همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

به گزارش آسمان تو، با توجه به وقوع پاندمی ویروس کرونا ازسال 2019 و گسترش در سطح دنیای و همچنین جدال ملل مختلف در سال 2020 متاسفانه بعد از گذشت چهار ماه از سال 2021 این پاندمی نه تنها ریشه کن نشده است بلکه شاهد ابعاد تازه ای از میزان شیوع در دنیا به ویژه در کشور ایران هستیم.

همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

به گزارش خبرنگاران از پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، به گفته دکتر کوروش پرند، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از آنجا که تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی (ایمنی نسبی جامعه) راه طولانی در پیش است بهترین راه مبارزه در شرایط کنونی انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه و در پی آن رصد مبتلایان جهت جلوگیری از ورود آنها در میان جوامع سالم است. در راستای اجرای برنامه کاری مشترک و استفاده از ظرفیت های پارک علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان مستقر، با مجتمع دارویی درمانی هلال ایران (جمعیت هلال احمر) تفاهم نامه ای را منعقد نموده ایم.

دکتر کوروش پرند یکی از موضوعات این تفاهم نامه را استفاده از ظرفیت های طرفین تفاهم نامه در راستای انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه مطرح کرد و اضافه کرد: همکاری در اجرای سیاست های غربالگری های دقیق تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی، استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و بخش خصوصی جهت سرعت بخشیدن به غربالگری مبتلایان به ویروس Covid19 در مرحله اول و مشارکت در واکسیناسیون عمومی در مرحله بعدی و اجرای برنامه های کنترل محور پاندومی ذیل سیاست های مبارزه با ویروس منحوس کرونا تا زمان برگشتن به حالت عادی جامعه و گذر از شرایط اضطراری از دیگر موارد این تفاهم نامه است.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی تداوم اجرای این تفاهم نامه را منوط به وجود سازوکار معین برای اجرای برنامه های منظم نمونه گیری یا واکسیناسیون دانست و ادامه داد: منابع اقتصادی برای اجرای برنامه های منظم نمونه گیری یا واکسیناسیون از محل منابع مردمی یا در صورت لزوم جذب منابع دولتی یا خصوصی با همکاری طرفین در قالب همکاری در جهت واکسیناسیون عمومی و نظایر آن تأمین می شود.

به گفته دکتر پرند، در این راستا مجتمع دارویی درمانی هلال ایران متعهد شده شناسایی ظرفیت¬های غربالگری، شناسایی مناطق منتخب با اولویت مناطق تحت مدیریت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، هماهنگی با پارکهای علم و فناوری منتخب برای اجرای برنامه های کنترل محور پاندمی در مناطق مختلف کشور و هماهنگی با سازمان های مربوطه برای در اختیار گذاشتن فضای مورد احتیاج احتاقتصادی را برعهده بگیرد.

وی اضافه کرد: تهیه محتوای آموزش های پیشگیری و درمان محور با توجه به شدت بیماری در قالب پلتفرم معین متناسب با شرایط اشخاص مبتلا، تجهیز و فراهم سازی امکانات لازم برای ارایه خدمات غربالگری مورد احتیاج جامعه هدف، ارایه سازوکار اجرایی و چارچوب کار به انضمام پیش بینی اماکن مورد احتیاج در جهت توسعه طرح، پیاده سازی آموزش های مهارت های پیشگیری به صورت آنلاین و یا حضوری و یا کارگاه آموزشی و ... متناسب با شرایط اعلامی دوره کرونا در مناطق هدف، مدیریت و راهبری سامانه ها و امکانات فضای مجازی به صورت برخط و ثبت فرآیندها و اطلاعات مربوط به اجرای طرح های ذیل سازوکار این تفاهم نامه از جمله تعهدات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1762

به "همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید