گلدان هاتان را بشکنید!

به گزارش آسمان تو، گلدان سفالی تان شکسته اند یا خودتان آن را شکستید، فرقی ندارد! می توانید با آن یک باغ ساکولنتی رنگارنگ با خزه و هر وسایل تزئینی دیگری که دلتان می خواهد بسازید! نگران نباشید بی میزان ساده است!

گلدان هاتان را بشکنید!

تبدیل یک گلدان شکسته به باغی به این زیبایی بسیار سرگرم کننده است به خصوص که می توانید به هر شکلی که می خواهید بسازیدش. اگر برای این کار می خواهید گلدانی را بشکنید ابتدا داخل آن را با مقوا یا فوم به خوبی پر کنید. از یک چکش برای شکستن گلدان بهره ببرید. دقت کنید ضربه را آرام و با احتیاط بزنید و ضمناً یک سمت از دیواره گلدان را سالم نگه دارید و فقط یک سمت را بشکنید. مراقب لبه های تیز گلدان شکسته شده باشید.

چه چیزهایی احتیاج داریم؟

- گلدان شکسته

- خاک گلدان

- ساکولنت یا هر گیاه کوچک و دیر رشد دیگری

- خزه

- مقوا

- چکش

مرحله اول: قطعه ها را بیارایید!

تکه های گلدان شکسته را بر اساس مقدار و شکل جوری بچینید که سطوح ارتفاعی مختلفی در باغ رویایی تان به وجود بیاید. از چسب های سیلیکونی یا چسب مجسمه سازی برای نگه داشتن تکه ها در جای دلخواه تان بهره ببرید.

مرحله دوم: با خاک پرش کنید

درز و شکاف های بین قطعات را با خاک گلدان مرطوب پر کنید.

مرحله سوم: پله بسازید!

برای ساخت پله قطعات گلدان را با چکش به قطعات کوچک تر تقسیم کنید. یک تکه مقوا را زیر قطعه گلدان قرار دهید و سپس آن را خرد کنید تا به سطحی که روی آن کار میکنید آسیب نرسانید. قطعه های کوچک را در خاک طوری بچینید که مانند یک پلکان شوند سپس اندکی در خاک فشارشان دهید تا ثابت بمانند.

مرحله چهارم: گیاهان را اضافه کنید!

ساکولنت ها یا هر گیاهان دیگری که انتخاب کردید را در گلدان بکارید. سعی کنید گیاهان با رنگ های مختلف را در کنار هم بکارید و ترکیب زیبایی به وجود بیاورید. توجه داشته باشید گیاهانی که انتخاب میکنید احتیاجهای آبیاری نوری و … یکسانی داشته باشند. از خزه ها برای پر کردن نقاط خالی و تزئین بیشتر گلدان تان بهره ببرید.

متناسب با سلیقه تان از وسایل زینتی کوچکی که در بازار برای تزئین تراریوم یا دیش گاردن موجود هستند، مثل خانه های چوبی، نیمکت ها، چاه آب و … بهره ببرید. هم چنین می توانید سنگریزه های رنگی و صدف هم در تزیین باغ تان بگنجانید.

باغ رویایی تان را در بالکن یا در خانه قرار دهید و با نگاه کردن به آن غرق لذت شوید!

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2281

به "گلدان هاتان را بشکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلدان هاتان را بشکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید