی 1,500,000 تومان
دوجداره دولنگه با بازشوی یک طرفهدر مقدار 1500×700 و

فاقد کتیبه است.

1,650,000 الی 2,800,000 تومان
دوجداره دولنگه و بازشوی دوطرفهابعاد هر لنگه، 1500×700 و فاقد کتیبه است.1,900,000 الی 3,200,000 تومان
دوجداره سه لنگه فیکس

(فاقد بازشو)

مقدار کل پنجره، 2000×2500بوده، دارای کتیبه است.3,400,000 الی 4,000,000 تومان
دوجداره سه لنگه، با یک بازشوی یک طرفهمقدار کل، 2000×2500 بوده و دارای کتیبه است.4,200,000 الی 5,000,000 تومان
دوجداره سه لنگه، با دو بازشوی یک طرفهمقدار کل 2000×2500 بوده و دارای کتیبه است.5,100,000 الی 6,100,000 تومان
دوجداره، دولنگه و بازشوی دوطرفهمقدار کل 1800×3000 بوده و دارای کتیبه است5,500,000 الی 12,200,000

جدول بالا فهرستی مختصر از قیمت رایج ترین پنجره های دوجداره بوده که جنس همه آنها، از پروفیل UPVC است .

درباره قیمت پنجره ترمال بریک و قیمت آن بیشتر بدانید

در واقع این پروفیل، از معمول ترین متریال های موجود در انواعی از پنجره های دوجداره و سه جداره است زیرا در مقایسه با متریال های دیگر، برترین عایق صوتی و حرارتی به شمار می رود. مجددا تاکید می کنیم که قیمت های ذکرشده در جدول، صددرصد دقیق نبوده و ما سعی نمودیم تا نزدیک ترین بازه قیمتی را برای برندهای مختلف در نظر داشته باشیم.

عوامل تاثیر گذار در قیمت پنجرههای دوجداره

سوالی که در این زمینه مطرح شده، این است که قیمت پنجره دوجداره چگونه محاسبه می گردد؟ در واقع عوامل تاثیر گذار قیمت پنجره دوجداره بر اساس فاکتورهای متعددی معین میگردد. این فاکتورها عبارتند از:

کیفیت پنجره

معین است که هرچه سطح کیفیت اجزای محصول شما بالاتر باشد، دارای قیمت بیشتری است. در واقع سطوح مختلف کیفیت، دامنه قیمت را نیز وسیع تر خواهد نمود.

متراژ و نوع شیشه

افزایش متراژ شیشه با هزینه آن، رابطه مستقیمی دارد. به طور مثال شیشه های سه جداره، هزینه بالاتری را نسبت به دوجداره شامل می شوند یا رفلکس بودن شیشه موجب افزایش قیمت خواهد شد.

نوع گاز موجود مابین شیشه

نوع گاز بین جداره ها، از دیگر فاکتورهای حائز اهمیت در قیمت پنجره دوجداره است. آرگون و کریپتون، گازهایی هستند که در فصول سرد، خانه شما را گرم و در فصول گرم، محیط را سرد نگه می دارند. در این رابطه بهتر است بدانید که آرگون قیمت مناسب تری نسبت به کریپتون دارد، زیرا دارای چگالی پایین تری است.

دقت داشته باشید که وجود این گازها در پنجره های دوجداره مقرون به صرفه قیمت کمی محال به نظر می رسد. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که تحت تاثیر قیمت قرار نگیرید و اولویت شما برای خرید، کیفیت محصول باشد.

وجود گالوانیزه

بهره گیری از گالوانیزه در پروفیل پنجره، سبب افزایش استقامت پنجره می گردد و عدم وجود آن، می تواند کیفیت و کارایی یک پنجره را تا حد زیادی کاهش دهد. برندهای تجاری معتبر در فراوری محصولات خود، از گالوانیزه ای با ضخامت 1.25 یا بیشتر استفاده می نمایند. توجه داشته باشید که معمولا مقرون به صرفه ترین پنجره دوجداره، فاقد گالوانیزه است.

وجود کتیبه

کتیبه به قسمتی گفته می گردد که در بخش بالا یا پایین نصب شده است. اگر پنجره در ارتفاع پایینی نصب گردد، کتیبه نیز در قسمت پایین قرار می گیرد.

نحوه بازگشایی پنجره ها

لنگه پنجره ها به شیوه ها و جهات مختلف عمودی یا افقی قابل بازگشایی هستند. این شیوه طراحی بر قیمت نهایی پنجره اثرگذار خواهد بود. در راستای این موضوع، عوامل زیر بر قیمت پنجره دوجداره تاثیرگذارند:

 • ابعاد بازشو
 • تعداد بازشو
 • برند یراق آلات
 • یک طرفه یا دوطرفه بودن بازشو

تعداد لنگه ها

هرچه تعداد لنگه های پنجره بیشتر باشد، پروفیل، لولا، دستگیره و ابزارها و مصالح بیشتری برای ساخت، مورد استفاده قرار می گیرند. بعلاوه تعداد لنگه های پنجره با طول پنجره رابطه مستقیمی دارد.

برند پروفیل

برند پروفیل، از فاکتورهای مهمی در قیمت پنجره دوجداره است. فراوری پنجره در محیط کارخانه نیز، در قیمت نهایی تاثیر بالایی دارد. بدین معنی که بعضی پنجره ها به صورت شرکتی و بعضی دیگر به شکل کارگاهی قابل فراوری هستند.

گارانتی

متغیر دیگری که ثابت می نماید، محصول خریداری شده مارک خوبی دارد و به افزایش قیمت منجر می گردد، ارائه ضمانت نامه یا گارانتی است. اگر فراوریات یک شرکت، به طور اتوماتیک شامل گارانتی گردد، در واقع کیفیت پنجره را تضمین کرده و شما نیز ضمانت نامه ای قوی برای اطمینان از اصالت محصول خواهید داشت.

در این راستا ضروری است یادآوری کنیم که پنجره های مقرون به صرفه قیمت، شامل گارانتی نخواهند بود و شما در مسیر خرید محصول، آرامش خاطر ندارید. پس بهتر است با انجام یک سرمایه گذاری عاقلانه، تمرکز خود را روی خرید محصولی بگذارید که در مواقع بروز مشکل، ناچار به پرداخت هزینه هنگفت نباشید.

جمع بندی

قیمت پنجره دوجداره 1402 و عوامل موثر بر این قیمت، موضوع کلیدی ما در نگارش این مقاله بود. محاسبه قیمت پنجرههای دوجداره، همیشه دارای پیچیدگی های بسیاری بوده و با توجه به تغییرات نرخ بازار، نمی توان قیمتی معین برای این تجهیزات در نظر گرفت با خرید از مرکز فروش پنجره دوجداره در تهران برترین و مقرون به صرفه ترین قیمت رو دریافت کنید

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 27 آذر 1402 بروزرسانی: 27 آذر 1402 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2470

به "همه چیز درباره پنجره دوجداره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره پنجره دوجداره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید