واکنش سامسونگ به آبروریزی جعلی بودن عکس ماه ، عکس

به گزارش آسمان تو، زومیت نوشت: سامسونگ با انتشار پستی وبلاگی، توضیحات زیادی درمورد روش کارکرد عکاسی از ماه ارائه داده است که البته این توضیحات همه کاربران را متقاعد نمی کند.

واکنش سامسونگ به آبروریزی جعلی بودن عکس ماه ، عکس

سامسونگ با انتشار پستی وبلاگی به زبان انگلیسی، تکنیک های مورد استفاده در گوشی های هوشمند رده بالای خود را برای عکاسی از ماه شرح داده است. محتوای این پست کاملاً نو نیست و به نظر می رسد ترجمه ای از مقاله ای باشد که سال گذشته به زبان کره ای منتشر شد و اکنون با کمی ویرایش به زبان انگلیسی برگردانده شده است. به هرحال از آن جا که این شرحات در وب سایت رسمی غول فناوری کره جنوبی ارائه شده است می توان فناوری پردازش تصویر آن را دقیق تر آنالیز کرد.

انتشار شرح تکنیک عکاسی از ماه با گوشی های سامسونگ در پاسخ به پستی است که یکی از کاربران ردیت مبنی بر جعلی بودن عکاسی از ماه با پرچم داران شرکت کره ای منتشر نموده بود؛ پستی که با سرعت سرسام آور در سرتاسر اینترنت بازنشر شد و بسیاری از وب سایت های مهم فناوری درمورد آن نوشتند. پیش از این نیز شاهد چنین انتقاداتی بودیم اما روشی که ibreakphotos در شرح جعلی بودن عکاسی از ماه روی گوشی های سامسونگ ارائه داد، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرد؛ شرحاتی که نشان می دهد شرکت کره ای جزئیات زیادی را به تصور محوشده ماه اضافه می نماید تا واضح تر و واقعی تر به نٰظر برسد.

بیشتر بخوانید:

  • صندلی های استثنایی شاسی بلند نو کیا/ عکس

  • مغز درد را حس نمی نماید، پس چرا سردرد می گیریم؟

  • این دوربین ها هلی کوپترهای هوانیروز را همپای هلی کوپترهای روسی و آمریکایی کرد !

سامسونگ شرح می نماید که ویژگی Scene Optimizer، از ترکیب چند تکنیک برای ایجاد تصاویر بهتر از ماه بهره می برد. قابلیت Super Resolution این شرکت هنگام بزرگ نمایی 25 برابر یا بیشتر فعال می گردد و از پردازش فریم برای ترکیب بیش از 10 تصویر استفاده می نماید تا نویز را کاهش و وضوح را افزایش دهد. علاوه براین نوردهی صحنه بهینه سازی می گردد تا ماه در آسمان، تاریک به نظر نرسد و از ویژگی Zoom Lock بدین منظور بهره می برد؛ تکنیکی که با استفاده از لرزش گیر اپتیکال و دیجیتال، تاری تصویر را کاهش می دهد.

به گزارش ورج، درواقع شناسایی ماه روی گوشی های رده بالای سامسونگ در گام اول با مدل یادگیری عمیق هوش مصنوعی انجام می گردد. این مدل براساس انواع شکل ها و جزئیات ماه در حالت های مختلف از هلال تا ماه کامل و بعلاوه براساس تصاویر گرفته شده از دید روی زمین ساخته شده است.

اما به نظر می رسد مرحله کلیدی استفاده از موتور بهبود جزئیات هوش مصنوعی، باعث ایجاد جنجال های اخیر شده که سامسونگ در پست وبلاگی خود شرحات زیر را درمورد آن ارائه داده است:

دوربین گوشی های گلکسی پس از انجام پردازش چند فریمی، از موتور بهبود جزئیات مبتنی بر هوش مصنوعی که از یادگیری عمیق Scene Optimizer بهره می برد، نویز به جای مانده را به طور مؤثر حذف می نماید تا جزئیات تصویر را بهبود دهد.- سامسونجگ

در ادامه، نمودار فرآیندی که سامسونگ از موتور بهبود جزئیات به عنوان شبکه عصبی کانولوشن(نوعی مدل یادگیری ماشینی که معمولاً برای پردازش تصاویر استفاده می گردد) استفاده می نماید آورده شده است. این روند، نتیجه را با جزئیات بهبودیافته در مقابل تصاویر مرجع با وضوح بالا، مقایسه می نماید.

به نظر می رسد مرحله فوق همان بخشی است که جزئیات به تصویر ماه اضافه می گردد؛ جزئیاتی که هنگام عکاسی از ماه، ابتدا در تصویر آن وجود ندارند. اگرچه سامسونگ شرحات زیادی درمورد تکنیک های مورداستفاده در گوشی های گلکسی خود برای ثبت عکس از ماه ارائه داده است اما بعید به نظر می رسد همه را متقاعد کند.

سامسونگ پست وبلاگی خود را با این جمله به سرانجام می رساند: ما به بهبود Scene Optimizer ادامه می دهیم تا هرگونه سردرگمی احتمالی که امکان دارد بین عکس گرفتن از ماه واقعی و تصویر آن رخ دهد، از بین برود.

سامسونگ می گوید بهینه سازی های الگوریتم های خود را ادامه خواهد داد تا مثل روش کاربر ردیت، فریب یک عکس روی نمایشگر کامپیوتر را نخورد.

58321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2389

به "واکنش سامسونگ به آبروریزی جعلی بودن عکس ماه ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سامسونگ به آبروریزی جعلی بودن عکس ماه ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید