مراقب رواج کلاهبرداری های مالی در روزهای محدودیت اینترنت باشید

به گزارش آسمان تو، طی روزهای اخیر که اینترنت کشور با محدودیت هایی رو به رو است، بسیاری از کاربران که تا پیش از این عادت کرده بودند در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشند به دنبال راهی برای دسترسی به اینترنت فراملی هستند و همین موضوع نیز آسیب پذیری آنان برابر کلاهبرداران را افزایش می دهد.

مراقب رواج کلاهبرداری های مالی در روزهای محدودیت اینترنت باشید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، از آنجایی که افراد سودجو در روزهای محدودیت اینترنت به دنبال منافع خود هستند، در این روزها کاربران باید بیش از همیشه مراقب باشند.

پیامک های مشکوک

یکی از روشهای رایج در روزهای محدودیت اینترنت پیامک های مشکوکی است که با وعده دسترسی به اینترنت پر سرعت یا فروش وی پی ان ها و پروکسی های مختلف از شما اطلاعات شخصی و شناسه های بانکی را می پرسد. با توجه به این که در شرایط فعلی این نوع وعده از اساس دروغین است، بهتر است چنین پیامک هایی را نادیده بگیرید.

تماس با ادعای گسترده کردن پهنای باند

یک ادعای کلاهبرداری دیگر تماس هایی است که از سوی شرکت های جعلی با شما گرفته و وعده داده می شود که اینترنت پر سرعت با پهنای باند بالا و بدون محدودیت را روی خط شما فعال می کنند. این تماس ها نیز اغلب با پرسیدن اطلاعات حساب کاربر در تلاشند موجودی حساب کاربران را خالی کنند. در بسکمک از موارد این افراد برای جلب اعتماد آدرس یک درگاه خرید را به کاربر داده و به او می گویند خودش رمز عبور یا اطلاعات حساب را وارد کند غافل از این که این کار بخشی از یک عملیات سرقت مالی است.

سرقت اطلاعات به شکل حضوری

اگر در روزهای محدودیت اینترنت هر نوع مشکل در برقراری اتصال به اینترنت دارید بهتر است با بخش پشتیبانی اینترنت خود تماس بگیرید یا برای رفع مشکل حضوری از آنان کمک بخواهید. برخی افراد سودجو در اماکن عمومی با ادعای وارد کردن وی پی ان یا پروکسی در گوشی افراد، گوشی را از آنان گرفته و با این بهانه به اطلاعات مهم گوشی افراد دسترسی پیدا می کنند.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 710

به "مراقب رواج کلاهبرداری های مالی در روزهای محدودیت اینترنت باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب رواج کلاهبرداری های مالی در روزهای محدودیت اینترنت باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید