هالووین می کشد منتقدان را ناامید کرد؛ یک فیلم ترسناک کلیشه ای (جشنواره ونیز 2021)

به گزارش آسمان تو، لوری استرود (جیمی لی کرتیس)، داستان خود را در دنباله فیلم هالووین (2018) با اسم هالووین می کشد (Halloween Kills)، ادامه می دهد. استرود سبک زندگی خاص خود را دارد و فردی منزوی است و روابطش با خانواده تیره و تار است.

هالووین می کشد منتقدان را ناامید کرد؛ یک فیلم ترسناک کلیشه ای (جشنواره ونیز 2021)

هالووین اولین قسمت از سه گانه ای به کارگردانی دیوید گوردون گرین است. دیوید گوردون گرین کارگردان، تهیه نماینده و فیلم نامه نویس آمریکایی است که از جمله آثار مهم او می توان به فیلم جرج واشنگتن، همه دختران واقعی، فرشتگان برفی، جریان آب زیردریا، جو و شاهزاده آوالانچه اشاره نمود. پاین اپل اکسپرس و والاحضرت هم فیلم های کمدی کارنامه کاری او هستند.

فیلم های هالووین، دنباله های مستقیم فیلمی اصلی با همین نام در سال 1978 به کارگردانی جان کارپنتر هستند و داستان فیلم های مختلف قبلی را دوباره به هم متصل می نمایند. فیلم هالووین در سال 2018 پرفروش ترین فیلم این فرانچایز شد و بیش از 250 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد.

پس از آن، دنی مک براید، نویسنده فیلم گفت که آن ها مشتاق فیلم برداری دنباله هستند اما می خواهند مطمئن شوند که تماشاگران از آن استقبال خواهند کرد. هالووین در سایت راتن امتیاز خوبی به دست آورد و بسیاری از منتقدان و هواداران، این اثر را یک تغییر خوشایند برای این فرانچایز دانستند. در حال حاضر هم دنباله هالووین می کشد به طور رسمی در جشنواره ونیز به نمایش درآمده است و قرار است در آینده نزدیک به اکران عمومی درآید.

تاریخ اکران اولیه فیلم هالووین می کشد، 16 اکتبر 2020 بود اما بیانیه جولای 2020 گرین و کارپنتر نشان داد که این فیلم به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاده است. در این بیانیه شرح داده شد که آن ها سخت مشغول کار بر روی فیلم بوده اند و بسیار مشتاق بودند تا هر چه سریع تر فیلم را به دست تماشاگران برسانند اما باید به شرایط فعلی توجه می کردند.

بر اساس گزارش سالانه انجمن فیلم های سینمایی درباره این صنعت تفریح، این بیماری همه گیر، بر فرایند سینمای دنیا تأثیری منفی گذاشت. در این گزارش آمده است: فروش گیشه ایالات متحده و کانادا در سال گذشته، 202 میلیارد دلار بود که 80 درصد کاهش داشت و تعداد زیادی از سینماها تعطیل شدند و بیشتر فیلم های اصلی و مهم، در زمان همه گیری کرونا به تعویق افتادند.

بعلاوه در بیانیه فیلم هالووین می کشد نوشته شده بود: اگر فیلم را طبق برنامه ریزی در اکتبر سال جاری اکران کنیم، باید آماده یک شکست تجاری سنگین باشیم. پس از سنجش گزینه های خود، ما تصمیم گرفتیم که تاریخ اکران فیلم را به مدت یک سال به عقب ببریم. حالا تقریبا بعد از یک سال، هالووین می کشد در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز در 8 سپتامبر نمایش داده شد و از 15 اکتبر به سینماهای ایالات متحده می آید. علاوه بر این، تاریخ اکران فیلم سرانجام هالووین (دنباله بعدی) هم برای 14 اکتبر 2022 معین شده است و دیگر لازم نیست برای تماشا آخرین فیلم این سه گانه، بیش از حد منتظر بمانیم.

جیمی لی کرتیس نقش برجسته خود یعنی لوری استرود را دوباره بازی می کند که یک پرستار کودک است اما ناگهان تبدیل به یک شخصیت جنگجو می گردد. جودی گریر به اسم دختر عجیب لوری، کارن و اندی ماتیچاک هم به اسم دختر کارن (آلیسون) باز هم در این اثر حضور خواهند داشت.

علاوه بر این، شخصیت مایکل مایرز دوباره به وسیله نیک کسل و جیمز جود کورتنی به تصویر کشیده می گردد. ویل پاتون و جبرئیل نانتامبو هم همان نقش های خود در فیلم قبلی را بازی خواهند کرد. در هالووین می کشد، بعلاوه چندین شخصیت از فیلم 1978 به داستان این دنباله باز می گردند.

بچه های کوچک لوری، در اصل، همه اکنون عظیم شده اند. نقش تامی دویل را آنتونی مایکل هال بازی می کند و کایل ریچاردز هم در قالب شخصیت لیندسی والاس، ایفای نقش می کند. نانسی استفنز نقش ماریون چمبرز که یک پرستار بازنشسته است را بازی می کند. چارلز سایفرز هم در نقش لی براکت، کلانتر سابق هادونفیلد حضور دارد که دخترش به وسیله مایرز کشته شد.

توماس مان، ویکتوریا پیج واتکینز و برایان اف دورکین هم در جمع بازیگران این فیلم حضور دارند.

گرین و مک براید در مصاحبه ای با امپایر شرح دادند که هالووین می کشد مستقیما از همان جایی که فیلم قبلی به سرانجام رسید، شروع می گردد. اولین فیلم روی زندگی لوری 40 سال پس از زنده ماندن از یک قتل وحشیانه متمرکز بود اما گرین گفت: فیلم تازه بیشتر درباره آشفتگی یک جامعه است.

در فیلم سال 2018، مایکل مایرز به دام افتاد و در خانه لوری مرد اما همان طور که هواداران می دانند، این قاتل، با چاقو به راحتی از پا درنمی آید. تریلر هالووین می کشد نشان می دهد که مایرز از درب ورودی بیرون می رود و به آتش نشانان حمله می کند و سپس فرمانروایی وحشت خود را در شهری کوچک شروع می کند.

مایرز چندین جسد در خانه دوران کودکی خود به جا می گذارد و ساکنان هادونفیلد گرد هم می آیند تا این قاتل دیوانه را شکار نمایند. لوری هم از بیمارستان خارج می گردد تا به جمع آنان بپیوندد.

مک براید به امپایر شرح داد: رویدادهای فیلم، بسیاری از شخصیت های فیلم 1978 را گرد هم می آورد. آن ها جمع می شوند تا یک بار برای همواره سعی نمایند مایکل را از بین ببرند و جلوی این دیوانه را بگیرند.

بعید است مایرز در فیلم هالووین می کشد شکست بخورد، چرا که یک فیلم دیگر از این سه گانه در راه است اما باز هم، هر چیزی ممکن است.

با اکران اولیه این فیلم در جشنواره ونیز، منتقدان نشریات مختلف، نظرات خود را درباره این فیلم بیان نموده اند که بد نیست خلاصه ای از آن ها را بدانیم.

رابی کالین از دیلی تلگراف:

هالووین می کشد بیشتر شبیه فیلم هالووین است. طرح داستان دقیقا مانند فیلم قبلی، به جای مانده است و تنها چیزی که پیشرفت داشته، تعداد شخصیت های داستان است.

بن کرول از ایندی وایر:

این اثر، نماد واقعی یک فیلم آبکی و بدون مضمون و پر از توهمات اخلاقی است.

دیوید رونی از هالیوود ریپورتر:

این فیلم مانند یک ماسک لاتکس بیش از حد استفاده شده، بسیار کشیده و بد فرم شده است و دیگر مناسب استفاده نیست.

اوون گلایبرمن از ورایتی:

این اثر پر از آشفتگی و ضرب و شتم است و هرگز ترسناک نیست. فیلم تعداد زیادی رشته داستان موازی دارد که به جایی نمی رسند و فقط همین طور و بدون هدف، کشیده شده اند.

جاناتان رامنی از گاردین:

چهل سال پس از ساخت فیلم اصلی به وسیله جان کارپنتر، دیوید گوردون گرین، کارگردان هالیوود می کشد، در احیای مجدد اسم اصلی، پیروز عمل می کند.

اشر لوبرتو از رپ:

این اثر پر از روانکاوی های عمیق و آزاردهنده است اما با این حال، فیلمی پیروز در این فرانچایز محسوب می گردد.

فیلیپ سملین از تایم اوت:

همه چیز بسیار بد و قدیمی به نظر می رسد. سازندگان می توانستند از این بازه تاریخی که ژانر وحشت در آن محبوب است، استفاده نمایند اما خیلی پیروز نیستند.

جسیکا کلانگ از پلی فهرست:

نویسندگان به طرز وحشتناکی در حال دور شدن از خط اصلی فرانچایز هستند و رابطه دلیل و معلولی را فراموش نموده اند. در هالووین می کشد شاهد سیر زیادی قتل هستیم اما واقعا چرا باید چنین اتفاقی بیافتد؟

ساوینا پتکووا از اواردز واچ:

به نظر می رسد که تعمیم دادن درد شخصی یک نسل به یک پدیده جامعه شناختی برای کل شهر، روشی مناسب برای ادامه داستان باشد.

مارشال شافر از اسلش فیلم:

این فیلم اثری ارزشمند است که تعادلی پیچیده دارد و به میزان کافی آن چه را که هواداران قدیمی انتظار دارند ارائه می دهد و در عین حال، بازتاب چشم اندازی منحصربه فرد از خط کلی داستان هالووین است.

منبع: rottentomatoes

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1957

به "هالووین می کشد منتقدان را ناامید کرد؛ یک فیلم ترسناک کلیشه ای (جشنواره ونیز 2021)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هالووین می کشد منتقدان را ناامید کرد؛ یک فیلم ترسناک کلیشه ای (جشنواره ونیز 2021)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید