معبد Wat Phrathat Doi Suthep مهم ترین معبد چیانگ مای، تایلند

به گزارش آسمان تو، چیانگ مای پایتخت شمال تایلند، دیدنی های بسیار زیادی دارد. از معابد فراوان گرفته تا بازارهای شبانه، کمپ فیل ها و غیره. در این مقاله با خبرنگاران همراه باشید تا با یکی از زیباترین و مهم ترین معابد نه تنها چیانگ مای بلکه تایلند آشنا شوید.

معبد Wat Phrathat Doi Suthep مهم ترین معبد چیانگ مای، تایلند

با تور تایلند ارزان به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

هر فردی که وارد تایلند می شود، متوجه فرهنگ غنی و دیدنی های بی شمار آن می شود. در کنار همه دیدنی های طبیعی، مکان های مقدس مثل زیارتگاه ها و معابد با شکوه بسیار زیادی وجود دارد. شهر چیانگ مای که از نظر من یکی از زیباترین شهرهای آسیای شرقی است، بهترین نماینده برای معماری تایلند است. چیانگ مای حدود 200 معبد دارد که مهم ترین و با شکوه ترین معبد آن، دوای سوتهِپ (Wat Phrathat Doi Suthep) است.

این معبد روی تپه ای به نام خود معبد یعنی دوای سوتهِپ، در شمال غربی چیانگ مای ساخته شده است که فاصله آن از شهر حدودا 20 دقیقه با اتوموبیل است. از آنجا که معبد بر روی ارتفاعات ساخته شده است می توان کل شهر را از آنجا تماشا کرد.

نمای شهر چیانگ مای از معبد دوای سوتهِپ

از نظر تاریخی، ساخت معبد به سال 1383 میلادی بر می شود. معبد دوای سوتهِپ حس بسیار خوبی به گردشگران می دهد.کاهنان بودایی زیادی را می توان در داخل و محوطه ساختمان دید. این کاهنان لباس های مخصوص پوشیده اند و اعمال جالبی انجام می دهند.

یکی از کاهنان معبد دوای سوتهِپ

این معبد مناره طلایی، درها و دیوارهای زیبایی دارد.

یکی از جذابیت های این معبد، پلکانی است که در سال 1934 میلادی برای آن ساخته شده است. این پله ها بسیار زیاد و حدود 309 عدد هستند و مسیری طولانی از پایین تپه تا خود معبد دوای سوتهِپ را پوشش می دهند. دو طرف این پله ها به شکل اژدهای هفت سر تزئین شده است که نمای زیبایی به آن می بخشد و نماد فرهنگ مردم منطقه است.

دختران و پسران منطقه که با پوشیدن لباس های مخصوص با گردشگران عکس می گیرند و کسب درآمد می نمایند.

از دیگر جذابیت های معبد دوای سوتهِپ، مجسمه یک فیل است که بسیار برای مردم ارزشمند است.

این مجسمه نماد فیل سفیدی است که استخوان های بودای اعظم را بر پشت خود حمل نموده و به این معبد آورده است. مجسمه فیل سفید برای یادآوری نحوه ساخت این معبد و تاریخچه آن ساخته شده است.

عبادت مردم در معبد دوای سوتهِپ

نکته جالب دیگر این است که پوشش گردشگران حتما باید مناسب فضای عبادتی باشد. پس اگر راهی معابد تایلند هستید حواستان به پوششتان باشد.

عبادت مردم در معبد دوای سوتهِپ

از نکات جالب این معبد این است برای رسیدن به این معبد می توان از دو طریق پلکان و واگن های ریلی-برقی استفاده کرد.

در این معبد بتکده، محراب، زیارتگاه های فراوانی وجود دارند. این معبد بودایی همچون معابد هندی است.

میان همه مجسمه های بودایی معبد دوای سوتهِپ، مجسمه گانش (مجسمه های بودایی) نیز به چشم می خورد.

در سفر تایلند، حتما از معابد آن دیدن کنید. فضای بسیار معنوی حاکم بر معابد، تزئینات فراوان آن ها و استفاده از رنگ و معماری خاص، آن ها را متمایز نموده است.

در سفر به تایلند و شهر زیبای چیانگ مای با هواپیمایی تای ایرویز میهمان نهاد گردشگری تایلند در ایران، بودم که توانستم از این دیدنی های بسیار زیبا دیدن کنم و برای همراهان همیشگی آسمان تو گزارش تهیه کنم. در ادامه می توانید، سایر گزارش های اختصاصی ما را بخوانید.

منبع: کجارو
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 575

به "معبد Wat Phrathat Doi Suthep مهم ترین معبد چیانگ مای، تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد Wat Phrathat Doi Suthep مهم ترین معبد چیانگ مای، تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید