گرامیداشت ساعت زمین در سراسر جهان

به گزارش آسمان تو، برق سازه ها و اماکن مهم جهان برای افزایش آگاهی بخشی در خصوص تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی به مدت یک ساعت خاموش شد.

گرامیداشت ساعت زمین در سراسر جهان

به گزارش آسمان تو، مراکز مهم و دیدنی جهان از سالن اپرای سیدنی گرفته تا برج الخلیفه دبی به قصد نشان دادن همبستگی با کوشش هایی که برای افزایش آگاهی رسانی در خصوص مصرف انرژی و تغییرات اقلیمی می گردد، تقریبا همه چراغ های خود را خاموش کردند و این رویداد محیط زیستی که از آن با عنوان ساعت زمین یاد می گردد در ایران نیز گرامی داشته شد.

به منظور گرامیداشت ساعت زمین، 24 مرکز مهم و جذاب گردشگری در جهان روز گذشته (شنبه) به مدت یک ساعت در خاموشی فرو رفتند.

این ابتکار 12 سال پیش به تدبیر گروه زیست محیطی صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) پایه ریزی شده است.

این موسسه خیریه می گوید: ما اولین نسلی هستیم که متوجه شده ایم داریم زمین را نابود می کنیم و می توانیم آخرین نسلی باشیم که فکری به حال زمین می کنیم.

از سال 2007، حرکت جهانی ساعت زمین کلید خورد و ساکنان زمین را دعوت کرد تا در آخرین شنبه ماه مارس از ساعت 8:30 شب تا ساعت 9:30 شب، تمامی چراغ های غیرضروری را خاموش نمایند و به یاد بیاورند که همه باید برای نجات زمین در برابر تغییرات اقلیمی اقدام کنیم.

به گزارش دویچه وله، این ایده پس از انتشار هشدارهایی در خصوص وضعیت زمین از لحاظ کاهش شدید تنوع زیستی مطرح شد. بنا بر گزارشی که گروه صندوق جهانی حیات وحش در اکتبر 2018 منتشر کرد، 60 درصد جانوران مهره دار در اثر فعالیت های انسان از سال 1970 تا کنون منقرض شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 240

به "گرامیداشت ساعت زمین در سراسر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرامیداشت ساعت زمین در سراسر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید