تور اروپا ارزان: نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش آسمان تو، به گزارش خبرنگاران، به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا انتها ماه آگوست نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.5 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.8 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هفت ماه اخیر بوده است.

تور اروپا ارزان: نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

تخمین زده می گردد تا انتها این ماه 14 میلیون و 469 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 162 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، تعداد افراد بیکار در اتحادیه اروپا 224 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 261 هزار نفر کاهش یافته است.

بعلاوه تا انتها این ماه دو میلیون و 833 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و 317 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.2 و در سطح منطقه یورو 0.3 درصد کاهش داشته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 14.0 درصد بوده است و پس از این کشور، یونان با 13.2 درصد و ایتالیا با 9.3 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.8 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند با 3.1 درصد و مالت با 3.2 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 6.4 درصد، آلمان 3.6 درصد و فرانسه 8.0 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم نرخ بیکاری در آمریکا 5.2 درصد مقدار گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به اسم واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه اقتصاد دنیا را در صفحه اقتصاددنیا خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1987

به "تور اروپا ارزان: نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید