ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم میان پایه ها، تنها هزینه بیمه و کتب را بپردازند

به گزارش آسمان تو، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم در کلاس های میان پایه اطلاع داد.

ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم میان پایه ها، تنها هزینه بیمه و کتب را بپردازند

به گزارش آسمان تو، مسعود ثقفی در جمع آسمان تو با بیان اینکه اکنون زمان دریافت یاری های داوطلبانه در مدارس نیست اظهار کرد: باید اجازه بدهند سال تحصیلی آغاز گردد و سپس نسبت به دریافت یاری های داوطلبانه اقدام نمایند.

وی اضافه نمود: بدیهی است که هزینه دیگری هم به جز هزینه کتاب درسی و بیمه نباید از اولیای دانش آموزان دریافت گردد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره روپوش مدارس نیز گفت: به غیر از پایههای ورودی یعنی اول، هفتم و دهم که معمولا مدرسه تغییر می نماید، به هیچ عنوان نباید دانش آموزان را ملزم به تهیه روپوش و لباس فرم خاصی نمایند. این موضوع در قالب بخشنامه به مدارس ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: این کار ممنوع است و مدارس اجازه ندارند اولیاء را وادار به استفاده از روپوش خاصی نمایند.

ثقفی در ادامه توصیهای به اولیای دانش آموزان کلاس اولی داشت و گفت: اولیاء هرچه سریعتر اقدامات لازم چون سنجش سلامت و ثبت نام فرزندشان را انجام دهند. با توجه به اینکه سال تحصیلی از 15 شهریور آغاز می گردد با تاخیر در ثبت نام روبرو نشوند.

وی اضافه نمود: اگر این موارد توسط مدرسهای رعایت نشده بود اولیاء حتما به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران اطلاع دهند تا بازرسان ما برای بررسیهای بیشتر در محل حاضر شوند. شماره تماس اداره ارزیابی عملکرد 88964006 است.

وی درباره مدارس غیردولتی هم گفت: به جز شهریه ثابت که اطلاع رسانی و اعلام شده، هیچ مبلغ دیگری در هنگام ثبت نام نباید دریافت گردد. بقیه موارد هم در صورت لزوم و مطرح کردن آن با اولیاء، بعد از آغاز سال تحصیلی قابل دریافت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1292

به "ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم میان پایه ها، تنها هزینه بیمه و کتب را بپردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم میان پایه ها، تنها هزینه بیمه و کتب را بپردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید