پلیس راهور با خودروهای چراغ چشمک زن برخورد می نماید

به گزارش آسمان تو، معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا از برخورد با خودروهایی اطلاع داد که از ال ای دی ها و چراغ چشمک زن مشابه پلیس استفاده می نمایند.

پلیس راهور با خودروهای چراغ چشمک زن برخورد می نماید

به گزارش آسمان تو به نقل از مهر، سرهنگ داود قاسمیان، گفت: استفاده از تجهیزات و ابزارهای ترافیکی مانند آژیر، چراغ گردان های ثابت و سیار و ... همیشه برای بالا بردن راندمان توان عملیاتی از ضروریات می باشد که پلیس با استفاده از این ابزارها مأموریت خود را به نحو مطلوب انجام می دهد، به طوری که این ابزارها از سوی مردم و رانندگان قابل شناسایی بوده و در هنگام استفاده از آن توسط پلیس، مردم به این فرمان ها احترام و آن را اجرا می نمایند.

وی با اشاره به استفاده بعضی از شهروندان از تجهیزات پلیسی در خودروهای شخصی، بیان نمود: اخیراً بعضی از شهروندان تعمداً و یا در اثر عدم آگاهی از عواقب قانونی آن خودروهای شخصی خود را به چراغ گردان های آبی و قرمز تجهیز نموده و یا چراغ های خودرو را به صورت چشمک زن تنظیم می نمایند که برخلاف قوانین و مقررات بوده و بعضاً پیگرد انتظامی و امنیتی دارد که ضروری است شهروندان از این اقدام اجتناب نموده و آن را از خودروی خود حذف نمایند.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا اضافه نمود: ممکن است بعضی شهروندان، آن را به عنوان زیبایی و اسپرت خودروی خود تلقی نمایند اما باید توجه داشته باشند که این تجهیزات انحصاراً در اختیار پلیس و نیروهای امدادی بوده و هرگونه سوء استفاده از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.

سرهنگ قاسمیان در انتها از توقیف خودروهای شخصی مجهز به تجهیزات پلیسی اطلاع داد و خاطر نشان کرد: برابر آئین نامه هدایت و رانندگی در صورت مشاهده با موارد فوق با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد که علاوه بر جریمه و توقیف به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 682

به "پلیس راهور با خودروهای چراغ چشمک زن برخورد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس راهور با خودروهای چراغ چشمک زن برخورد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید