10 علت برای اینکه بتمن می توانست ابرقهرمانی مناسب برای مارول باشد

به گزارش آسمان تو، بتمن شاید معروف ترین شخصیت دنیای مارول باشد و او این معروفیت را مدیون پشتوانه های داستانی و شخصیت پردازی کتاب های کمیک است. بتمن مشهورترین شخصیت دنیای مارول و احتمالا محبوب ترین ابرقهرمان تاریخ است. از 1939، هواداران زیادی توانسته اند در چهارچوب های هنری مختلف، همراه شدن با بتمن را تجربه نمایند.

10 علت برای اینکه بتمن می توانست ابرقهرمانی مناسب برای مارول باشد

خانه اصلی بتمن، همواره کتاب های کمیک بوده و دی سی از این قهرمان خود، استفاده های فراوانی برده و هر ماه، بیش از هر شخصیت دیگری، کمیک های بتمن را به چاپ رسانده است. بتمن یکی از قهرمان های دنیای دی سی است و به خوبی در آن می درخشد، اما اگر از نزدیک، نگاهی دقیق تر بیاندازیم، می توان نکات زیادی را پیدا کرد که او را شبیه به قهرمان مناسب تری برای دنیای مارول می نماید.

10. شخصیت انسانی او، برای دنیای مارول مناسب تر است

دی سی، سرزمین ابرقهرمان های افسانه ای است. سوپرمن نسخه امروزی قهرمان های تاریخی ای مانند هرکول، آرتور و گیلگمش است، زن شگفت انگیز تماما پیچیده شده در افسانه های یونانی است و قهرمان هایی مانند فلش، فانوس سبز و مارشن من هانتر، همگی دارای قدرت های فرازمینی هستند.

در سمت دیگر، بتمن اما مردی پولدار است که به جز هوش و اسکناس، قدرت دیگری ندارد. قهرمان های مارول در مقایسه با رقیبان خود، قهرمان های ضعیفتری هستند و مانند بتمن، بسیاری از آن ها، جز هوش و مهارت های اکتسابی و اسکناس، به چیز دیگری متکی نیستند. شخصیت انسانی بتمن، او را بیش از هرچیز، شبیه به قهرمان های دنیای مارول نموده است.

9. سختی های او، بیش تر شبیه به سختی های قهرمان های مارول است

از آن جایی که قهرمان های دی سی، افسانه ای تر هستند، انگیزه ها و شخصیت سازی آن ها هم در همین چهارچوب شکل گرفته است. قهرمان های دی سی معمولا بسیار ساده تر از همتایان خود در دنیای مارول هستند؛ این به معنای آن نیست که قهرمان های مارول بهتر هستند، اما شخصیت آن ها، به شیوه های فراوانی، دارای پیچیدگی های بیشتری می باشند.

بتمن اما با دیگر قهرمان های دنیای دی سی تفاوت دارد و به همین علت است که می توانست در دنیای مارول حضور داشته باشد. ویژگی های اخلاقی بتمن و آن گونه که او بار همه چیز را به دوش می کشد، بیش از این که شبیه به قهرمان های دنیای دی سی باشد، شبیه به شخصیت های دنیای مارول است.

بتمن قهرمانی است که در دنیایی سخت و نفس گیر زندگی می نماید و به جز خودش و اشتباهاتش به چیز دیگری نمی اندیشد؛ به همین علت است که او می توانست یک قهرمان مناسب برای دنیای مارول باشد.

8. او یک دانشمند است و ابرقهرمان های دانشمند، متعلق به دنیای مارول هستند

بتمن برای به انجام رساندن ماموریت خود، مطالعات زیادی انجام داده است. او تبیدل به یک ورزشکار حرفه ای در زمینه هنرهای رزمی، یک کارآگاه باهوش و استاد علوم مختلف شده است. او یک متخصص شیمی، مهندسی، علوم رایانه ای و بسیاری دیگر از زمینه های علمی است.

دی سی هم چند شخصیت باهوش دانشمند دارد، اما مارول معروفیت زیادی برای ابرقهرمان های دانشمند خود کسب نموده است. عصر نقره ای مارول، برپایه قهرمان های دانشمند مانند رید ریچاردز، تونی استارک، هنک پیم و بروس بنر شکل گرفته است. قدرت علمی بتمن، خیلی بیش از این که شبیه به شخصیت های دی سی باشد، شبیه به شخصیت های مارول است.

7. جای بتمن، در گروه ایلومیناتی، خالی است

ایلومیناتی ترکیبی از بزرگ ترین رهبران مارول است که در گروهی گرد هم آمده اند و در پشت پرده، کوشش می نمایند دنیا را نجات دهند. حضور برخی از شخصیت ها مانند مرد آهنی و رید ریچاردز در این گروه، همواره غیر منطقی به نظر می رسید، اما یکی از شخصیت هایی که بسیار خوب می توانست در این گروه جای بگیرد، بتمن است.

برای مدتی طولانی طی دهه 2000 میلادی، بتمن به تنهایی نقش گروه ایلومیناتی را در دنیای دی سی بازی می کرد و کارهایی انجام می داد که به نظر خودش، برای ابرقهرمان ها و جامعه مناسب هستند.

اگر بتمن یکی از شخصیت های دنیای مارول بود و گروه ایلومیناتی را خودش پایه گذاری می کرد، همه چیز منطقی تر می بود. او ایلومیناتی دی سی بود، پیش از این که مارول به فکر ساختن یک گروه ایلومیناتی بیافتد.

6. پلنگ سیاه و بتمن، می توانستند یک تیم خارق العاده باشند

پلنگ سیاه، یک ابرقهرمان ذاتی است. واکاندا پیشرفته ترین مرکز تکنولوژی دنیا است و تی چالا از کودکی آموزش دیده است تا تبدیل به یک انسان کامل گردد. اگر بتمن در دنیای مارول بود، قطعا در همان روزهای ابتدایی آموزش خود، به واکاندا سفر می کرد، به وسیله واکاندایی ها آموزش می دید و با تی چالا دیدار می نمود.

تی چالا در واقع، بتمن دنیای مارول است. قهرمانی که از هوش و منابع خود استفاده می نماید تا نبود قدرت فرازمینی را جبران نماید. این دو شخصیت، می توانستند یک تیم قدرتمند تشکیل دهند و اگر یک پشتوانه داستانی قدرتمند، آن ها را به هم متصل می نمود، می توانستند در کنار یک دیگر قهرمان های بهتری شوند.

5. بتمن، به عنوان یک انتقام جو می توانست عملکرد بهتری داشته باشد تا به عنوان یکی از اعضای لیگ عدالت

بتمن از بسیاری جهات، قدرتمندترین قهرمان لیگ عدالت است و با این حال حضور او، در بین آن ها، منطقی به نظر نمی رسد. در تیمی با اعضایی قدرتمند و باهوش مانند سوپرمن، فلش، مارشن من هانتر و زن شگفت انگیز، بتمن تقریبا یک یار ذخیره است. او تنها هوش و البته غرور فراوان خود را به این گروه می آورد که دومی بسیاری از داستان های لیگ عدالت را خراب نموده است.

بتمن برای لیگ عدالت مناسب نیست، اما او می توانست تبدیل به یک انتقام جوی واقعی گردد. انتقام جویان قهرمان های انسانی بسیار بیشتری نسبت به لیگ عدالت دارند. یک قهرمان بدون قدرت اما با مهارت و با هوش، می توانست به خوبی در بین انتقام جویان جا بگیرد.

4. جایگاه بتمن در جامعه نقاب داران مارول، مناسب تر می بود

بتمن، برترین قهرمان نقاب پوش دنیای دی سی است. او گروهی از قهرمان هایی مانند خودش را جمع نموده بود و نام آن ها را خانواده بت گذاشته بود، بااین حال اگر به نقابداران بیرون از خانواده بتمن، در دنیای دی سی، نگاه کنید، می فهمید که بتمن متعلق به این دنیا نیست.

او بسیار خشن تر و جدی تر از سایر نقابداران است و بسیار شبیه به نقابداران دنیای مارول. نقابداران دنیای مارول، درست مانند بتمن، انتقام جویانی تنها هستند که گاهی با دیگران در یک تیم قرار می گیرند تا دشمنی بزرگ را شکست دهند. از بسیاری جهات، آن ها شبیه به بتمن و خانواده او هستند و بتمن در بین آن ها می توانست عملکرد بسیار بهتری داشته باشد.

3. بتمن و شخصیت های منفی مارول، برای هم، مناسب تر هستند

شخصیت های منفی داستان های بتمن، برترین ها در دنیای کتاب های کمیک هستند. تنها برخی از شخصیت های منفی دیگر، می توانند با آن ها رقابت نمایند؛ مانند روگز، حریف فلش، برخی از دشمنان مردعنکبوتی و برخی شخصیت های منفی مردان ایکس.

شخصیت های منفی داستان های بتمن، از سایر شخصیت های منفی دنیای دی سی، بی رحم تر و حقیقی تر هستند و همین است که آن ها را شبیه به شخصیت های منفی دنیای مارول می نماید. در حقیقت، بتمن برای شخصیت های منفی دنیای مارول، نسبت به شخصیت های منفی دنیای دی سی، رقیب بسیار مناسب تری است.

در این جا، بیش تر بحث قدرت است، چرا که بیشتر شخصیت های منفی دنیای مارول، انسان هایی مانند بتمن هستند، اما شخصیت های منفی دنیای دی سی، چنین نیستند. آن ها شباهت های زیادی هم به بتمن دارند، چرا که بتمن از بیماری های روانشناختی فراوانی رنج می برد که اگر مقداری شدت آن ها را بیش تر کنید، بسیاری از شخصیت های منفی دنیای مارول خلق خواهند شد.

2. ابرقهرمان هایی که صاحب شرکت های ثروتمند هستند، برای دنیای مارول مناسب تر می باشند

مارول و دی سی، پر هستند از ابرقهرمان های ثروتمند، اما چیزی در رابطه با دنیای مارول وجود دارد که آن ها را برای آن دنیا مناسب تر می نماید. یکی از اصلی ترین دلایل، آن است که هنگام ساخته شدن دنیای مارول، جنگ بین کاپیتالیسم و کمونیسم، در آمریکا، در شدیدترین حالت خود بود. مارول در این جنگ یک سمت را انتخاب کرد و قهرمان های خود را آفرید.

بتمن و شرکت وین، در دنیایی که پر است از قهرمان هایی مانند مرد آهنی، رید ریچاردز، دنی رند، پلنگ سیاه، نورمن آزبورن و بسیاری دیگر از قهرمان ها و ضدقهرمان هایی که صاحب شرکت های ثروتمند هستند، منطقی تر به نظر می رسیدند. کاپیتالیسم و مارول، دو رفیق قدیمی هستند.

1. با توجه به هوش بسیار زیادش، او شبیه به یک قهرمان مارول است

بتمن برای نقشه کشیدن و دستیابی به غیرممکن، معروفیت دنیای دارد. او به تنهایی، وقتی که دیگر امیدی نیست، با یاری قهرمان های گوناگون، همه چیز را نجات می دهد. چنین ویژگی ای باتوجه به این که بتمن در دنیایی زندگی می نماید که ابرقهرمان های خدامانند فراوانی دارد و همه آن ها، به نوبه خود، موجوداتی باهوش هستند، همواره کمی غیرمنطقی به نظر می رسید.

بااین حال، نجات یافتن دنیا به وسیله قهرمانی باهوش و ماهر، همان چیزی است که تمام داستان های مارول به آن ختم می شوند. مرد عنکبوتی، گاهی در مقابل دشمنانی قرار می گیرد که ممکن است او را نابود نمایند، اما او پیروز می گردد، چون از آن ها باهوش تر است.

مرد آهنی و رید ریچاردز همواره در پی هوش سرشار خود پیروز می شوند. کاپیتان آمریکا در نبردها پیروز می گردد، چون هیچکس در طراحی نقشه و استراتژی، به خوبی او نیست. بتمن برای انجام چنین اعمالی خلق شده است و مارول مانند خانه او است.

منبع: cbr

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2261

به "10 علت برای اینکه بتمن می توانست ابرقهرمانی مناسب برای مارول باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 علت برای اینکه بتمن می توانست ابرقهرمانی مناسب برای مارول باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید